forBet promocja

News - Kibice - I liga

"Światełko dla Stomilu" - spontaniczna akcja kibiców "Dumy Warmii"

2016-01-30 00:09:25 Stomil Olsztyn, kibice

Fot. Paju

Fot. Paju

Setki zniczy zapłonęły w piątkowy wieczór pod siedzibą I-ligowego Stomilu. Spontaniczna akcja kibiców „Dumy Warmii” pod hasłem „Światełko dla Stomilu” to efekt negatywnej decyzji w sprawie wspierania klubu przez miasto.

Kibice zaczęli się zbierać już przed godziną 19, choć oficjalny początek akcji zaplanowano dopiero na 20. Przy al. Piłsudskiego zebrało się spontanicznie (bez medialnego nagłośnienia) około 200 kibiców.

- Ratusz musi w końcu zobaczyć, na co nas stać – dało się słyszeć raz po raz w tłumie.

Oprócz zniczy przed wejściem do klubu zawisły też transparenty z hasłami niepozostawiającymi złudzeń: fani Stomilu mają ogromny żal do władz miasta, przede wszystkim prezydenta Piotra Grzymowicza, za brak wsparcia dla I-ligowego klubu w poważnych tarapatach.

Jak zapowiadają kibice, piątkowe zgromadzenie pod stadionem to dopiero początek akcji „Światełko dla Stomilu”. Znicze przy stadionie mają się pojawiać przez cały weekend, a kto wie, czy nie jeszcze dłużej…

Widok, przyznajemy, przygnębiający, ale i przejmujący.

Akcja kibiców Akcja kibiców Akcja kibiców Akcja kibiców Akcja kibiców

http://dwadozera.pl/Akcja-kibicow-Dumy-Warmii-Swiatelko-dla-Stomilu,g928.html

PG

Komentarze

 1. Wtf 2016-01-31 12:49:46 (agpu***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #56018 0:0 zgłoś

  Taa... miasto jest winne temu, że działacze klubu postanowili sobie grać klika lig wyżej niż było ich stać. Z resztą nie stanowicie jakiegoś znacznego odsetku mieszkańców... Jak chodzi Was 5 tys. na mecz ze 175 tys. mieszkańców. Za deklarujcie, że Wasza grupa będziecie płacić wyższe podatki i tyle.

 2. ... 2016-01-31 00:51:15 (***.***.***.***) #55998 0:0 zgłoś

  Zakladając ze jeden znicz kosztuje 3 zlote a zniczy poloza okolo tysiac to macie 3 tysiace na wyplate dla jednego pilkarza zamiast robic te tandetne akcje lepiej zebralibyscie kase i swoj klub wsparli bieda haha

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #  # 
#  # # # #  # 
#  #  #  #  # 
#  #  #  # ## # 
#  #  #  ## ## 
#####  #  #  #