Krótko - III liga - Sparingi

Sparing: Concordia wygrywa z Gryfem Tczew

2016-02-18 11:43:45 Concordia Elbląg, Gryf Tczew

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Concordii Elbląg mają za sobą już ósmy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Nadolnego pokonali na wyjeździe Gryf 2009 Tczew 4:1.

Od początku ton grze nadawali elblążanie, którzy częściej byli przy piłce. W efekcie po 45 minutach i bramce Daniela Webera Concordia prowadziła 1:0. W drugiej połowie elblążanie dołożyli jeszcze trzy trafienia. Bramki dla pomarańczowo-czarnych strzelali: Michał Kiełtyka, Damian Weber i Karol Kuciński. Rywale odpowiedzieli jedynie golem w ostatnich minutach, który nie miał już wpływu na wynik pojedynku.

- Zagraliśmy przyzwoite zawody, byliśmy drużyną aktywniejszą, dłużej także utrzymywaliśmy się przy piłce. Widać także poprawę w grze obronnej, a i dzisiejsza postawa w ofensywie może cieszyć. W meczu zadebiutował nowy bramkarz, któremu będziemy się przyglądali do końca tygodnia. Jeśli potwierdzi swoje umiejętności, to jest duża szansa, że pozostanie w drużynie - mówi trener Concordii Łukasz Nadolnym.

Dla Concordii mecz z Gryfem był już ósmym meczem sparingowym. Do tej pory pomarańczowo-czarni zanotowali pięć zwycięstw i trzy porażki. Najbliższy mecz kontrolny elblążanie rozegrają w sobotę 20 lutego w Gdańsku, a ich rywalem będzie lider III ligi GKS Przodkowo.

• Gryf 2009 Tczew - Concordia Elbląg 1:4 (0:1)

Bramki: Styś, Kiełtyka, Weber, Kuciński.

Concordia: (I połowa) zawodnik testowany - Lubiejewski, Niburski, Powszuk, Miecznik, P. Pelc, Weber, Burzyński, Essomba, Tomczuk, Sieńczak. (II połowa): Stupak, Lewandowski, M. Pelc, Lubiejewski, Miecznik, Szymanowski, Styś, Kiełtyka, Essomba, Weber, Kuciński, Strach.