forBet promocja

News - I liga

Łopatko trener Stomilu, piłkarze podpisują umowy

2016-06-09 23:36:49 Stomil Olsztyn, Adam Łopatko

Adam Łopatko. Fot. Emil Marecki

Adam Łopatko. Fot. Emil Marecki

Adam Łopatko porozumiał się ze Stomilem Olsztyn w sprawie nowego kontraktu i w najbliższym sezonie poprowadzi olsztyńską drużynę w I lidze.

Przypomnijmy, że najpierw Łopatko został "strażakiem" i przejął zespół po Mirosławie Jabłońskim na dwie kolejki przed końcem I ligi. W meczu z Pogonią Siedlce udało się wygrać 2:0, a w ostatnim meczu olsztyński zespół przegrał 0:1 z Miedzią Legnica.

Jeszcze przed ostatnim spotkanie w I lidze trener Adam Łopatko przedstawił swoją wizję pracy w olsztyńskim klubie, a w czwartek zostały ustalone wszystkie szczegóły.

To, że Adam Łopatko zostanie pierwszym trenerem nie jest żadną niespodzianką. Od kilku dni w kuluarach mówiło się o takim rozwiązaniu. Jeszcze w maju Olsztyna obiegła plotka, że do Stomilu może trafić Dariusz Dźwigała, ale w tym momencie klubu ze stolicy Warmii nie stać na trenera z taką przeszłością. Dźwigała ostatecznie trafił do rywala Stomil w I lidze - Podbeskidzia Bielsko-Biała.

W czwartek nowe kontrakty ze Stomilem podpisali: Jarosław Ratajczak, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński oraz Rafał Kujawa. We wtorek na pozostanie w Stomilu zdecydował się bramkarz Piotr Skiba.

Przypomnijmy, że na odejście z "Dumy Warmii" zdecydował się wieloletni kapitan drużyny Janusz Bucholc. TUTAJ pisaliśmy o tym szerzej.

Do nowego sezonu Stomil przystąpi z trzema ujemnymi punktami na koncie. To efekt spóźnienia w podpisywaniu ugód z piłkarzami.

W nowym sezonie w lidze nie zobaczymy: Arki Gdynia, Wisły Płock (awans) oraz Dolcanu Ząbki (wycofali się przed rundą wiosenną), GKS-u Bełchatów, Rozwoju Katowice (spadek) oraz Zawiszy Bydgoszcz (brak licencji). Z Esktraklasy spadł Górnik Zabrze oraz Podbeskidzie Bielko-Biała. Z II ligi awanowały cztery drużyny: Stal Mielec, Znicz Pruszków, GKS Tychy oraz Wisła Puławy.

rys

Komentarze

 1. Jj 2016-06-11 13:06:08 (public-gprs***.centertel.pl) #58909 0:0 zgłoś

  Zahorskiego sciagnac do Stomilu

 2. czujka 2016-06-10 16:01:32 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #58890 0:0 zgłoś

  .....a on czuje we mnie pieniądz. Takie ma czucie. Ale doskonale wymachuje rękoma przy lini. Najgorsze decyzje ale co taki prezesina nie mający nic wspólnego z futbolem tylko weterynarją ma decydować ?

 3. DIEGO 2016-06-10 07:54:59 (***.net-ols.msitelekom.pl) #58880 0:0 zgłoś

  Jeszcze raz powtórzę i bedę to powtarzał tysiąc razy, Łopata może mieć papiery na trenowanie reprezentacji ale nigdy trenerem dobrym nie będzie, znam go jako piłkarza i on nie miał pojęcia o taktyce więc kiedy on ma się tego nauczyć, to trzeba czuć.

Dodaj swój komentarz

           
##### ###### ###### 
#  # #   #   
#  # ##### ##### 
##### #   #   
#   #   #   
#   ###### #