forBet promocja

News - IV liga

Rewolucja kadrowa w Zatoce Braniewo

2015-04-02 13:30:39 Paweł Karpowczi, Tomasz Ptak, Zatoka Braniewo, Zalew Frombork, Tomasz Rebell

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

W ostatnim czasie kibice z naszego regionu bardzo często słyszeli słowo "Zatoka". Sympatycy braniewskiego zespołu również z zaciekawieniem śledzili losy swojego ukochanego klubu. Co takiego wydarzyło się w IV-ligowej Zatoce Braniewo?

Zmiany w zarządzie

Na początku roku we Fromborku gruchnęła wiadomość o wycofaniu miejscowego Zalewu z rozgrywek z powodu braku dofinansowania z Urzędu Miasta. Nikt owej wiadomości POTWIERDZIĆ nie chciał, jednak Zatoka postanowiła wykorzystać sytuację i już 23 stycznia podczas zebrania przedstawiono nowych działaczy. Kierownikiem IV-ligowca został Marcin Końpa, który tą funkcję piastował w Zalewie Frombork. Przed spotkaniem z funkcji wiceprezesa zrezygnował Sławomir Bielewicz, a jego miejsce zajął Tomasz Rebell, dotychczasowy prezes...Zalewu Frombork (z funkcji prezesa Zalewu zrezygnował w grudniu). Rebell w Zatoce odpowiadać będzie za finanse.

Zaciąg z Fromborka i nie tylko

Do zespołu z Braniewa w czasie przerwy zimowej dołączyło, aż 16 nowych zawodników! Większość, bo aż 10 w rundzie jesiennej broniło barwa Zalewu Frombork. Pozostali zawodnicy występowali w Syrenie Młynary, Concordii Elbląg, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, Granicy Zagaje czy Zagłębiu Lubin. Największym wzmocnieniem jak i gwiazdą zespołu wydaje się Tomasz Ptak, który ma na swoim koncie mecze na poziomie Ekstraklasy (w barwach Jagiellonii Białystok) jak i pierwszej ligi (Zagłębie Lubin). Jakie plany Zatoka ma wobec 25-letniego bramkarza? O to zapytaliśmy kierownika drużyny Marcina Końpe: - Myślę, że lepiej będzie zarówno dla Tomka jak i naszego otoczenia jeżeli po tym sezonie znalazłby klub w wyższej lidze, bo umiejętności bramkarskie ma bardzo duże. Mamy nadzieję, że nasi młodzi bramkarze z pozytywnym skutkiem będą podpatrywać kolegę po fachu.

Do zmian doszło nie tylko w zarządzie, składzie zespołu ale również na stanowisku trenera. Ze sprawowaną funkcją pożegnał się Władysław Obrębski (zdecydował się na pracę w Concordii Elbląg), a jego miejsce zajął doskonale znany w Braniewie Paweł Karpowicz, który w rundzie jesiennej prowadził Syrene Młynary. Warto dodać, że Karpowicz już wcześniej pracował w braniewskim zespole.

Zatoke opuściło również kilku zawodników. Wraz z trenerem Obrębskim do III-ligowej Concordii Elbląg udał się tak zwany "zaciąg Elbląski". Jak podkreśla kierownik Końpa w tej chwili zespół składa się z zawodników, któzy pierwsze piłkarskie szlify zbierali w powiecie braniewskim, a jedynym wyjątkiem jest Rosjanin Mikhaił Talapin.

O co walczą?

Po wzmocnieniach jakie poczyniła Zatoka wielu kibiców marzyło o awansie. Jednak nastroje tonuję kierownik drużyny: - Budujemy dopiero zespół i skupiamy się na każdym kolejnym meczu, chcielibyśmy w każdym zdobywać komplet punktów. Wydaje mi się, że zajęcie piątek miejsa byłoby sukcesem, o awansie nie ma mowy, wśród działaczy nie było nawet takiego tematy - ucina spekulacje na temat awansu Końpa.

Zatoka w pierwszym meczu rundy wiosennej pokonała w Wielbarku miejscowy Omulew 3:1 i awansowała na szóstą pozycję. Już w najbliższą sobotę podopiecznych Pawła Karpowicza czeka pojedynek z Warmiakiem Łukta który powinien okazać się poważnym sprawdzianem "Nowej Zatoki".

  Cichy

Komentarze

 1. kibice 2015-04-04 19:00:11 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #50959 0:0 zgłoś

  Nowa Zatoka Rycerze Wiosny

 2. braniewiak 2015-04-03 14:08:49 (***.***.***.***.bransat.pl) #50926 0:0 zgłoś

  Ludzie jesteście straszni. Pół roku temu garstka ludzi chodziła na mecz powód : grał "Elbląg" po co chodzić na taką Zatokę wszyscy mówiliście że Zatoka to juz nie ta sama Zatoka. Teraz, głownie za sprawą Pana Rebla, 3/4 chłopaków z Braniewa którzy grali do tej pory po okolicznych klubach, wróciło do swojego miasta do swojej Zatoki, a co za tym idzie na stadion pewnie przyjdzie wiecej ludzi, ich koledzy rodziny itd. Klub się bedzie rozwijał, atmosfera w zespole jest pozytywna czy tego nie chcieliście jeszcze pół roku temu ?! Skończcie więc swoje lamenty i mądrości weźcie za przeproszeniem dupe w troki i jutro idzcie na stadion o 16:00 pomóc chłopakom dopingiem w wygraniu meczu z zespołem aspirującym do awansu. Pozdrawiam i zachecam do przemyśleń ....

 3. bks 2015-04-03 08:01:48 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #50922 0:0 zgłoś

  Konpa moze i byc kierownikiem macie wy problem.Wazne by była atmosfera w zespole i wyniki.Kadra jest bardzo mocna ale porazki sa nieuniknione.Zycze Nowej Zatoce wielu sukcesow.

 4. do redakcji 2015-04-02 19:46:42 (public-gprs***.centertel.pl) #50914 0:0 zgłoś

  Skąd macie taką informację ze konpa jest kierownikiem zespołu z Braniewa?

 5. PAT 2015-04-02 19:17:18 (***.braniewo.vectranet.pl) #50912 0:0 zgłoś

  Asystent zespolu ?

 6. bzdury !!!!!! 2015-04-02 18:14:18 (***.braniewo.vectranet.pl) #50910 0:0 zgłoś

  Końpa jest 2 kierownikiem 1 jest Kaseprek a Końpa to tylko przydupas Rebla wiec on sam sie mianował najpierw zastepca trenera a teraz kierownikiem a powinno byc napisane żołnierz rebla !!!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # #  # 
 # # #  # #  # 
 ##  #  # #  # 
 ##  #  # # ## # 
 # # #  # ## ## 
#  # #### #  #