News - III liga

Wyniki III ligi: Olimpia liderem, pierwsza porażka Huraganu

2015-08-26 21:16:02 Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg, Warmia Grajewo, Huragan Morąg, Start Działdowo, MKS Ełk, Romita Gołdap, Olimpia Olsztynek, MKS Korsze, Sokół Ostróda, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Huragan po raz pierwszy na własnym boisku doznał porażki. Fot. Paweł Piekutowski

W meczu na szczycie trzeciej ligi Huragan Morąg uległ na własnym stadionie Finishparkietowi Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie 0:1. Potknięcie Huraganu wykorzystała Olimpia Elbląg, która pokonała 3:0 Granice Kętrzyn i awansowała na fotel lidera.

• Huragan Morąg - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1

0:1 - Marcin Kajca 2 (k)

Mecz Huraganu Morąg z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie można opisać krótko, że... odbył się. W drugiej minucie meczu bramkarz Mateusz Imianowski obsłużył złym podaniem Tomasza Szawarę i ostatecznie piłkę przejął gracz gości, który został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy sfaulowany w polu karnym. Arbiter Karol Rudziński nie miał innego wyjścia, niż wskazać na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Egzekutorem rzutu karnego był Marcin Kajca i po jego uderzeniu przyjezdni prowadzili 1:0. Ten stan rywalizacji pozostał do samego końca zawodów. W spotkaniu strzałów było jak na lekarstwo a fauli niezliczona ilość. Piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego zagęscili środek pola przez co gospodarze próbowali zaskoczyć przeciwnika grą poprzez boczne sektory boiska. W drugiej połowie często gra toczyła się "na krzyki" czyli upadek, potem krzyk co w zdecydowanej większości przypadków zdaje egzamin, bo sędzia gwiżdże faul.

Huragan Morąg - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1 Huragan Morąg - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1 Huragan Morąg - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1 Huragan Morąg - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1 Huragan Morąg - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1

• Wissa Szczuczyn - GKS Wikielec 2:2

0:1 - Sobociński (75), 1:1 - Mleczek (79), 1:2 - Sobociński (88), 2:2 - Mleczek (90)

Kiedyś w "Przeglądzie Sportowym" po meczu Borussia Dortmund - Widzew Łódź (2:1) w tytule napisano "Herrlich - Citko 2:1". Mniej więcej podobnym tytułem można opisać spotkanie beniaminka Wissy z GKS-em Wikielec. W Szczuczynie długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Na piętnaście minut przed końcem meczu rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw po faulu na nowym nabytku Wikielca Piotrze Karłowiczu rzut karny wykorzystał Remigiusz Sobociński. Radość podopiecznych trenera Andrzeja Biedrzyckiego nie trwała długo, bo tylko cztery minuty i za sprawą Adriana Mleczki widniał rezultat 1:1. Chyba mało kto spodziewał się, iż w ostatnich kilku minutach podstawowego czasu gry padną jeszcze dwa gole. Dwie minuty przed upływem 90. minuty ponownie do siatki gospodarzy trafił Remigiusz Sobociński i wydawało się, że Wikielec wywiezie trzy punkty. Brak koncentracji zemścił się na tyle, że w doliczonym czasie gry Adrian Mleczek strzałem po rykoszecie uratował punkt w Szczuczynie.

• Olimpia Elbląg -  Granica Kętrzyn 3:0

1:0 - Stępień (18), 2:0 - Korowaj (55) (s), 3:0 Kuczkowski (75)

W Elblągu ewentualna wygrana z Granicą Kętrzyn dawała Olimpii przodownictwo w tabeli III ligi. Tak też się stało. Mówiono, że miał być to łatwy mecz z dużą iloscią goli. Licznik bramek zatrzymał się na trzech. W osiemnastej minucie Radosław Stępień uderzeniem zza pola karnego otworzył wynik spotkania. Spotkanie było praktycznie jednostronne, lecz raziła nieskutecznosć. Dziesięć minut po przerwie z ostrego kąta z lewej strony boiska strzelał Radosław Stępień. Golkiper Granicy zachował się tak pechowo, że piłka po odbiciu się od niego przekroczyła całym obwodem linię bramkową mimo jego rozpaczliwej interwencji. Trzeci gol to składna akcja gospodarzy. Zagranie ze środka na skraj linii pola karnego oraz linii końcowej boiska. Następnie dogranie na około szósty metr do wprowadzonego trzy minuty wcześniej Kamila Kuczowskiego, który niepilnowany przez defensorów Granicy mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.

• Znicz Biała Piska -  Warmia Grajewo 1:1

1:0 - Świderski (52) - 1:1 - Sypytkowski (57)

• Rominta Gołdap - Jagiellonia II Białystok 1:1

0:1 - Gajko (41), 1:1 - Mościński (50)

• KS Wasilków - Concordia Elbląg 3:3

1:0 - Stachelski (6), 1:1 - Pelc (45) 2:1 - Gagacki (52), 2:2 - Szmydt (60) (k) 3:2 - ? , 3:3 - ?

• MKS Korsze - Start Działdowo 1:0

1:0 - Kozłowski (63)

• Sokół Ostróda - MKS Ełk 3:2

1:0 - Płoszczuk (18), 2:0 - Błażewicz (60), 3:0 - Korzeniewski (68), 3:1 -  Butkiewicz (74), 3:2 - Rosoliński (80)

Około siedmiuset pięćdziesięciu widzów oglądało mecz Sokoła Ostróda z Mazurskim Klubem Sportowym Ełk. Gospodarze po siedemdziesięciu minutach prowadzili różnicą trzech bramek i wydawało się, że to koniec emocji. Dobry mecz zagrał zawodnik Sokoła Adrian Korzeniewski, który najpierw asystyował przy golu Przemysława Płoszczuka, a swój występ podsumował zdobyciem gola po rajdzie z połowy boiska. Na około piętnaście minut przed końcem meczu Ełk zdołał zdobyć gola dającego jeszcze nadzieję na chociażby remis, ale mniej więcej w tym samym czasie na trybuny odesłany został szkoleniowiec MKS-u Mirosław Dymek. Powodem były dyskusje z sędzią na temat słabego sędziowania w tym spotkaniu. Sokół przy wysokim prowadzeniu oddał nieco inicjatywę rywalom. Sześć minut po golu Butkiewicza strzałem z okolic trzydziestego metra popisał się Patryk Rosoliński.

• ŁKS 1926 Łomża - Olimpia Olsztynek 2:1

0:1 - Różowicz (25) - 1:1 - Rydzewski (68), 2:1 -  Rydzewski (80)