forBet promocja

Temat dwadozera.pl - III liga

Jaki to będzie sezon III ligi? Prognozy redakcji dwadozera.pl

2015-08-06 11:15:12 -

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

W piątek w naszym regionie ruszają rozgrywki III ligi. Jaki to będzie sezon dla drużyn z Warmii i Mazur? Przedstawiamy prognozy redakcji dwadozera.pl.

Redaktorzy odpowiadali na cztery takie same pytania:

1. Kto jest faworytem do wygrania ligi?
2. Które drużyny będą w czołówce III ligi i zapewnią sobie grę w nowej powiększonej lidze?
3. Jaki transfer zasługuje na miano najciekawszego?
4. Co było największą wtopą w przerwie między rozgrywkami?

 • PG

1. Brak wygranej Olimpii Elbląg będzie sensacją, choć, jak wiadomo, na awans mocno napina się też Finishparkiet Drwęca. Więcej kandydatów nie widzę, choć ruchy kadrowe Sokoła, Huraganu, nowego klubu z Ełku i Znicza robią wrażenie.

2. W sumie wymieniłem je w punkcie pierwszym. Nr 7 będzie Concordia Elbląg, GKS Wikielec albo Olimpia Olsztynek. W tej właśnie kolejności. W Wikielcu, trochę za pięć dwunasta, tworzy się bardzo ciekawa ekipa. Z kolei „Conka” w końcu postawiła na „swoich” i chyba dobrze na tym wyjdzie.

3. Kurde, dużo tego było… No, ale nr 1 to chyba przejście „Picka” z „Finiszu” do Olimpii Elbląg. Jak by nie patrzeć, to przecież król strzelców z minionego sezonu. Do Nowego Miasta Lubawskiego też przyszło kilku ciekawych graczy, m.in. ograni na różnych poziomach Adrian Świątek i Jarosław Wieczorek. Odkryciem będzie natomiast Paweł Tomkiewicz. O ile nie przeszkodzi mu żadna kontuzja…

4. Chyba fuzja Mazura z Płomieniem. Nie chcę nikogo krytykować w czambuł, bo przecież w końcu udało się chociaż trochę zjednoczyć środowisko piłki nożnej w Ełku. Obawiam się tylko, czy aby nie wyszedł z tego teraz ni to Płomień, ni to Mazur.

 • TS

1. Tak jak w ubiegłym roku, najmocniej do drugoligowych drzwi będzie pukać zapewne elbląska Olimpia, która w opinii niemal wszystkich kibiców i "ekspertów" jest głównym faworytem. Nie ma jednak co przesądzać na starcie, ja osobiście wierzę także w Sokół, który słabiej wygląda w sparingach, ale o ligowe zmagania jestem spokojny. Przyszłości nie wróżę Drwęcy - o ile w ubiegłym sezonie sprowadzono głównie zawodników z Warmii i Mazur, którzy znali się i byli prowadzeni przez człowieka stąd, tak tym razem postawiono na zawodników z niemal całego kraju. Zanim zgrają się, może uciec wiele punktów (a trenerowi także posada).

2. W czołówce sezon skończą na pewno Olimpia, Sokół i Drwęca. Kto oprócz nich? Bardzo ciekawie wyglądają zespoły Huraganu i Znicza, a silny jak zawsze będzie klub z Ełku. Z ekip z Podlasia zagrożeniem mogą być według mnie jedynie rezerwy Jagiellonii.

3. Bez dwóch zdań - Paweł Piceluk z Nowego Miasta Lubawskiego do Elbląga. 

4. Wtopę zaliczyła moim zdaniem Granica Kętrzyn, która oddała trenera i najważniejszych zawodników. Z tego, co się mówi, zespołu nie wzmocniono w odpowiedni sposób, także ubiegłoroczny mistrz IV ligi może z hukiem do niej powrócić.

1. Przed rundą wiosenną poprawnie wytypowałem Olimpię Zambrów, to myślę, że teraz także poprawnie wytypuję drużynę. Olimpia Elbląg to dla mnie obecnie zdecydowany faworyt dla awansu. Widać duże ruchy marketingowe w klubie, a zespół został m.in. wzmocniony najlepszym piłkarzem ligi Pawłem Picelukiem.

2. W czołówce będzie ciasno i to bardzo. Olimpia Elbląg, Drwęca oraz Sokół Ostróda to pierwsza trójka sezonu, a reszta będzie się bić o miejsce dające utrzymanie. Reszta no może po za Granicą Kętrzyn, która jak szybko awansowała, tak szybko spadnie.

3. Najlepszy strzelec III ligi w Olimpii Elbląg. Mocno się zdziwiłem, że Finishparkiet Drwęca nie potrafił finansowo zatrzymać zawodnika u siebie.

4. Odejście trenerów, którzy zrobili awans do III ligi. Mariusz Niedziółka (Granica Kętrzyn) oraz Marek Witkowski (GKS Wikielec). To wielka wtopa tych klubów... chociaż szybko sobie poradzono ściągając do siebie innych znanych szkoleniowców, odpowiednio Mirosława Millera oraz Andrzeja Biedrzyckiego.

 • Boeateng

1. Jak dla mnie faworyt jest jeden i jest nim Olimpia Elbląg. Dużą niewiadomą jest Drwęca oraz Sokół jednak wydaje mi się, że te drużyny miały zbyt mało czasu na zgranie się. Mocno namiesza Huragan Morąg oraz Znicz Biała Piska.

2. Jak wiadomo polecą niemalże wszyscy. Bez jakichkolwiek szans na utrzymanie Granica Kętrzyn oraz Start Dzialdowo.

3. Tu chyba nikt nie ma wątpliwości, że przejście Piceluka do Olimpii.

4. Całkowicie niezrozumiały jak dla mnie jest rozpad Granicy Kętrzyn. Każdy awans bez względu do jakiej klasy rozgrywkowej jest dodatkowym bodźcem do pracy - dla prezesa, zarządu, trenera, zawodników - jednym słowem dla klubu. A tu z drużyny odchodzi trener oraz ośmiu podstawowych zawodników. Niemalże wszyscy do niższych klas rozgrywkowych. Awans powinien scementować drużynę a nie ją rozwalić.

 • AA

1. Zapowiada się fajny sezon, bo kilka drużyn do końca powinno walczyć o zwycięstwo. Stawiam jednak na Olimpię, która góruje nad rywalami doświadczeniem i zgraniem. A to będzie kluczowe w starciach między potentatami.

2. Oprócz wspomnianej już elblaskiej Olimpii, w czubie będą na pewno zespoły z Ostródy i Nowego Miasta Lubawskiego. Ciekawe ruchy zaszły w Morągu, także Znicz pozyskał dwóch doświadczonych graczy. Niewiadomą pozostaje zespół z Ełku, no i rezerwy Jagi, którym powinno zależeć na pozostaniu na tym szczeblu.

3. Trudno być oryginalnym - Paweł Piceluk to w naszym lokalnym piłkarskim światku prawdziwy kozak. Jego przejście do Olimpii to zdecydowanie najważniejszy ruch transferowy.

4. Z mojego lokalnego podwórka - sytuacja w Granicy. Drużyny robią dwa awanse (rezerwy weszły do A-klasy), a klub nie jest w stanie uregulować podstawowych kwestii. Efekt? Castingi podczas przygotowań, odejście trzonu ekipy i budowa wszystkiego od nowa. To nie może się udać.

Zebrał rys

Komentarze

 1. ;) 2015-08-07 22:15:28 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #53071 0:0 zgłoś

  Elk? ;) Tu było tylu dobrych zawodników, że nie trzeba było ściągać ludzi z PolsKi. Przez 3 sezony nie spadli poniżej 5 miejsca, a teraz wszystkich wyrzucili swoich, żeby walczyć o miejsce 1-6 ;) Super podejści. Elk zniszczył wielu zawodników, każdy to potwierdzi, kto troszkę w tym środowisku przebywa. Swoich odpalić, a brać z Polski bo,, lepsi ". Już jutro się zdzdziwia.. :)

 2. KrIr 2015-08-07 12:50:51 (dur***.internetdsl.tpnet.pl) #53061 0:0 zgłoś

  MAZUR grał przynajmniej swoimi wychowankami, a nowy ełcki twór ściąga armię z całej Polski i nawet z Białej Piskiej z...li dwóch piłkarzy.W lidze powinni występować pod szyldem K B N ( klub bez nazwy) Woszczele.

 3. asd 2015-08-07 11:00:55 (***.***.***.***) #53059 0:0 zgłoś

  Czy fanatycy Mazura Ełk bojkotują fuzję? Zabrali im przecież klub z okręgówki. Wydaje mi się, że mecze MKSu Ełk to znowu będą pikniki, a na trybunach będą zasiadać krewni i znajomi zarządu i piłkarzy. Jedyny klub w 60 tysięcznym mieście a atmosfera piknikowa... wstyd. Swoją drogą jak słaby potencjał piłkarski ma miasto Ełk, skoro chcąc zbudować solidną ekipę zaledwie na III ligę, ściąga się tylu piłkarzy z bliższych czy dalszych okolic. Przykładowo maleńkie Korsze grają swoimi, a taki Ełk ma chyba pecha co do talentów. Macie co prawda CLJ, ale przyszłość pokaże co Ci zawodnicy będą prezentować w seniorach.

 4. Nke 2015-08-07 01:56:46 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #53054 0:0 zgłoś

  Jestem z kętrzyna i słabo to wygląda ale napewno nie tak jak wy sobie myślicie. Odeszło kilku ważnych zawodników ale też kilku doszło nowych i nie mówie tu o juniorach t

 5. zyx 2015-08-06 23:38:18 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #53051 0:0 zgłoś

  KKS proszę Cię jestem z ketrzyna i zobacz jak to wygląda 4-5 z podstawowego a reszta juniorzy.

 6. KKS 2015-08-06 22:42:12 (host-***-***-***-***.gizycko.mm.pl) #53050 0:0 zgłoś

  Jaki rozpad Granicy. Spójrzcie na kadrę na stronie Granicy. Wcale nie jest tak źle. Jeszcze będziecie musieli zmieniać Wasze komentarze.

 7. Do johna 2015-08-06 21:28:18 (agqb***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #53049 0:0 zgłoś

  Hurra! Woszczelak się odezwał. Zaraz będzie o kosowaniu PP.A już myślałem ,że w końcu znzlazło się miejsce w Klinice. Co do nowego stworu o nazwie MKS Ełk ,to kibice Mazura Wam tego nigdy nie wybaczą.Kupczycie pi całym województwie ,sami nie potraficie nic stworzyć.Ełk wam tego nie wybaczy .

 8. john 2015-08-06 20:48:22 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #53048 0:0 zgłoś

  największą wtopą była fuzja Mazura z Plomieniem ....................ludzie .. i kto to pisze ???? ty byłeś choć raz na meczu Plomienia lub Mazura ?????????? mało tego - czy może choć jeden raz byłeś w ogóle w Ełku ?????? na jakiej podstawie piszesz takie bzdury ??????????????????// i to redaktor naczelny ??????? kompromitacja , zabierać głos na temat sprawy w której się nie ma zielonego pojęcia ,

 9. Twardziel 2015-08-06 20:19:44 (***.olsztyn.vectranet.pl) #53046 0:0 zgłoś

  Podoba mi sie zaciag trenera Biedrzyckiego , zaciag Olsztynski w Wiekielcu czuje ze to moze odpali ;) Chabko od zawsze mi sie podobał do pozostałych zawodnikow tez nie mam zastrzezen

 10. Paju do Rysiek J. 2015-08-06 18:24:42 (***.***.***.***) #53045 0:0 zgłoś

  Widzę Rysiu, że "awansowałem". :)

 11. O(L)impia ZKS 2015-08-06 18:05:52 (***.elblag.vectranet.pl) #53044 0:0 zgłoś

  ZKS 1945!!!! nie ma 1 miejsca i wygrania barazu i nie ma Trenera. 2 ostróda.3 huragan.4.condonia.5. nml.6. jagaII,7.znicz 8 Działdowo, reszta to ogórki i typowa amatorka na poziomie okregówki

 12. Rysiek J. 2015-08-06 17:42:47 (ipd***.info-net.net.pl) #53043 0:0 zgłoś

  A gdzie odpowiedzi wielkiego znawcy piłki kopanej nie jakiego Paju ?

 13. john 2015-08-06 16:20:08 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #53041 0:0 zgłoś

  ty jednak kibic , ale o piłce masz malutkie pojęcie , już Plomień kilka razy z hurra optymizmem do Białej podchodził - jak się to kończyło możesz sprawdzić .... teraz też proszę ostrożnie z tymi prognozami , Ełk ma całkowicie nowych piłkarzy a czy z tego będzie drużyna i czy szybko - to się dopiero okaże ....jakie tam 4-0 dziecinada , trochę realizmu , zejdzcie na ziemię

 14. Olimpia zbyt pewna siebie 2015-08-06 15:17:06 (aghz***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #53040 0:0 zgłoś

  sokół na mistrza!

 15. kibic 2015-08-06 15:14:46 (agqv***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #53039 0:0 zgłoś

  ja stawiam na Elbląg do awansu.nasz ełk też będzie mocny tylko muszą się zgrać zawodnicy ale znicz szybko zgasimy w sobotę.bedzie 4-0 dla gości

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # #  # 
#  # # # ##  # 
#  #  #  # # # 
#  #  #  # # # 
#  #  #  #  ## 
#####  #  #  #