forBet promocja

News - Inne

Prezydent Olsztyna ugościł "Zibiego"

2015-11-20 00:21:58 Zbigniew Boniek, Stomil Olsztyn, Piotr Grzymowicz

Zbigniew Boniek podczas wizyty w olsztyńskim ratuszu. Fot. Paweł Piekutowski

Zbigniew Boniek podczas wizyty w olsztyńskim ratuszu. Fot. Paweł Piekutowski

W olsztyńskim ratuszu odbyło się dziś specjalne, wyjazdowe posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wyjazdowe posiedzenie to efekt piątkowej gali z okazji 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, która odbędzie się w olsztyńskiej filharmonii.

Podczas wizyty w ratuszu prezes PZPN Zbigniew Boniek odniósł się m.in. do sytuacji I-ligowego Stomilu Olsztyn: - My jako Polski Związek Piłki Nożnej nie możemy ingerować w problemy jak i w zarządzanie klubu. To nie jest nasz problem. Słyszałem, że Stomil ma problemy, ale na ten temat nie chcę się wypowiadać. To jest problem właścicieli i zarządzających klubem. Nie wiem, czy Stomil ma teraz walczyć o Ekstraklasę, czy o byt w I lidze, ale według mnie ten klub musi istnieć, bo tutejsze społeczeństwo ma prawo mieć swoją drużynę piłkarską. W każdym mieście jest teatr, w każdym mieście jest kościół i w każdym mieście powinna być odpowiednia infrastruktura sportowa.

Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami "Zibi" opisał również cel wizyty: - Chciałbym wyjaśnić pewną sprawę na początek. Nie jest to nalot Polskiego Związku Piłki Nożnej na województwo warmińsko-mazurskie. Jest to przyjemna i zaplanowana wizyta. a chwilę (konferencja prasowa Zbigniewa Bońka rozpoczęła się o godz. 15:30 - red.) będziemy mieli zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Będziemy rozmawiali o problemach polskiej piłki nożnej. Korzystając z okazji, że jesteśmy w Olsztynie, to będziemy chcieli chwilę porozmawiać, na temat olsztyńskiej piłki, warmińsko-mazurskiej piłki. Chciałem też na początku porozmawiać z prezydentem Olsztyna na temat, co się u Was dzieje. W poprzednim roku prezydent przedstawił mi plan jakby to ewentualnie widział. To społeczeństwo ma prawo śnić, czy myśleć o tym, żeby była dobra drużyna, żeby drużyna miała dobre struktury oraz infrastrukturę, bo bez tego nie ma dzisiaj sportu. Plany są nadal aktualne, bo dostałem zapewnienie, że 11 grudnia zostanie wybrana firma, która stworzy projekt techniczny stadionu. Pomału można mieć nadzieję, że ten stadion powstanie. Jeżeli tak będzie, to będzie to pierwszy dobry krok - mówi prezes PZPN.

PG, rys

Wizyta Zbigniewa Bońka w Olsztynie Wizyta Zbigniewa Bońka w Olsztynie Wizyta Zbigniewa Bońka w Olsztynie Wizyta Zbigniewa Bońka w Olsztynie Wizyta Zbigniewa Bońka w Olsztynie

Zobacz pełną galerię zdjęć: Wizyta Zbigniewa Bońka w Olsztynie

 

 

 

Komentarze

 1. gtt 2015-11-21 14:40:05 (public-gprs***.centertel.pl) #55182 0:0 zgłoś

  Kiedy Panie Grzymowicz przynajmniej boiska do treningu zbudejecie.Jeśli chodzi o stasion tobczemu od wybrania wykonawcy az 1 rok czasu trzeba czekac na dokumentacje techniczna stadionu.Moze 10 lat co ? Wszystkp to granie na czas. MASAKRA !!! I jeszcze stwierdzenje zebbhc moze w 2017 r. Ruszy budowa to jest chore.

 2. TRAGEDIA OBIEKTÓW 2015-11-20 21:26:39 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #55180 0:0 zgłoś

  tu nie jeden stadion chodzi ale całą infrastrukture pilkarska w Olsztynie to jest tragedia jak wyglad stadion stomilu warmii gwardii gdzie trenują uczniowie osrodka pilkarskiego wstyd panowie działacze olsztynscy i decydenci władzy szczególnie sportowej.

 3. Rolmops 2015-11-20 21:22:56 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #55179 0:0 zgłoś

  ile klubów z tego województwa może pochwalić sie przy okazji zacnego 70 lecia WMZPN dużymi sukcesami na skale ogólnopolską ? Jakie klub są w dobrej kondycji finansowej, mają dobra bazę i profesjonalnie dzialaja by ich działaczy honorować nagrodami ? Od kiedy to prezesi, działacze, politycy reprezentują ten region na boiskach ? W Związku zapomnieli, że to piłkarze biegają po murawi i to dzięki zawodnikom z naszego województwa, którzy grali w Ekstraklasie czy Reprezentacji mówiono i pisano w prasie radiu i TV o Wamii i Mazurach. Rozumiem, że np. Tomasz Sokołowski, Remigiusz Sobociński, Adrian Mierzejewski czy bracia Gikiewicz nie promowali naszegi województwa i klubów w których rozpoczynali karierę? Tak to rozumieją chyba w Związku skoro na takiej gali o nich zapomniano. Brawo dla organizatorów.

 4. Smerf ważniak 2015-11-20 21:01:00 (***-***-***-***.tktelekom.pl) #55178 0:0 zgłoś

  Boniek przyjechał omówić sprawy warmińsko-mazurskiej piłki nożnej, hmm ciekawe!!! Czyli jedynym problemem piłki w tym województwie jest Stomil Olsztyn z nieudolnym zarządem? Reszta się nie liczy, tak samo jak panowie ze związku urządzili sobie 70-lecie WMZPN (czytaj olsztyńskiej piłki) Żenada!!! Warmińsko-Mazurskie to nie tylko Olsztyn, to nie tylko Stomil!!! Leśne, stare betony!!!

 5. luis 2015-11-20 11:45:53 (***.net-ols.msitelekom.pl) #55175 0:0 zgłoś

  kibole z olsztyna myślą sobie, że jak zibi przyjechał to pewnie "przywiózł ze sobą nowy stadion". Zibi wypił sobie kawkę i pewnie nabija sie, ze olsztyn to takie zadupie piłkarskie.

 6. yhym 2015-11-20 10:16:49 (public-gprs***.centertel.pl) #55173 0:0 zgłoś

  To dlatego stomil dostał kasę od wod-kan żeby nie było wstydu na całą Polskę

Dodaj swój komentarz

           
#####  ##  #  # 
#  # # # #  # 
#  # #  # #  # 
##### ###### #  # 
#   #  # # # 
#   #  #  ##