Liga gra! - III liga

Nieudana inauguracja w Wikielcu

2015-08-07 19:33:30 GKS Wikielec, Warmia Grajewo

Zabrakło dosłownie czterech minut, aby GKS Wikielec zdobył historyczny pierwszy punkt w III -ligowych rozgrywkach. Niestety, w doliczonym czasie gry Warmia Grajewo dwukrotnie znalazła drogę do siatki gospodarzy i trzy punkty jadą na Podlasie.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Oba zespoły niezbyt kwapiły się do zagrożenia bramce przeciwnika. Najlepszą sytuację miał pod koniec Kamil Ludwiczak, jednak nie wykorzystał świetnego podania Pawła Sagana i sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Druga połowa obfitowała już w podbramkowe sytuacje, bowiem obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Pierwszy z nich starali się zadać gospodarze, którzy nie wykorzystali trzech stuprocentowych sytuacji. Po tych akcjach do roboty wzięli się zawodnicy z Grajewa. Do długiej piłki doszedł wprowadzony po przerwie Dzierzgowski, pociągnął z nią parę metrów, po czym wyłożył ją Damianowi Zubowskiemu, który bez problemu umieścił ją w siatce. Gospodarze wyrównali w ostatnich dziesięciu minutach za sprawą Kamila Ludwiczaka, który strzałem głowę wykończył dośrodkowanie Piotra Kacperka. W 91 minucie fatalny w skutkach błąd popełnił sędzia główny, Piotr Zajło, który nie odgwizdał ewidentnego faulu Maksyma Mirwy na Pawle Tomkiewiczu. Tocząca się nadal akcja zakończyła się bramką autorstwa Marcina Mikuckiego, który płaskim strzałem w długi róg pokonał debiutującego w barwach GKS-u Filipa Elżanowskiego. Trzeciego gola dołożył bohater spotkania, Tomasz Dzierzgowski, który ograł obrońcę z Wikielca i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

• GKS Wikielec - Warmia Grajewo 1:3 (0:0)

0:1 - Zubowski (60), 1:1 - Ludwiczak (83), 1:2 - Mikucki (90+1), 1:3 - Dzierzgowski (90+4)

GKS Wikielec: Elżanowski - Kruszyński ((69' Piceluk), Kacperek, Żukiewicz, Jajkowski, Łysiak, Ludwiczak (84' Suchocki), Oleszko (74' Kwiatkowski), Kołakowski (61' Tomkiewicz), Sobociński, Sagan