forBet promocja

News - III liga

Concordia Elbląg wznowiła treningi

2016-01-13 22:42:01 Concordia Elbląg, Łukasz Nadolny

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Piłkarze Concordii Elbląg rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pomarańczowo-czarnych czekają teraz dwa miesiące ciężkiej pracy. Wszystko po to, by odpowiednio przygotować się do wiosny i zrealizować główny cel, jakim jest utrzymanie w III lidze.

Na pierwszym w nowym roku treningu piłkarze Concordii spotkali się 7 stycznia. Przez najbliższe dni trzecioligowcy będą głównie biegali i pracowali nad wytrzymałością. Dopiero w kolejnych tygodniach dojdą taktyka i zajęcia z piłką.

- Rozpoczynamy praca tlenową, czyli przed zawodnikami bardzo dużo biegania, bo treningi tlenowe właśnie na tym polegają - wyjaśnia Łukasz Nadolny, trener Concordii. - Następnie dojdzie trening w siłowni, do tego zajęcia biegowe w hali i dopiero po tym przejdziemy do zajęć z piłką. Na początek chcemy zbudować odpowiednią bazę siłową, na podstawie której będziemy dalej przygotowywać się do sezonu.

W pierwszych zajęciach nie uczestniczyli wszyscy zawodnicy, których jesienią można było oglądać w barwach Concordii. Do Wikielca powrócił Rafał Kruczkowski, a przyszłość Mateusza Szmydta i Mateusza Bogdanowicza stoi pod znakiem zapytania. Obu zawodników chętnie w swoim zespole widziałby trener Huraganu Morąg. Także losy Patryka Burzyńskiego zależą od Górnika Łęczna z którego młody pomocnik był wypożyczony do Concordii. Natomiast w najbliższym czasie w Elblągu ma się stawić Kameruńczyk Jean-Claude Essomba, który przebywa jeszcze na urlopie.

- W miejsce ewentualnych ubytków szukamy oczywiście wzmocnień - twierdzi szkoleniowiec Concordii. - Nie chcę dziś zdradzać nazwisk zawodników z którymi prowadzimy rozmowy, ale na pewno wiosną pojawią się u nas nowe twarze. Głównie stawiamy na piłkarzy z naszego regionu, ale spoglądamy także na województwo pomorskie.

Przed zespołem Concordii ciężka wiosna, która zadecyduje o pozostaniu elblążan w III lidze. I choć pierwsza runda do najlepszych nie należała, to pomarańczowo-czarni nadal mają spore szanse na utrzymanie. Do bezpiecznego siódmego miejsca nasi zawodnicy tracą zaledwie sześć punktów. Przy dobrej grze i sprzyjających wynikach, taką stratę można bardzo szybko odrobić.

- Do walki o utrzymanie trzeba się odpowiednio przygotować, dlatego od 1 lutego rozpoczynamy obóz dochodzeniowy w Elblągu - informuje Łukasz Nadolny. - W ciągu tygodnia będziemy mieli po dwa treningi dziennie. Do tego w całym okresie przygotowawczym rozegramy aż dziesięć meczów sparingowych. Wszystko po to, by wiosną z powodzeniem walczyć o pozostanie w nowej III lidze. Osobiście nie widzę innego scenariusza jak tylko utrzymanie.

 

Informacja prasowa MMKS Concordia Elbląg

Komentarze

 1. www 2016-01-24 16:28:17 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #55929 0:0 zgłoś

  Szmydt i Bogdanowicz w Huraganie Morąg !!

 2. kibic 2016-01-14 22:40:40 (aaxj***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #55825 0:0 zgłoś

  po pierwsze skad ten optymizm.po drugie 6 pkt to nie mało.po trzecie 1 mecz w rundzie wiosennej gramy chyba ze zniczem.jak przegramy będzie 9 pkt. straty i po imprezie.tak wiec troszkę więcej glowy w dol bo szybko można będzie zejść na ziemie.pozdrawiam

 3. Kibic27438 2016-01-14 21:15:39 (acge***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #55822 0:0 zgłoś

  Skolimowski, młodzieżowiec prawdopodobnie wzmocni

Dodaj swój komentarz

          
##### #### #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # ####  
 #  #  # # #  
 #  #  # #  # 
 #  #### #  #