forBet promocja

News - Transfery - I liga

Stomil wrócił do zajęć. Wracają starzy znajomi.

2015-07-02 01:50:12 Stomil Olsztyn, Grzegorz Lech, Łukasz Suchocki

Łukasz Suchocki i Grzegorz Lech (dwaj pierwsi z prawej), czyli dwie wiodące postaci ostatnich lat, które los znowu rzuca do Olsztyna. Fot. Paweł Piekutowski

Łukasz Suchocki i Grzegorz Lech (dwaj pierwsi z prawej), czyli dwie wiodące postaci ostatnich lat, które los znowu rzuca do Olsztyna. Fot. Paweł Piekutowski

Prawie miesiąc laby i dość. Piłkarze Stomilu wznowili 1 lipca zajęcia i rozpoczęli przygotowania do sezonu 2015/16. Poza sporą grupą młodzieży, na treningu zjawiło się dziś trzech nowych piłkarzy. Dwóch z nich to starzy dobrzy znajomi.

Grzegorz Lech, Łukasz Suchocki i Rafał Kujawa. Ta ofensywna trójka niemal na pewno wzmocni I-ligowy Stomil. „Lechu” i „Suchy” to najlepsi piłkarze Stomilu w ostatnich latach i wracają do Olsztyna po występach w innych I-ligowych klubach, a Kujawy chyba również przedstawiać za mocno nie trzeba. 26-letni napastnik to typowa „dziewiątka”. Zawodnik grał ostatnio w GKS Katowice, a na koncie ma m.in. 42 występy i osiem goli w Ekstraklasie w barwach ŁKS Łódź.

O kolejnych ruchach transferowych na razie trudno cokolwiek powiedzieć, bo zarząd klubu wciąż nie wie, jakim budżetem będzie dysponować w nadchodzącym sezonie.

Na razie zatem trener Mirosław Jabłoński przyglądał się głównie młodzieży. Zjawił się m.in. pochodzący z naszego regionu Konrad Cichowski (ostatnio Polonia Warszawa), a także cała grupa piłkarzy wracających z wypożyczeń i z rezerw: Bartosz Bartkowski (Warmiak Łukta), Wojciech Dziemidowicz (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Adrian Korzeniewski (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Michał Leszczyński (Wisła Puławy), Piotr Łysiak (Sokół Ostróda), Paweł Tomkiewicz (MKS Korsze), Michał Wiśniewski (Gryf Wejherowo) oraz Mateusz Sienikowski (MKS Korsze). Po wyleczeniu urazów do zajęć mają dołączyć także Adrian Żukiewicz i Rafał Śledź.

Zabrakło natomiast: Witalija Berezowśkyj’ego, Łukasza Jamroza, Naoyi Shibamury i Ihora Skoby (wszyscy koniec kontraktu), Wołodymyra Kowala (Termalica Bruk-Betu Nieciecza), a także Yasuhiro Katō i Romana Maczułenki (kontuzje) oraz Tomasza Wełnickiego (trenuje z Zawiszą Bydgoszcz).

Pierwszy trening Stomilu Olsztyn Pierwszy trening Stomilu Olsztyn Pierwszy trening Stomilu Olsztyn Pierwszy trening Stomilu Olsztyn Pierwszy trening Stomilu Olsztyn

ZOBACZ RESZTĘ ZDJĘĆ!

Piotr Gajewski

Komentarze

 1. Prawy do lewego... 2015-07-03 14:51:41 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #52499 0:0 zgłoś

  Dwaj pierwsi z prawej? Nie rozróżniamy stron w podpisie pod zdjęciem? ;)

 2. zxc 2015-07-02 15:56:20 (***.***.***.***) #52480 0:0 zgłoś

  A murawki na treningu to chłopakom nie ma co zazdrościć.

 3. Maciek 2015-07-02 15:46:29 (***-***-***-***.net.hawetelekom.pl) #52479 0:0 zgłoś

  a Skrodzki z olsztynka ? czemu nie jest brany pod uwagę ?

Dodaj swój komentarz

           
###### #### ##### 
#   #  # #  # 
##### #  # #  # 
#   #  # ##### 
#   #  # #  # 
#    #### #  #