3 punkty dla Stomilu na pożegnanie Piłsudskiego 69A!

2015-03-21 14:13:36 Stomil Olsztyn, Pogoń Siedlce

Zwycięską bramkę strzelił Dawid Szymonowicz. Fot. Emil Marecki

Blisko 2000 kibiców, którzy zdecydowali się w sobotę zjawić na ostatnim meczu Stomilu w Olsztynie przed przenosinami do Ostródy, nie mogło narzekać na brak emocji. Prawdziwy rollercoaster zafundowali swoim fanom piłkarze "Dumy Warmii", którzy wygrali z Pogonią Siedlce 3:2. Dzięki zwycięstwu olsztynianie pozostaną z dorobkiem 36. punktów na czwartym miejscu w tabeli.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą goli Michała Ogrodnika i Antonio Calderóna. Na pierwszą bramkę pięknym uderzeniem z dystansu odpowiedział jednak Łukasz Jegliński, a tuż przed przerwą na 2:2 wyrównał Tomasz Wełna. W 21. minucie, wybijając na rzut rożny piłkę po kąśliwym strzale Piotra Głowackiego, kontuzji doznał bramkarz Pogoni Siedlce, Jacek Kozaczyński. Między słupkami zmienił go 20-letni Mateusz Tobjasz.

Olsztynianie na prowadzenie wyszli w 58. minucie, gdy błąd Tobjasza wykorzystał Dawid Szymonowicz. W 64. minucie na boisku w zespole z Siedlec pojawił się urodzony w Gołdapi Paweł Drażba, który w przeszłości występował w juniorskich drużynach Stomilu. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego po wyjściu na prowadzenie skupili się na defensywie, próbowali groźnie kontrować i nie dali gościom szansy na wyrównanie.

Kolejne dwa mecze ligowe Stomil rozegra w Ostródzie. Najpierw podejmie ostatniego w tabeli Widzewa Łódź (28 marca, 19:00), a tydzień później zagra z liderem, Zagłębiem Lubin (4 kwietnia, 14:30). Kwietniowe spotkanie z "Miedziowymi" będzie transmitowane w telewizji Orange Sport.

Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 3:2 Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 3:2 Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 3:2 Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 3:2 Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 3:2

• Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 3:2  (2:2)

0:1 - Ogrodnik (5), 1:1 - Jegliński (36), 1:2 - Calderón (40), 2:2 - Wełna (45). 3:2 - Szymonowicz (58)

Stomil: Stomil: Skiba - Bucholc, Berezowśkyj, Czarnecki, Wełna - Maczułenko, Szymonowicz, Skoba (46 Paweł Głowacki), Jegliński, Piotr Głowacki - Łukasik (40 Jamróz)

Pogoń: Kozaczyński (21 Tobjasz) - Grzesik, Rodak, Lewandowski, Ratajczak, Ogrodnik, Chietino, Paczkowski (75 Dmowski), Krawczyk, Calderón, Djoussé (64 Drażba)