forBet promocja

Temat dwadozera.pl - Transfery - I liga

Wiemy, że (prawie) nic nie wiemy, czyli: co słychać w Stomilu?

2015-06-24 00:36:41 Stomil Olsztyn, Mirosław Jabłoński, Tomasz Sokołowski, Grzegorz Lech

Powrót do Olsztyna Grzegorza Lecha to jak na razie jedyny transfer

Powrót do Olsztyna Grzegorza Lecha to jak na razie jedyny transfer "do klubu", o którym można mówić w kontekście wzmocnień. Fot. Emil Marecki

Na tydzień przed startem przygotowań Stomilu do nowego sezonu wiadomo niewiele. Ale to raczej norma, więc kibicom i piłkarzom zalecamy spokój. Przynajmniej na razie.

Zacznijmy od spraw kadrowych, bo one rozpalają wyobraźnię najbardziej. Szału, wiadomo, nie będzie, ale to nie oznacza, że latem będzie wiać nudą.

Trener Mirosław Jabłoński raczej pozostanie na stanowisku i będzie się starać przebudować zespół na tyle łagodnie, by uniknąć jesiennego falstartu. Niewykluczone, że dojdzie do jakichś zmian w sztabie szkoleniowym, bo w kuluarach coraz częściej pojawia się nazwisko… Tomasza Sokołowskiego, dawnej gwiazdy Stomilu i wieloletniego piłkarza Legii, kojarzonego z najlepszym okresem w historii olsztyńskiej piłki. Temat jest o tyle realistyczny, że „Sokół” nie ma obecnie żadnej intratnej posadki, a w Olsztynie był już niedawno na stażu i z trenerem Jabłońskim łączą go bardzo dobre relacje. Z trenerami lokalnymi tak dużej zażyłości już nie ma.

Na pewno zmieni się również kadra piłkarska. Nie będzie już Japończyków Kato i Shibamury, zabraknie również większości Ukraińców. Większości, bo niewykluczone, że w drużynie zostaną Irakli Meschia i Roman Maczułenko. Temu drugiemu klub chciałby pójść na rękę i pomóc w dojściu do siebie po ciężkiej kontuzji, której piłkarz doznał w końcówce sezonu. Niewykluczone, że pomocne okażą się w tym przypadku środki z potencjalnego transferu Kowala, ale na razie to… football fiction.

Kto jeszcze może latem odejść? Wciąż aktualny jest temat transferu Piotrka Skiby, który po fantastycznym sezonie na brak ofert nie narzeka. Bydgoski Zawisza interesuje się z kolei mocno Tomkiem Wełnickim, który w końcówce rozgrywek wrócił po kontuzji i pokazał się z niezłej strony. Oferty z innych klubów ma ponoć również Tomek Wełna, a niemal na pewno od nowego sezonu w klubie nie będzie Łukasza Jamroza. Pod znakiem zapytania stoi również przyszłość Arka Czarneckiego, który w kilku meczach pokazał się z niezłej strony, i Dawida Szymonowicza, który w tym tygodniu wrócił z testów w II-ligowej Arminii Bielefeld.

A transfery do klubu? Przede wszystkim wraca kilku chłopaków z wypożyczeń: Michał Leszczyński, Wojciech Dziemidowicz, Piotr Łysiak, Michał Wiśniewski, Paweł Tomkiewicz czy Bartek Bartkowski. Niemal przesądzony jest już również drugi powrót do Olsztyna Grzegorza Lecha, którego latem ówczesne władze klubu pożegnały w niewybredny sposób. W kuluarach przewijają się również nazwiska Piotra Ruszkula, Krzysztofa Filipka, Łukasza Suchockiego i młodego Kamila Smyta z Sokoła Ostróda, ale podobno trener Jabłoński do żadnego z nich nie ma pełnego przekonania.

I na razie… to tyle. Trudno jednak, by o potencjalnych ruchach do klubu dało się powiedzieć cokolwiek więcej, skoro wciąż nie wiadomo, jakim budżetem klub będzie w rzeczywistości dysponować. Jak zapewniają szefowie klubu Mariusz Borkowski i Rafał Szwed, wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższych dwóch tygodni, ale, niestety, w tym wypadku czas działa na niekorzyść Stomilu. Z naszych informacji wynika jednak, że rozmowy z potencjalnymi sponsorami są w toku. I to zarówno z tymi, którzy mogliby „delikatnie dorzucić do pieca”, jak i z tymi, którzy mogliby zapewnić lwią część budżetu na nadchodzący sezon.

PG

Komentarze

 1. stomilowiec 2015-06-25 17:21:12 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #52354 0:0 zgłoś

  Krótko powiedziawszy to piłkarze przymierzani do naszego kochanego klubu to "śmiech na sali" Kiniu jest nam potrzebny jak rybie ręcznik, nie wspomnę już o Grzesiu. Jedynym wyjątkiem jest Kamil Smyt naprawdę młody i perspektywiczny gracz. Widziałem chłopaka kilka razy na żywo i ma naprawdę wielki talent, dobry drybling i zmysł do gry kombinacyjnej. Trenerze bierz Kamila i Suchego. Tylko STOMIL OKS

 2. kibic54 2015-06-24 16:14:08 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #52318 0:0 zgłoś

  borkowski chlopczyku odejdzie wstydu oszczędź. Pan Świniarski na Prezesa.

 3. kibic 2015-06-24 14:24:51 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #52317 0:0 zgłoś

  Filipek lepszy niż Jamróz, reszta się nie nadaje. Martwi obrona, tylko Bucholc zostaje, reszta łącznie z bramkarzem jeśli odejdzie to będzie źle.

 4. 19BR45 2015-06-24 13:52:53 (fg.warmia.mazury.pl) #52315 0:0 zgłoś

  Jedyne wzmocnienie to będzie chyba Sokołowski, Lech, FIlipek znowu to samo...

 5. czerkasow 2015-06-24 10:47:03 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #52313 0:0 zgłoś

  Grzesiek - nie proszę, ale błagam - nie wychodź na boisko ...

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  #  # 
##  # # # #  # 
# # # #  # #  # 
# # # ###### #  # 
#  ## #  # #  # 
#  # #  # ####