Stomil bezradny w Małopolsce. Nieciecza - Stomil 3:0

2015-04-27 00:00:36 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Stomil jechał na ten mecz, by powalczyć o punkty, ale rzeczywistość okazała się brutalna. Dwa gole przed przerwą, jeden niedługo po starcie drugiej połówki i… po balu. Z Małopolski Stomil wróci bez punktów, za to z bagażem trzech bramek.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, dlaczego Nieciecza ograła Stomil aż tak gładko. W meczach z Miedzią i z Chrobrym olsztynianie zaprezentowali się przecież o niebo lepiej niż przeciwko Widzewowi oraz Zagłębiu i wydawało się, że najgorsze mają już za sobą. A jednak nie do końca…

Od pierwszych minut było czuć, że piłkarze z Olsztyna czują się mniej pewnie, gdy w bramce brakuje charyzmatycznego Piotrka Skiby. Obrona Stomilu znowu była bezradna i spóźniona jak w starciach z Widzewem i Zagłębiem. Znowu brakowało agresji i odpowiedniego ustawienia. Gospodarze robili co chcieli.

Na efekt bramkowy trzeba było czekać do 25 min., gdy Mateusz Kupczak z bliska skierował piłkę do siatki, rehabilitując się za niewykorzystaną chwilę wcześniej „setkę”.

Kupczak był też kluczową postacią przy golu nr 2, strzelonym, jak to się mówi, „do szatni”. Mocny strzał z dystansu, piłka ląduje na poprzeczce i wychodzi w pole; dopada do niej Michał Biskup i główką wpycha futbolówkę do bramki.

Po przerwie tempo gry siadło, a Nieciecza spokojnie kontrolowała grę. Szczególnie po golu na 3:0. Emil Drozdowicz dostał świetne podanie od Dawida Plizgi i wykorzystał sytuację sam na sam z Dawidem Mieczkowskim. To był już nokaut.

Kolejny mecz olsztynianie zagrają 2 maja w Ostródzie z Olimpią Grudziądz.

• Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Stomil Olsztyn 3:0 (2:0)

1:0 – Kupczak (25), 2:0 – Biskup (42), 3:0 – Drozdowicz (57)

Żółte kartki: Pleva, Drozdowicz (Nieciecza), Bucholc, Czarnecki, Jamróz (Stomil)

Sędziował: Pskit (Łódź)

Nieciecza: Nowak - Chomiuk, Czerwiński, Pleva, Sołdecki, Jarecki, Biskup (72 Kaczmarczyk), Kupczak, Plizga, Janeczko (89 Kamiński), Drozdowicz (79 Paluchowski)

Stomil: Mieczkowski - Bucholc, Bierezowskyj, Remisz, Wełna, Żwir (46 Szymonowicz), Czarnecki, Jegliński, Skoba (46 Jamróz), Piotr Głowacki, Kowal (88 Mroczkowski)