forBet promocja

News - Puchar Polski

I runda PP: Czy Arka Gdynia polegnie w Gołdapi?

2016-07-26 10:03:14 Rominta Gołdap, Arka Gdynia, Puchar Polski

Rominta Gołdap. Fot. Paweł Piekutowski

Rominta Gołdap. Fot. Paweł Piekutowski

Niemalże 30 lat temu Rominta Gołdap debiutowała w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Przygoda nie trwała zbyt długo, bo w pierwszej rundzie rozgrywek, a konkretniej jesienią 1987 roku, gołdapianie przegrali u siebie z rezerwami Buga Wyszków 1:3, a bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Szułczyński. Czy dziś Romincie, który jest jedynym czwartoligowym zespołem na tym etapie rozgrywek, uda się sprawić niespodziankę w meczu z Arką Gdynia?

W przypadku wygranej Rominta zagra z Olimpią Zambrów.

Przypomnijmy, że podopieczni Przemysława Kołłątaja nie musieli grać w fazie wstępnej pucharu, gdyż dwie drużyny wycofały się i Rominta na zasadzie tzw. wolnego losu dostała "przepustkę" do dalszej fazy rozgrywek. Obecny czwartoligowiec trafił na nie byle kogo, bo na beniaminka Ekstraklasy, Arkę Gdynia.

Do Gołdapi nie przyjedzie najmocniejszy skład, bowiem trener Grzegorz Niciński nie wziął do kadry meczowej pięciu zawodników, a są nimi Miroslav Bożok, Antoni Łukasiewicz, Yannick Sameba, Marcus da Silva oraz Dariusz Zjawiński. W Gdyni postanowiono, że w Pucharze Polski zagrają piłkarze pojawiający się na boisku do tej pory mniej, bądź wcale i być może to jest szansa Rominty na sprawienie sensacji. 
 
Jak powiedział Dawid Paszkowski, pomocnik Rominty, zwycięzcy Wojewódzkiego Pucharu Polski nie grają pod presją. 

- Przygotowywaliśmy się tak, jak przed innymi meczami. Nie ma ciśnienia i traktujemy to jako fajna przygodę.
 
Dawid Biernacik, redaktor portalu arkowcy.pl oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki, chciałby, aby Arka nie odpuściła tego pojedynku.
 
- W piątek mamy kolejny mecz ligowy, dlatego przewiduję spore zmiany w składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Wisłą, jednak nie ma mowy o odpuszczeniu. W Arce jest spora rywalizacja praktycznie na każdej pozycji, więc ci zawodnicy, którzy zagrają z Romintą będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony walcząc o podstawowy skład.
Rozgrywki pucharowe potrafią zaskakiwać, rządzą się swoimi prawami, ale nie przewiduję  by Arka mogła odpaść. Cel jest jasny - awans do kolejnej rundy, w regulaminowym czasie.

Sędzią tego meczu miał być Marcin Borski, ale po ogłoszeniu listy sędziowskiej zakończył on karierę i w jego miejsce "wskoczył" Krzysztof Jakubik z Siedlec. Arbiter ten od sezonu 2012/13 prowadzi rozgrywki Ekstraklasy.
 
Od piątku w przedsprzedaży rozeszło się 300 wejściówek - i to tylko w jednym punkcie nabywania biletów.. Zgłaszały się po nie osoby nie tylko z Gołdapi, gdyż zapowiadano przyjazd osób choćby z takich miast jak Suwałki, Ełk, Olecko, Giżycko, Węgorzewo. 

Zbigniew Konobrocki, kierownik drużyny, trener młodzieży i... człowiek od wszystkiego w Romincie, opowiadał jak gołdapski OSiR szykuje się na to prestiżowe spotkanie. 

- Szykowana jest murawa, cięta prawie "pod linijkę". Dochodzi jeszcze czyszczenie siedzisk. Cały stadion jest wysprzątany, stawiane są reklamy. 

Ale to nie wszystko. Siatki w bramkach zostały zmienione i są teraz w kolorze Arki Gdynia. Przygotowany też jest sektor gości dla gdynian wraz z kateringiem. Jest jeszcze opcja, że w przypadku wysokiej temperatury miejscowi strażacy poleją nieco wody na płytę boiska.

Czy Romincie uda się wywalczyć historyczny awans? Początek spotkania dziś, czyli 26. lipca o godzinie 18:00 na stadionie w Gołdapi.
 

Komentarze

 1. POLONIA 2016-07-26 10:24:03 (***-***-***-***.lw.lannet.pl) #59489 0:0 zgłoś

  GOŁDAP-DAP-DAP-DAP

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # #  # 
#  # #  # # # 
#  # #  #  ##  
#  # #  #  ##  
 # # #  # # # 
 ##  #### #  #