Krótko - Kobiety - I liga

Stomil Visacom przegrał w Poznaniu

2015-05-31 14:11:22 KKP Stomil Olsztyn, Polonia Poznań

Stomilanki przegrały w ostatnim wyjazdowym spotkaniu z Polonią Poznań 0:2. Fot. Paweł Piekutowski

Sobotni mecz Polonii Poznań (4. miejsce w tabeli) ze Stomilem Visacom Olsztyn był dla poznanianek ostatnim spotkaniem w sezonie z powodu wycofania się Zamłynia Radom z ligi . Stomilanki, pewne utrzymania się w lidze, wygraną z Poznaniem mogły potwierdzić swoją dominację wiosną.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego w dotychczasowych wiosennych meczach przegrały tylko dwa razy (z walczącymi o awans Sztormem Gdańsk oraz UKS-em SMS-em Łódź). Niestety, olsztyński zespół na słabo przygotowanej murawie przegrał z Polonią Poznań 0:2. Pierwszy gol padł pięć minut po rozpoczęciu drugiej częsci gry. Rzut wolny z okolic bocznego sektora pola karnego egzekwowały gospodynie. Po centrze piłkę wybiła Olivia Gołębiowska, którą później przechwyciły poznanianki. Następnie gospodynie ponownie dośodkowały i za sprawą strzału z pola karnego Katarzyny Ulikowskiej Polonia wyszła na prowadzenie. Stomilanki pomimo prób przedostania się pod pole karne na dziesięc minut przed końcem straciły drugą bramkę.

Ostatni mecz Stomil Visacom rozegra w następną niedzielę na olsztyńskich Dajtkach z Pragą Warszawa.

• Polonia Poznan - Stomil Visacom Olsztyn 2:0 (0:0)

1:0 - Tyl (50), 2:0 - Ulikowska (80)

Polonia: Maćkowiak - Jacewicz, Nowak, Czudzińska, B. Kłosek, M. Kłosek (Filipiak 85), Rezler (88 Lewandowska), Ulikowska, Szafran, Zając, Tyl

Stomil: Gołębiowska - Krech, Sieradzka, Jasińska, Smolińska, Homza (Dziadura 83), Sass, Grzesik, Roman, Bukowska (Bubrowska 76), Biedrzycka

TS Polonia Poznań - KKP Stomil Visacom Olsztyn 2:0 TS Polonia Poznań - KKP Stomil Visacom Olsztyn 2:0 TS Polonia Poznań - KKP Stomil Visacom Olsztyn 2:0 TS Polonia Poznań - KKP Stomil Visacom Olsztyn 2:0 TS Polonia Poznań - KKP Stomil Visacom Olsztyn 2:0