Z kompletem od spadkowicza. GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1

2015-08-01 19:14:01 lukasz suchocki, stomil olsztyn, gks belchatow

Stomil Olsztyn wygrał w Bełchatowie. Fot. Paweł Piekutowski

O takiej inauguracji można było tylko pomarzyć. Stomil Olsztyn pokonał na wyjeździe GKS Bełchatów 1:0.

Olsztynianie niemal przez cały mecz mieli kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń, a na prowadzenie powinni wyjść wcześniej, ale świetnej okazji nie wykorzystał wyjątkowo aktywny tego dnia Grzegorz Lech. Co się jednak odwlezce... Na kilka minut przed przerwą piłkarze Mirosława Jabłońskiego przeprowadzili bardzo ładną, składną akcję prawą stronę, po której dośrodkowanie Janusza Bucholca wykorzystał Łukasz Suchocki.

W drugiej połowie Stomil skupił się raczej na obronie wyniku, a najgoręcej pod bramką Piotra Skiby było po rzucie wolnym Seweryna Michalskiego w 75 minucie meczu. "Bubu" fantastycznie sparował jednak groźne uderzenie.

POWIEDZIELI PO MECZU.

Paweł Głowacki, pomocnik Stomilu

Troszkę kiepsko weszliśmy w ten mecz, pierwsze 5-10 minut Bełchatów nas lekko zdominował aczkolwiek potem stworzyliśmy parę fajnych sytuacji, kontrolowaliśmy grę. Szczególnie bardzo ładna składna akcja, po której rozmontowaliśmy obronę gospodarzy, podanie na prawą stronę, idealne dogranie Jasia i piękna bramka Suchego. fajnie to Łukasz wykończył, nie zamykał oczu i nie strzelał na siłę tylko pasóweczką po długim rogu i fajnie to wyglądało. Szkoda, że nie strzeliliśmy więcej bramek w tej pierwszej połowie bo lepiej by nam się grało w drugiej. Wiadomo, gra się na wyjeździe i trzeba przynajmniej jedną sytuację ze stworzonych strzelić i szczelnie grać w obronie i to nam dzisiaj przyniosło trzy punkty.

• GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)

0:1 - Suchocki (42, asysta Bucholca)

Żółte kartki: Klemenz, Flis (Bełchatów), Ratajczak (Stomil)

Sędziował: Opaliński (Legnica

Widzów: 2 500

Bełchatów: Krakowiak - Witasik, Michalski, Flis, Kuban, Bartosiak (72 Zięba), Rachwał, Klemenz, Serafin (65 Flaszka), Szymorek (46 Stanisławski), Wroński

Stomil: Skiba - Bucholc, Czarnecki, Remisz, Ratajczak - Suchocki (78 Żwir) Szymonowicz, Meschia (71 Trzeciakiewicz), Paweł Głowacki, Lech - Kujawa (84 Łukasik)

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1