forBet promocja

News - IV liga - V liga - Inne - B klasa - Sparingi

Noworoczne granie w Olecku, Orzyszu i Iławie

2016-01-02 13:00:56 Artur Kropiewnicki, Andrzej Kamiński, Łukasz Nikołajuk, Czarni Olecko, Śniardwy Orzysz, mecz noworoczny, Andrzej Miliszewski, Iława, Jeziorak

Po raz siedemnasty w Nowy Rok zagrali zawodnicy Czarnych Olecko, a także

Po raz siedemnasty w Nowy Rok zagrali zawodnicy Czarnych Olecko, a także "Reszty świata". Fot. Zbigniew Malinowski (Głos Olecka)

W Nowy Rok niektórzy leczyli skutki zabaw w ostatni dzień grudnia, a inni... grali. Tradycyjnie w Olecku (od 2000 roku), ale i także w Orzyszu (od 2009) w samo południe zawodnicy wyszli rozegrać mecze noworoczne.

W Olecku pomysł na rozgrywanie spotkań wziął się w końcówce 1999 roku.

- Wówczas prowadziłem drużynę seniorów i był u mnie bramkarze Robert Antkiewicz i Paweł Makarczyk, słynny "Pipa". Zmieniali się co mecz. Pewnego razu, a dokładnie w listopadzie 1999 roku, przyszedł Robert Antkiewicz z pomysłem, że może zorganizowalibyśmy spotkania noworoczne na wzór Cracovii. Oczywiście przystałem na ten pomysł. Wówczas istniała jeszcze olecka drużyna amatorska pod nazwą "The Bananes", gdzie też grałem. Ustaliliśmy najpierw, że Czarni będą grać w noworocznym spotkaniu z "The Bananes". Dodatkowo dochodzili jeszcze zawodnicy niezrzeszeni - opowiada Andrzej Kamiński, Dyrektor w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olecku, a wtedy trener Czarnych Olecko.

Przed siedemanstym spotkaniem bilans wyglądał następująco: sześć zwycięstw Czarnych, siedem remisów oraz trzy zwycięstwa "Reszty Świata", bo tak nazywa się przeciwników oleckiego zespołu w noworocznym spotkaniu.

Do tego bilansu trzeba zaliczyć kolejny remis, gdyż noworoczne spotkanie zakończyło się remisem 8:8. Pierwszą bramkę w Olecku w 2016 roku zdobył Andrzej Miliszewski z Czarnych Olecko, który na co dzień gra na pozycji... bramkarza. Trafienie zostało zdobyte o godzinie 12:17, ale jak się później okazało spotkanie rozpoczęło się dwie minuty wcześniej.

 • Czarni Olecko - Reszta Świata 8:8 (5:1)

Arkadiusz Cichocki (4), Andrzej Miliszewski (2), Marcin Karaś (2), Robert Ratuszny, Eryk Karaś, Jakub Kozłowski (2), Łukasz Dębski, Jacek Backiel, Sebastian Drażba i Grzegorz Karaś.

Niedaleko Olecka, bo raptem około 50 kilometrów na południowy zachód, w Orzyszu padło więcej goli, bo aż... 20. W zeszłym roku w spotkaniu Śniardw z Gminą Orzysz nastrzelano 24 bramki. Wtedy to Śniardwy wygrały 14:10, a premierowego gola w gminie Orzysz zdobył Artur Kropiewnicki.

Ten sam zawodnik siedem minut po godz. 12:00 wpisał się na listę strzelców. W dotychczasowych pojedynkach obydwie drużyny triumfowały po trzy razy.

Idea rozgrywania noworocznego meczu powstała w 2009 roku. Oczywiście było to nawiązaniem do noworocznych treningów Cracovii czy choćby spotkań odbywających się w Olecku, a że chętnych do udziału w tym wydarzeniu było sporo, to mecz w Nowy Rok zadomowił się u nas na dłużej. Co roku na orliku gromadzi się tylu chłopaków, że gdybyśmy mieli do tego warunki to z powodzeniem moglibyśmy rozgrywać mecze na dużym boisku. Od początku gramy na orliku, choć raz zdarzyło się, że z powodu dużych opadów śniegu w sylwestrową noc mecz musieliśmy przenieść do hali. Jednak czy na hali czy na orliku dla nas wszystkich jest to przede wszystkim fajna zabawa, gdzie wynik ma drugorzędne znaczenie - mówi Łukasz Nikołajuk, który do lutego 2015 był Prezesem Śniardw. Pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu. 

 • Śniardwy Orzysz - Gmina Orzysz 16:4

Śniardwy Orzysz: Patryk Kleczkowski, Karol Rubin, Karol Szymanowski, Szymon Rzodkiewicz, Adam Marcinkiewicz, Łukasz Nikołajuk, Damian Kozicki, Piotr Kowalczyk, Robert Maniurski, Jacek Szulc, Adam Sztachański, Artur Kropiewnicki, Paweł Dymiński

Gmina Orzysz: Przemysław Cyran, Wojciech Grecki, Mirosław Grądziel, Dariusz Klimaszewski, Adam Wielowiejski, Adam Pogorzelski, Marcin Zych, Łukasz Rzodkiewicz, Bogdan Golonka, Kamil Radzikowski, Kamil Dubliński, Paweł Kubrowski, Adam Rusielewicz, Miłosz Sztachański, Kamil Konert, Radosław Osiecki

W Nowy Rok grano również w Iławie, tyle, że w hali. Dominik Owczarek z Jezioraka jako pierwszy w regionie iławskim zdobył bramkę w 2016 roku. Jest to drugi w historii noworoczny sparing. Inicjatorem akcji jest Grzegorz Sobiech, trener bramkarzy B-klasowego zespołu. 

 

Paweł Piekutowski (Paju)

 

Noworoczne granie w Olecku, Orzyszu i Iławie Noworoczne granie w Olecku, Orzyszu i Iławie Noworoczne granie w Olecku, Orzyszu i Iławie Noworoczne granie w Olecku, Orzyszu i Iławie Noworoczne granie w Olecku, Orzyszu i Iławie

http://dwadozera.pl/Noworoczne-granie-w-Olecku-Orzyszu-i-Ilawie,g926.html

 

Komentarze

 1. Dwadozera 2016-01-05 05:52:08 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #55673 0:0 zgłoś

  W orzyszu więcej padło golu bo grali na orliki.Q

 2. orzysz 2016-01-04 22:29:08 (mobile-out-***-***.siminn.is) #55671 0:0 zgłoś

  Olecko kupa dziadów reszt purów

 3. Rysiek J. 2016-01-03 08:46:48 (ipd***.info-net.net.pl) #55653 0:0 zgłoś

  O(L)ECKO Pany!!!

 4. JTV 2016-01-02 14:28:20 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #55647 0:0 zgłoś

  Czy pierwszym z lewej zawodnikiem na zdjęciu jest Bogdan Cikacz ?:) W wieku 48 lat był stoperem Jezioraka Iława :)

Dodaj swój komentarz

           
 ####  #### ###### 
#   #  # #   
 #### #  # ##### 
   # #  # #   
#  # #  # #   
 ####  #### #   
           
 

Zostań fanem!

Więcej z kategorii

Paweł Dawidowicz z koszmarną kontuzją

Paweł Dawidowicz z koszmarną kontuzją

Paweł Dawidowicz, wychowanek Sokoła Ostróda, doznał bardzo poważnej kontuzji. Piłkarz Hellasu Werona...

Stomil Olsztyn bez prezesa. Kto teraz?

Stomil Olsztyn bez prezesa. Kto teraz?

Łukasz Puciłowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Stomilu Olsztyn. I-ligowiec na ten moment...

Jeziorak Iława ma nowego prezesa

Jeziorak Iława ma nowego prezesa

Długo nie trwał wakat na stanowisku prezesa Jezioraka Iława. Andrzeja Sobiecha zastąpił Tomasz Radziwilski.

forBet promocja

Najpopularniejsze w ostatnim tygodniu

Jeziorak Iława ma nowego prezesa

Jeziorak Iława ma nowego prezesa

Długo nie trwał wakat na stanowisku prezesa Jezioraka Iława. Andrzeja Sobiecha zastąpił Tomasz Radziwilski.

Mamry wygrały w Białymstoku

Mamry wygrały w Białymstoku

W zaległym spotkaniu III ligi Mamry Giżycko zgarnęły komplet punktów w starciu z Jagiellonią II...

Plan sparingów Mrągowii Mrągowo

Plan sparingów Mrągowii Mrągowo

Czwarta drużyna forBET IV ligi po rundzie jesiennej - Mrągowia Mrągowo - ma zaplanowane sparingi w...