forBet promocja

Temat dwadozera.pl - III liga - IV liga - Inne

"Z Archiwum X": Granica poświętuje jak dawniej?

2015-06-06 02:15:35 Granica Kętrzyn, Olimpia Olsztynek, Paweł Alancewicz, Mirosław Romanowski, Zygmunt Dąbrowski

Remis lub zwycięstwo w najbliższym starciu z Warmiakiem Łukta da kętrzyńskiej Granicy pewny awans do III ligi, i to już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Przy okazji przegrzebywania archiwum, udało się nam wygrzebać kawałek z opisem innego święta futbolu w Kętrzynie...

"Mecz wzbudził duże zainteresowanie. Na trzybunach zebrały się ponad 2 tys. widzów. Kibice nie zawiedli się" - czytamy w artykule Marka Dabkusa z "Gazety Olsztyńskiej" z 13 lipca 1987 roku.

Tekst traktuje o towarzyskim meczu A-klasowej wówczas Granicy z II-ligową wtedy Gwardią Warszawa. Co ciekawe, dziś to klub z Warszawy występuje w klasie A, ale... to tylko taka dygresja.

Opisywany w materiale mecz rozegrano z okazji 40-lecia Granicy, która zaczęła funkcjonować w roku 1947.

Akurat dziewiąta dekada poprzedniego stulecia zbyt dobrym okresem w historii klubu nie była. Dopiero w 1992 roku, po długiej przerwie, kętrzynianie włączyli się do walki o awans do ówczesnej III ligi. Musiała być emocjonująca, a nad klubem z Kętrzyna rozgrywki skończyła tylko olsztyńska Warmia.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze... Przy okazji kolejnego jubileuszu, w roku swojego 50-lecia istnienia, Granica awansowała do odświeżonej i dużo mocniejszej niż wcześniej IV ligi.

W tym roku jubileuszu co prawda nie ma, ale szanse na sukces także są ogromne. I może znowu będzie można napisać, jak w tytule ówczesnej "GO": "Kętrzyn znów żył futbolem".

Granica podczas meczu w Olsztynie z Warmią. Fot. Paju

PG

Komentarze

 1. mrs 2015-06-06 12:24:36 (drl***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #52059 0:0 zgłoś

  Na zdjeciu widzimy kapitana dzisiejszej Granicy we wiosennym meczu z Warmia w Olsztynie ,ktory Granica zdecydowanie wygrala. Mariusz Machniak ,strzelil 2 gole.

 2. mrs 2015-06-06 12:20:11 (drl***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #52058 0:0 zgłoś

  Zgadza sie ze ta 3 liga co przed granica to nie ta sama polka co bylo za Sw,p. Jozka lobockiego. Taka 4 liga zlozona z pierwszych osemek z Podlasia i warmi i mazur.poprzedniej 4 ligi czyli 4 liga A,bo 4 poziom !

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#   #  # #  # 
# ### #  # #  # 
#  # #  # # # 
 ####  ####  ##