News - Puchar Polski

WPP: W derbach powiatu Huragan górą

2015-11-05 10:49:42 Sokół Ostróda, Huragan Morąg

W środę Huragan Morąg jako ostatni uzupełnił stawkę 16 zespołów w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Ekipa z Morąga pokonała swojego sąsiada z powiatu i… z ligowej tabeli, czyli ostródzki Sokół, wygrywając jednak dopiero po rzutach karnych.

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo zacięte, ale bramki nie padły. Najbliżej goli byli Radosław Lenart (trafił w słupek) ze strony gospodarzy i Przemysław Płoszczuk (strzał tuż nad poprzeczką) ze strony gości.

Po przerwie długo na gole nie było trzeba czekać. Już w 47 min. rzut karny na bramkę dla Huraganu zamienił Mateusz Czorniej.

Nie minęły cztery minuty i… wyrównanie. Zaraz po wejściu na boisko gola na 1:1 zdobył Łukasz Goździejewski.

Więcej goli w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce nie było. Dopiero w serii rzutów karnych siatka zatrzepotała ponownie. I to aż 13 razy! Ostatecznie gospodarze wygrali 7:6. W ostatniej serii pomylił się Goździejewski, a Lenart uderzył bezbłędnie.

Wiosną, w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski Huragan zmierzy się na wyjeździe z Błękitnymi Orneta.