Olimpia wygrywa! I liga coraz bliżej!

2011-04-16 18:11:23 Olimpia Elbląg, Okocimski Brzesko

Andrzej Matwijów (pierwszy z prawej) strzelił zwycięską bramkę w meczu z Okocimskim. Fot. Michał Kuna / olimpia.elblag.com.pl

Olimpia Elbląg wygrała u siebie 1:0 arcyważne spotkanie z Okocimskim Brzesko i umocniła się na pozycji lidera. Jedyną bramkę w 45 min. meczu przepięknym uderzeniem zdobył Andrzej Matwijów.

Goście od początku spotkania zagrali dość odważnie i nie dali się zepchnąć do rozpaczliwej obrony. Mimo to elblążanom co jakiś czas udawało się zagrozić bramce Okocimskiego.

W 22 min. po faulu na Andrzeju Matwijowie sędzia Marcin Liana mógł, a nawet powinien, podyktować rzut karny.

20 minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Jackiewicz, ale jego strzał z kilku metrów przeleciał obok bramki.

Na prowadzenie „Olimpijczykom” udało się wyjść pięć minut później. Po rzucie wolnym z 18 m za faul na Jackiewiczu do piłki podeszli Witalij Ledieniow i aktywny od początku spotkania Matwijów. Po krótkim rozegraniu ten drugi zdecydował się na strzał i… strzelił nie do obrony, w same „widły”.

Gol „do szatni” nie przybił jednak gości i po przerwie podziałał na nich wręcz mobilizująco. Brzeszczanie od pierwszych minut drugiej połowy grali z determinacją i agresją, dzięki czemu kilka razy udało im się stworzyć zagrożenie pod bramką Dominika Sobańskiego. Grę niby wciąż kontrolowała Olimpia, ale goście z minuty na minutę stawali się coraz groźniejsi.

Najmocniej ciśnienie skoczyło kibicom przy Agrykola 8 w 74 min. meczu, kiedy po strzale Iwana Łytwyniuka piłkę niemal z linii bramkowej wybił Paweł Żuraw.

Elblążanie solidnie bronili się już zresztą do ostatnich minut i raz po raz świetnie niwelowali zagrożenie po rzutach wolnych i rożnych egzekwowanych przez gości.

- U nas wygrywamy w bólach, ale wygrywamy – zauważył na pomeczowej konferencji Jarosław Araszkiewicz, trener „Olimpijczyków”, pod wodzą którego zespół z Elbląga wygrał już trzeci mecz z rzędu. – Okocimski mi nie leży. Grałem przeciwko niemu osiem-dziesięć razy i dopiero pierwszy raz wygrałem. Będziemy analizować ten mecz i musimy z niego wyciągnąć pozytywy oraz negatywy. Od 60 min. „światło zgasło” i jest tego jakaś przyczyna. Musimy jak najszybciej się z tym uporać.

Dodajmy, że Olimpia w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrała, wygrała po raz trzeci z rzędu, a nie przegrała już po raz 12 z kolei.

- Spokojnie, wiemy że to jeszcze nie koniec walki. Przed nami trudny mecz z Wisłą Płock – studzi emocje Krzysztof Sobieraj, podpora defensywy elblążan.

• Olimpia Elbląg - Okocimski KS Brzesko 1:0 (1:0)

1:0 - Matwijów (45)

Olimpia: Sobański - Żuraw, Sobieraj, Dremliuk, Loda, Bułka (80 Hałgas), Matwijów, Lyubenov (71 Chrzanowski), Ł. Pietroń (46 Kołosow), Jackiewicz (78 M. Pietroń) , Ledenev

Okocimski: Trela - Wawryka (45 Pawłowicz), Urbański, Policht, Szymonik, Pyliak, Baliga, Głaz (68 Wojcieszyński), Litwiniuk (82 Gil), Trznadel (84 Darmochwał), Smółka

Żółte kartki: Sobański (Olimpia), Głaz (Okocimski)

Sędziował: Liana (Żnin)

Widzów: 1 700