Krótko - V liga

Wyniki "okręgówki" (gr. I): Remis lidera, odwołany mecz w Olecku

2016-03-26 23:04:16 -

Mazur Pisz zwyciężył w pierwszym spotkaniu po przerwie zimowej. Fot. Łukasz Szymański

Po przerwie zimowej powróciła warmińsko - mazurska Liga okręgowa. W grupie pierwszej liderujące Orlęta Reszel zremisowały z Granicą Bezledy 1:1. Wicelider Mazur Pisz wygrał z Falą Warpuny 4:1.

Spotkanie Czarnych Olecko z Cresovią Górowo Iławeckie nie doszło do skutku. Powodem była źle przygotowana płyta boiska stadionu w Olecku. Mecz ma zostać rozegrany 3. maja.

• Pojezierze Prostki - Start Kruklanki 4:1 (1:1)

Bramki dla Pojezierza: Wojtkowski, Deluga, Kowalko, Topczewski

• Danpol Knopin - SKS Szczytno 0:2 (0:1)

0:1 - ? (32), 0:2 - ? (82)

• Mazur Pisz - Fala Warpuny 4:1

Mazur Pisz - Fala Warpuny 4:1 Mazur Pisz - Fala Warpuny 4:1 Mazur Pisz - Fala Warpuny 4:1 Mazur Pisz - Fala Warpuny 4:1 Mazur Pisz - Fala Warpuny 4:1

• Orlęta Reszel - Granica Bezledy 1:1 (0:1)

0:1 - ? (38), 1:1 - Romańczuk (68)

Falstart lidera i spory niedosyt w Reszlu. Nie układała się gra zawodnikom Orląt na grząskim boisku. Dziewiąty zespół ligi zagrał dobrze w ofensywie, ale skończyło się tylko na jednym golu. Na około dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy w polu karnym Orląt Krzysztofa Borasia sfaulował Andrzej Adamiak. Rzut karny pewnie wykorzystał piłkarz Granicy i bezledzki zespół ze skromną zaliczką schodził do szatni. Punkt Orlętom

• Polonia Lidzbark Warmiński - Victoria Bartoszyce 0:3 (0:0)

0:1 - Krupiński (60), 0:2 - Krupiński (86), 0:3 - Krupiński (90)

Od wiosny 2012 roku Polonia Lidzbark Warmiński nie może wygrać z Victorią Bartoszyce. W rundzie jesiennej bartoszycki zespół pokonał Polonię 3:0 i takim samym rezultatem zakończyło się wiosenne spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Hat-trickiem popisał się Kamil Krupiński, który powrócił do Victorii po kilkuletniej przerwie. Gospodarze rozpoczęli mecz bez respektu dla rywala częściej utrzymując się przy piłce i częściej uderzając na bramkę, a także grając wysokim pressingiem na połowie rywali. W 35. minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy, ale bartoszycki zespół uratował słupek.

W 60. minucie padł pierwszy gol dla przyjezdnych. Paweł Gajkowski zgarnął piłkę w narożniku boiska, następnie po wygranej rywalizacji z obrońcami Polonii popędził wzdłuż linii końcowej, zagrał w pole karne i po zamieszaniu Kamil Krupiński pokonał golkipera Polonii. Ten sam napastnik podwyższył w 86. minucie na 2:0, a tuż przed upływem regulaminowego czasu gry dopełnił formalności po wcześniejszym przelobowaniu bramkarza gości przez Pawła Gajkowskiego.

W trakcie spotkania urazów doznali Dacjusz Tucholski, Hubert Lis. Dodatkowo urazu barku nabawił się, po zderzeniu ze słupkiem, bramkarz Błażej Jodko.

• Vęgoria Węgorzewo - Wilczek Wilkowo 2:3
  • Błękitni Pasym - Łyna Sępopol 5:1