Stomil przegrał z Rozwojem

2016-03-12 02:16:03 Stomil Olsztyn, Paweł Głowacki, Rozwój Katowice

Rozwój Katowice okazał się lepszy od Stomilu. Fot. Paweł Piekutowski

W niezbyt dobrych nastrojach wyjeżdżali z Katowic piłkarze Stomilu. Olsztyński zespół przegrał z walczącym o utrzymanie Rozwojem Katowice 1:2.

• Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)

1:0 - Gałęcki (z karnego), 2:0 - Czerkas (68), 2:1 - Paweł Głowacki (82)

Stomil: Skiba – Bucholc, Wełna, Remisz, Ratajczak, - Suchocki (62 Piotr Głowacki), Klepczarek, Jegliński (79 Łukasik), Lech (74 Paweł Głowacki), Żwir - Kujawa

W porównaniu ze spotkanie z Olimpią Grudziądz trener Mirosław Jabłoński dokonał jednej zmiany. Za Nishiego zagrał Piotr Klepczarek, który przed rundą wiosenną przyszedł do Stomilu, po tym jak z ligi wycofał się Dolcan Ząbki. Defensywny pomocnik, to mocno nietypowa pozycja dlatego zawodnika, bo "Klepa" najlepiej czuje się na środku obrony.

Stomil w pierwszej połowie ograniczył się do obrony i liczył na szybkie kontry. Zespół gospodarzy miał zdecydowaną przewagę, tylko dobra postawa Piotra Skiby spowodowała, że Rozwój bramki nie zdobył jeszcze przed przerwą.

Pierwsza bramka padła z rzutu karnego. Bardzo kontrowersyjna sytuacja, bo Piotr Klepczarek nie faulował zawodnika gospodarzy. Sędzia chciał chyba oddać karnego, którego nie podyktował w pierwszej połowie. Potem Rozwój siłą rozpędu zdobył kolejną bramkę.

Wydawało się, że jest już po meczu, ale Rozwój sam sobie sprawił biedę. Z boiska z powodu czerwonej kartki wyleciał Wojciech Król, który przed polem karnym faulował Jarosława Ratajczaka. Paweł Głowacki podszedł do rzutu wolnego i strzelił bardzo ładną bramkę. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego rzucili się do frontalnego ataku, ale nie mieli żadnego pomysłu jak strzelić bramkę.

Z przebiegu spotkania Rozwój Katowice był drużyną zdecydowanie lepszą. Chociaż jakby sędzia nie podyktował rzutu karnego...

Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn 2:1