forBet promocja

Liga gra! - IV liga

"Loża ekspertów" IV ligi

2016-03-25 18:17:48 Piotr Ruszkul, Tęcza Biskupiec, Mrągowia Mrągowo, Szymon Tarnowski, Kamil Jędrzejewski, Unia Susz, Jerzy Akincza, Błękitni Orneta,

Piotr Ruszkul. Fot. Emil Marecki

Piotr Ruszkul. Fot. Emil Marecki

W Wielką Sobotę wznawia rozgrywki IV liga. Wszystkie mecze zaczynają się o 15:30 i nie są, to bynajmniej świąteczne jaja. Na piątym froncie walka będzie zażarta, bo w związku z reorganizacją bezpieczna strefa się mocno skurczyła, a i rywalizacja o mistrza też zapowiada się ekscytująco.

Jest kilka znaków zapytania, chociażby jak będzie wyglądała na wiosnę postawa rezerw olsztyńskiego Stomilu, w związku z niekończącymi się problemami w klubie, kto dołączy do już raczej pewnych do spadku, DKS-u Dobre Miasto i Pisy Barczewo, czy zmiany w kadrach klubów mocno wpłyną na poziom ich gry, jak i jakość IV ligi w ogóle.

Wybraliśmy kilka nietuzinkowych postaci warmińsko-mazurskiej IV-ligi i zadaliśmy im 3 pytania:

 • 1. Kto awansuje?
 • 2. Kto spadnie?
 • 3. Kto zaskoczy?

Wybór interlokutorów oczywiście bardzo subiektywny, ale doszliśmy do wniosku, że udzielą najciekawszych odpowiedzi.

 • Szymon Tarnowski - zawodnik Mrągowii Mrągowo:

1. Według mnie spore szanse ma Motor Lubawa. W związku z ciężką sytuacją w Stomilu, rezerwy nie będą raczej mocne wiosną, a Unia Susz nie będzie pchała się do wyższej ligi. Mówi się, że w Lubawie są pieniądze i niewykluczone, że Motor zaatakuje, jeśli będzie okazja.

2. Myślę, że Pisa, DKS i Orzeł opuszczą IV ligę, pozostałe zespoły będą do końca walczyć o utrzymanie.

3. Największe zaskoczenie? Mrągowia! Jesienią byliśmy największym rozczarowaniem, więc wiosna musi być lepsza. Skład mamy naprawdę mocny i będziemy groźni.

 • Jerzy Akincza - prezes Błękitnych Orneta:

1. Awansują Błękitni!

2. Powiem przewrotnie, bardzo bym chciał by utrzymała się, bardzo przeze mnie lubiana, drużyna DKS-u Dobre Miasto.

3. Zaskoczeniem, ale chyba nie do końca, będzie słaba postawa Stomilu. Będzie tak, jak w rundzie jesiennej, kilka zaskakujących wyników, ale drużyny od 7 miejsca w górę będą grały tak, jak grały. Ta różnica jest wyraźna, zarówno jeśli chodzi o zawodników, wzmocnienia i potencjał. Nasze miejsce jest chyba przypadkowo niskie, ale postaramy się to zmienić już w meczu z Lubawą, do której jedziemy po 3 punkty, które otworzą nam drogę do awansu.

 • Kamil Jędrzejewski - bramkarz Unii Susz:

1. Tak naprawdę, chyba mało który zespół chciałby awansować. Myślę, że rozstrzygnie się o pomiędzy Motorem Lubawa a Tęczą Biskupiec. Tęcza po wzmocnieniach będzie mocna drużyną i będzie zdobywać dużo punktów na wiosnę.

2. Nie będę oryginalny. Myślę, że DKS jest już skazany na spadek z dorobkiem 1 punktu i chyba niespodzianka - Pisa Barczewo. Ciężko będzie jej się odbić. O resztę miejsc będzie zażarta walka. Co będzie dalej, to boisko zweryfikuje.

3. Jest dla mnie niespodzianką, że jesteśmy rewelacja jesieni jako beniaminek, ale podchodzę do tego bardzo spokojnie, bo plany są takie, żebyśmy się w tej IV lidze utrzymali. Więcej czasu spędzam teraz w Constraccie na hali niż z drużyną, ale myślę, że dobrze wystartujemy. Zaskoczyć może Mrągowia Mrągowo, gra tam mój dobry kolega, Szymek Tarnowski i kibicuję im. Mrągowo zasługuje by być w IV lidze.

 • Piotr Ruszkul - zawodnik Tęczy Biskupiec, transferowy hit IV ligi:

1. oraz 2. Nie chciałbym się jeszcze wypowiadać na takie tematy. Wiem, kto gra w lidze, ale tych drużyn jeszcze nie znam i ogólnikowo mogę powiedzieć, że awansuje zespół sportowo lepszy (śmiech - red). Poziom ligi nie jest mi jeszcze znany i nie chcę jeszcze nikogo oceniać.

3. Czy ja będę zaskoczeniem ligi? (śmiech - red.) Tak się życie potoczyło, że zadecydowaliśmy z rodzina, że wracamy w rodzinne strony, choć propozycje jakiś wyjazdów dalszych jeszcze były. Za namową trenera, kolegi, z którym jeszcze grałem, trafiłem do Tęczy. Postaramy się namieszać w lidze, mamy fają drużynę. Mam nadzieje, że wygramy tą ligę, taki cel został postawiony. To tylko sport i wszystko zweryfikuje boisko.

Kyn

Komentarze

 1. [email protected] 2016-03-27 14:56:42 (n***-***-***.opera-mini.net) #57132 0:0 zgłoś

  A wynik zatoki?

 2. kibic Motoru 2016-03-26 19:19:03 (cln***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #57099 0:0 zgłoś

  Miał rację popularny w Lubawie "Ciapek" Adrian Zasuwa Motor Lubawa - Błękitni Orneta 2 - 0

 3. mmm 2016-03-26 13:09:09 (***.***.***.***) #57074 0:0 zgłoś

  Tak jakby ktoś z takich typowych średniaków III ligi mających środki na nową III ligę, np. Rominta, Wikielec czy Concordia przez sezonem sprytnie pomyślał i przystąpił do IV ligi zamiast do III, to najprawdopodobniej spokojnie by tą IV wygrał i nową III ligę by miał o wiele łatwiej niż walcząc obecnie w III lidze. W tej IV lidze to mało kogo byłoby stać na obecną III ligę, a o nowej w ogóle nie wspominając. Gdyby Lubawa chciała awansować to już teraz by się zbroiła. Tak samo z IV ligi podlaskiej pewnie też nikt nie będzie się pchał.

 4. Fan Olsztyn 2016-03-25 20:08:54 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #57045 0:0 zgłoś

  Bardzo powznie wzmocnila sie Mragowia zawodnikami min z III ligi,powinna namieszac w lidze, grozna bedzie tez Zatoka Braniewo ktora sciagnela solidnego obronce Dariusza Wieliczke z Blekitnych oraz super snajpera z pomorskiej IV ligi napastnika Rodla Kwidzyn Nikodema Szalkowskiego dodac trzeba ze z Zatoki nikt nie odszedl.

 5. kibic 2016-03-25 20:03:23 (***.olsztyn.vectranet.pl) #57043 0:0 zgłoś

  Pozdro dla szaleńców z błękitnego mrągowskiego busa!!!

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # #  # 
#   #  # #  # 
 #### #  # #  # 
   # #  # #  # 
#  # #  # # # 
 ####  ####  ##