Krótko - Kobiety

III liga kobiet: Zmiana lidera

2015-09-28 14:11:28 -

Roksana Bubrowska popisała się w meczu sześcioma golami w meczu z Jurandem Barciany. Fot. Paweł Piekutowski

Pomału krystalizuje się trzon trzeciej ligi kobiet. W najciekawszym spotkaniu piątej kolejki Victoria Bartoszyce wygrała liderujące Mamry Giżycko 2:1.

2:1. Dla Mamr była to pierwsza porażka od początku sezonu. Wynik spotkania otworzyła Daniela Czerwińska wykorzystując prostopadłe podanie. W dwudziestej trzeciej minucie rzut wolny wykonywała Nina Michalska. Piłka po jej uderzeniu trafiła w słupek, a późniejsza dobitka Małgorzaty Oleksik była już bezłędna. Zawodniczki z Giżcka odpowiedziały jednym, ale za to ładnym trafieniem Dominiki Aftyki, która z okolic dwudziestego metra trafiła w samo okienko bramki Victorii.

Mniej emocji, niż w Bartoszycach było w Olsztynie gdzie rezerwy KKP Stomilu Visacom podejmowały barciańskiego Juranda. Po jednostronnym widowisku zawodniczki prowadzone w tym meczu przez Ewelinę Balcewicz rozgromiły outsidera III ligi 9:0. Sześć goli w tym meczu strzeliła Roksana Bubrowska. Zwycięstwo pozwoliło wyprzedzić o trzy punkty Mamry Giżycko z którym olsztyński zespół zmierzy się czwartego października właśnie z Mamrami w Giżycku.

Skromnie, ale zwycięsko wyszły z pojedynku z Sokołem Ostróda zawodniczki rezerw OKS-u Stomilu Olsztyn. Jedyną bramkę zdobyła w szóstej minucie Katarzyna Łazarczyk. W tej kolejce pierwszy skład OKS-u pauzował.

• Sokół Ostróda - OKS Stomil II Olsztyn 0:1 (0:1)

0:1 - Łazarczyk (6)

• GKS Wikielec - Olimpia Olsztynek 0:2
  • Victoria Bartoszyce - Mamry Giżycko 2:1 (2:0)

1:0 - Czerwińska (8), 2:0 - Oleksik (23), 2:1 - Aftyka (60)

• KKP Stomil II Visacom Olsztyn - Jurand Barciany 9:0 (5:0)