forBet promocja

News - I liga

Stomil SA, czyli nowa era olsztyńskiej piłki

2015-05-13 23:40:16 Stomil Olsztyn, Stomil SA, Stomil Olsztyn SA, R-gOL.com, R-GOL, Piotr Grzymowicz, Mariusz Borkowski

Prezydent Piotr Grzymowicz i prezes Mariusz Borkowski z koszulką Stomilu z logiem miasta zamiast loga Galerii Warmińskiej. Fot. Emil Marecki

Prezydent Piotr Grzymowicz i prezes Mariusz Borkowski z koszulką Stomilu z logiem miasta zamiast loga Galerii Warmińskiej. Fot. Emil Marecki

Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie za kilka dni Polski Związek Piłki Nożnej, 13 maja na zawsze przejdzie do historii olsztyńskiego i warmińsko-mazurskiego futbolu. Dziś olsztyńscy radni podjęli uchwałę, na mocy której już jutro powstanie spółka akcyjna Stomil Olsztyn.

- Formuła działania tego klubu jako stowarzyszenia już się wyczerpała – przekonywali podczas sesji prezes Stomilu Mariusz Borkowski i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

To właśnie ich kilkutygodniowe negocjacje doprowadziły do powołania dziś spółki, która już za kilka dni ma przejąć prowadzenie I-ligowego Stomilu. To historyczna chwila, która – wiele na to wskazuje – pozwoli w końcu na budowanie w Olsztynie profesjonalnego futbolu przez duże „F” na zdrowych i przejrzystych zasadach.

- To nie było działanie ad hoc, ani na pokaz – przekonywał zaraz po zakończeniu sesji prezydent Grzymowicz w rozmowie z dwadozera.pl. - Musieliśmy dołożyć starań, by przygotować rozwiązanie na miarę naszych obecnych możliwości, które pozwoli na dalsze funkcjonowanie OKS Stomil. Oczekiwania dotyczące powołania spółki były od dawna, ale brakowało działań ze strony klubu. Obecny zarząd taką aktywność wykazał, a na dodatek pokazuje, że ma pomysł, jak przyciągnąć nowych inwestorów oraz sponsorów i promować piłkę nożną w Olsztynie. Na tę chwilę miasto znalazło 500 tys. złotych, które pozwoliły objąć udziały w spółce.

Pierwszy zarząd spółki ma być powołany już jutro, przy okazji rejestracji przedsiębiorstwa. Wiele wskazuje na to, że na czele zarządu stanie Borkowski, a radę nadzorczą spółki utworzą trzy osoby, przy czym dwie wskaże miasto, a jedną stowarzyszenie OKS Stomil.

- Oczywiście zaproponowaliśmy panu Borkowskiemu prezesurę i mam nadzieję, że to wyzwanie przyjmie – mówi prezydent Olsztyna. - To osoba, która już bardzo wiele zrobiła i bardzo rozsądnie podchodzi do wszystkich spraw związanych ze stowarzyszeniem oraz przyszłą spółką. Moim zdaniem ma pomysł na funkcjonowanie klubu. Decyzja będzie jednak należeć do niego. Wiem, że pan Mariusz jest przedsiębiorcą i pełni bardzo ważną funkcję w innej spółce, ale, mimo to, liczę na pozytywną odpowiedź.

To nie wszystko. Z naszych informacji wynika również, że już jutro grono akcjonariuszy zwiększy się o Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, czyli miejską spółkę, która od dłuższego czasu intensywnie wspiera Stomil. Na razie radni postanowili wyemitować 9,5 tys. udziałów po 100 złotych, z czego 5 tys. udziałów ma być własnością miasta, a 4,5 tys. domeną stowarzyszenia.

Również jutro, o godzinie 17, odbędzie się walne zebranie członków OKS Stomil. Podczas zebrania ma zapaść decyzja na temat przekazania I-ligowego zespołu nowo powstałej spółce.

W piątek natomiast upływa termin złożenia wniosku licencyjnego na grę w I lidze. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to o licencję będzie się ubiegać już spółka.

PG

Komentarze

 1. talerz majonez 2015-05-15 16:05:59 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #51727 0:0 zgłoś

  A ilu w tym ketrzynie macie tych ludzi na poligonie coo? Az dwóch i to jeden z drewnianymi nogami.

 2. Kętrzyn kibic 2015-05-14 16:59:19 (public-gprs***.centertel.pl) #51719 0:0 zgłoś

  A kiedy nasi wracają z poligon znacie dokładna date

 3. Kętrzyn kibic 2015-05-14 16:59:19 (public-gprs***.centertel.pl) #51720 0:0 zgłoś

  A kiedy nasi wracają z poligon znacie dokładna date

 4. RASTENBURG 2015-05-14 14:06:59 (public***.cdma.centertel.pl) #51715 0:0 zgłoś

  Udało się przełożyć naszemu klubowi mecz półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski na 27 maja na godzinę 17:00. Naszym przeciwnikiem będzie III-ligowa Olimpia Olsztynek, a mecz rozegrany zostanie w Kętrzynie.

 5. RASTENBURG 2015-05-14 14:06:59 (public***.cdma.centertel.pl) #51716 0:0 zgłoś

  Udało się przełożyć naszemu klubowi mecz półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski na 27 maja na godzinę 17:00. Naszym przeciwnikiem będzie III-ligowa Olimpia Olsztynek, a mecz rozegrany zostanie w Kętrzynie.

 6. jakiego bronka 2015-05-14 09:28:44 (public-gprs***.centertel.pl) #51709 0:0 zgłoś

  Gościu malinowy Bronek sprzedał kraj a ty na niego chcesz głosować. Co z ciebie za obywatel?

 7. mkks 2015-05-14 07:20:30 (***-***-***-***.static.ip.netia.com.pl) #51707 0:0 zgłoś

  no to mata Stomil to teraz zapieprzajta głosować na Bronka :)

Dodaj swój komentarz

           
 #### ###### #  # 
#  # #   #  # 
#   ##### #  # 
# ### #   #  # 
#  # #   #  # 
 #### ###### ####