Liga gra! - IV liga

Granica wypunktowała Pisę

2011-04-09 17:54:23 Granica Kętrzyn, Pisa Barczewo, Wojciech Jałoszewski, Jarosław Sankowski

Granica Kętrzyn odniosła kolejne zwycięstwo w lidze. Fot. Emil Marecki

Potężne wietrzycho, deszcz ze śniegiem, a momentami nawet grad – w sobotę pogoda szalała w Barczewie tak, jakby… nadchodził koniec świata. Mimo to piłkarze Pisy i Granicy stworzyli całkiem niezłe spotkanie. Goście, jak przystało na lidera, pewnie wypunktowali drużynę z Barczewa 3:1.

Lider nie zawiódł, ale zwycięstwo gościom wcale nie przyszło łatwo, bo Pisa – mimo iż wynik na to nie wskazuje – przyzwoite spotkanie. Mecz oglądałoby się pewnie jeszcze przyjemniej, gdyby nie ekstremalna pogoda, która miała spory wpływ na poczynania obu zespołów.

- Pogoda mocno przeszkadzała w prowadzeniu gry, a momentami na boisku rządził przypadek – nie ukrywa Wojciech Jałoszewski, grający trener gości. – Sam mecz ustawiły zupełnie nasze dwie bramki strzelone tuż przed przerwą. Wykorzystaliśmy po prostu swoje sytuacje, a Pisa – choć miała dobre okazje w pierwszej połowie – nie. Górę wzięło doświadczenie i zgranie naszego zespołu.

Rzeczywiście. Na początku spotkania aktywniejsi wydawali się gospodarze, którzy starali się wysoko odbierać piłkę i raz po raz wyprowadzali groźne kontry. Już po kilku minutach Pisa mogła, a nawet powinna prowadzić, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Michał Sajnach.

Gdy młodzi piłkarze z Barczewa już się „wyszumieli”, do roboty się Granica. Ataki gości przyniosły efekt w 39 min. Szybkie rozegranie piłki na lewym skrzydle, precyzyjna wrzutka i zamykającemu akcję Szymonowi Szmelcowi pozostało tylko dobrze dołożyć nogę. 1:0!

Granica drugi cios zadała, gdy gracze obu zespołów szykowali się już do zejścia do szatni. Po rzucie rożnym z prawej strony jeden z zawodników z Kętrzyna głową przedłużył piłkę do Pawła Miłoszewskiego, a ten stojąc samotnie 10 m od bramki opanował futbolówkę i pewnie przymierzył w długi róg bramki Rafała Wysockiego. Chwilę później rozległ się gwizdek kończący pierwszą połowę.

W przerwie kibice pochowali się, gdzie tylko się dało i niektórzy… nie zdążyli na trzecią bramkę.

Po przerwie gospodarze wyszli bowiem oszołomieni końcówką pierwszej odsłony i… już po trzech minutach przegrywali 0:3. Defensywa Pisy całkowicie zaspała, a wchodzący z lewej strony boiska Paweł Kowalewski otrzymał świetne prostopadłe podanie. Napastnik Granicy ściął do środka i precyzyjnie uderzył tuż obok wychodzącego bramkarza. W tym momencie stało się jasne, że jest już pozamiatane…

Gracze z Barczewa do ataku zerwali się dopiero w ostatnich 20 minutach, ale udało im się zdobyć jedynie bramkę honorową. W 79 min. bardzo ładnym strzałem pod poprzeczkę z kilkunastu metrów popisał się 18-letni Rafał Ziembowicz, z którego po meczu dumni byli Jerzy i Zbigniew Ziembowicz, a więc wujek i ojciec.

- Granica wypunktowała Pisę. Mecz był jednak dobry i mógł się podobać. Poziom był niezły, tylko ta pogoda zupełnie nie dopisała… Cieszę się, że mój syn strzelił tę honorową bramkę – stwierdził po meczu pan Zbyszek.

Mniej zadowolony był Jarosław Sankowski, trener gospodarzy.

- Absolutnie nie musieliśmy tego przegrać – uważa szkoleniowiec Pisy. - Chcieliśmy poczekać na Granicę i początkowo oni mieli więcej z gry, ale to my wyprowadziliśmy trzy-cztery ataki, po których mieliśmy znakomite sytuacje. Przynajmniej dwie z nich powinny się zakończyć strzeleniem bramki i gdybyśmy wykorzystali którąś z tych sytuacji rozmawialibyśmy zupełnie inaczej. Później jednak straciliśmy dwie bramki z niewiadomo czego i trudno było się podnieść. Zwycięstwo Granicy to efekt ich wyższości i konsekwencji oraz – podobnie, jak tydzień temu w Elblągu – naszych błędów.

Pisa Barczewo – Granica Kętrzyn 1:3 (0:2)

0:1 – Szmelc, 0:2 – Miłoszewski, 0:3 – Kowalewski, 1:3 – Ziembowicz

Pisa: Wysocki – Michałowski, Bruchalski, Kaczmarczyk, Kostrubski, Gałaszewski, Sajnach, Brzeziński (46 Malanowski), Dobkowski (70 Witkowski), Szaj (75 Karwowski), Ziembowicz

Granica: Chodarcewicz - Wepa, Wojnicki, Jałoszewski, Połeć, Żukowski, Lachowski, Mazurowski (75 Rałowiec),  Kowalewski, Miłoszewski, Szmelc