forBet promocja

Liga gra! - III liga

III liga rusza na całego! Jak to widzą piłkarze?

2015-03-13 23:49:22 Krystian Słowicki, Sokół Ostróda, Dawid Paszkowski, Rominta Gołdap, Hubert Molski, Płomień Ełk, Kamil Graczyk, Olimpia Elbląg, Tomasz Chądzyński, Start Działdowo, Tomasz Śnieżawski, Huragan Morąg, Michał Świderski, Znicz Biała Piska

Olimpia Elblag oraz Olimpia Zambrów to głowni faworyci do awansu

Olimpia Elblag oraz Olimpia Zambrów to głowni faworyci do awansu

Już w sobotę na całego rusza III liga! Co prawda przed tygodniem rozegrano dwa zaległe mecze, jednak teraz zagrają wszystkie drużyny. Przed tygodniem nasza redakcja odpowiadała na pięć pytań, a tym razem do tablicy wywołaliśmy zawodników. Zobacz jak oni widzą III ligę.

Kto jest faworytem do wygrania ligi?

1. Kto wygra III ligę? 

 

2. Które drużyny spadną do IV ligi?

3. Jaki transfer zasługuje na miano najciekawszego?

4. Jak ocenisz okres przygotowawczy w wykonaniu Twojej drużyny?

5. O co będzie walczyć Twoja drużyna?

 • Michał Świderski (Znicz Biała Piska)

1. Jak wiadomo największe szanse na awans maja 3 drużyny Zambrów Elbląg i Drwęca. To są główni faworyci i myślę że na pewno będzie bardzo ciekawie do samego końca sezonu , lecz moim takim największym faworytem jest Olimpia Zambrów. Wydaje mi się że to oni wygrają ligę jednak to boisko wszystko zweryfikuje :)

2. Spadku nikomu nie życzę bo nie jest to za pewne fajne uczucie ale co zrobić taki jest sport, tak musi być. Jeżeli miałbym typować to moim zdaniem dwie drużyny które wydaje mi się maja największe kłopoty i będzie im bardzo ciężko o utrzymanie mowa tu o Hajnówce oraz Starcie Działdowo.

3. Moim zdanie najciekawszym wydarzeniem transferowym jest wypożyczenie Tomka Tuttasa do Olimpii Elbląg.

4. To jak przepracowaliśmy okres przygotowawczy dopiero się okaże i liga to zweryfikuje. Na pewno odbyliśmy dużo ciężkich jednostek treningowych jak i pożytecznych sparingów. Nie zawsze warunki pozwalały robić to co naprawdę powinniśmy i tu jest największy problem czyli brak dostępu do normalnego boiska czy korzystania częściej z siłowni. Nie odbyliśmy obozu co myślę jest podstawa w takim okresie także jakbym powiedział ze jesteśmy przygotowani w 100% to po prostu bym skłamał.

5. Priorytetem jest jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie i wtedy będzie można bardziej skupić się na Pucharze w którym nie ukrywam chcemy powalczyć i zagrać w finale na co liczymy.

 • Tomasz Śnieżawski (Huragan Morąg)

1. Ligę wygra któraś z Olimpii. Myślę, że będzie to Zambrów.

2. Puszcza Hajnówka, Start Działdowo oraz KS Wasilków.

3. Radek Stefanowicz w Huraganie Morąg.

4. Okres przygotowawczy przepracowaliśmy solidnie, więc myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani na rundę rewanżową.

5. Z pewnością będziemy walczyć w każdym meczu o 3 punkty. Jak daleko nas to zaprowadzi, czas pokaże.

 • Tomasz Chądzyński (Start Działdowo)

1. Myślę, że walka o wygranie ligi będzie trwała do ostatniej kolejki pomiędzy dwoma Olimpiami. Osobiście kibicuje tej z Elbląga, ponieważ fajnie byłoby zobaczyć klub z naszego regionu na II - ligowych salonach. Przed startem ligi największą bolączką elbląskiego klubu była poważna kontuzja Antona Kołosowa. Zarząd Olimpii jednak długo nie czekał zatrudniając w jego miejsce Tomasza Tuttasa, potwierdzając tym samym walkę o najwyższe cele.

2. Na chwilę obecną najcięższą sytuację ma Puszcza, Start, MKS i Rominta. Nie chcę skazywać tych drużyn na spadek bo wiem, że każda z nich do ostatniej kolejki będzie ciężko walczyła o pozostanie w III ligowych szeregach. Myślę, że pierwsze trzy mecze pokażą która ekipa ma realne szanse na utrzymanie. Osobiście życzyłbym sobie żeby poleciały drużyny z Podlasia, ponieważ to zawsze dalekie i bardzo męczące wyjazdy.

3. Szczerze to zbytnio nie śledziłem ruchów transferowych w naszej lidze. Są jednak cztery dość istotne o których wiem i myślę, że należy zwrócić na nie uwagę Tomasz Tuttas do Olimpii Elbląg, Jakub Błażewicz z do Sokoła Ostróda, Dominik Lemanek do Olimpii Zambrów i Radosław Stefanowicz do Huraganu Morąg.

4. Okres przygotowawczy mimo bardzo dużych zawirowań oceniam bardzo pozytywnie. Obecnie jest paru doświadczonych zawodników wspieranych przez sporą grupę młodzieży. Na każdym treningu melduje się około 20 zawodników dających z siebie wszystko, co bardzo cieszy i buduje pozytywną atmosferę w drużynie. Wbrew wielu opiniom nowy Zarząd spisuje się znakomicie dbając o to żeby niczego nam nie brakowało, szukając jednocześnie potencjalnych sponsorów i wzmocnień drużyny. Zdradzę tylko, że w trakcie finalizacji są cztery bardzo ciekawe wzmocnienia, które znacznie poprawią naszą siłę ofensywną. Jedynym kłopotem są dwie kontuzje: Marcina Ogrodowczyka i Łukasza Łukaszewskiego, jednak myślę że chłopaki szybko dojdą do siebie i wrócą niebawem na boisko.

5. Naszym głównym celem jest wygrywać w każdym meczu! Zdajemy sobie sprawę w jakiej sytuacji się znajdujemy ale o tym nie myślimy. Na chwilę obecną mamy harować w każdym meczu na tyle skutecznie żeby dopisywać sobie po końcowym gwizdku trzy oczka.

 • Kamil Graczyk (Olimpia Elbląg)

1. Moim zdaniem faworytem od początku ligi były Olimpia Elbląg i Olimpia Zambrów.

2. Z ligi spadnie Hajnówka i Działdowo, choć nie życzę tego nikomu.

3. Moim zdaniem najciekawszy transfer to przyjście Radka Stefanowicza z Rakowa do Huraganu Morąg. Bardzo duże wzmocnienie.

4. Nasz okres przygotowawczy przebiegł według planu. Mieliśmy obóz dochodzeniowy, sporo sparingów, większość wygranych i najważniejsze mieliśmy bardzo dobre warunki do trenowania

5. Moja drużyna będzie walczyła o wygranie ligi i następnie wygranie baraży o 2 ligę.

 • Hubert Molski (Płomień Ełk)

1. Powiem szczerze ,że zdecydowanego faworyta do wygrania ligi zbytnio nie ma . Rozum podpowiada ,że będzie to któraś z Olimpii ,serce zaś ,że namiesza ełcki Płomień.

2. Z całym szacunkiem do zespołu z Hajnówki ,jest to główny kandydat do spadku. A reszta ? Nie chciałbym nikogo przedwcześnie skreślać ,ale zespoły od dwunastego miejsca w dół każdy mecz będą grały o życie.

3. Najciekawszy transfer ? Odbył się 1,5 roku temu ... "Gość " nazywa się Jackiewicz <śmiech>. Jeśli chodzi o te okienko to zdecydowanie Karol Drągowski. Duże brawa w stronę zarządu za tak wyśmienity ruch.

4. Zaczęliśmy stosunkowo szybko ,bo już 5 stycznia i od samego początku weszliśmy na wysokie obroty. W okresie przygotowawczym gra wyglądała obiecująco. Mieliśmy wiele dobrych momentów ,strzelaliśmy bramki ,mimo że do drużyny doszło paru nowych zawodników. To zbudowało optymizm i miejmy nadzieje ,że będziemy umieli naszą grę przełożyć na mecze o punkty.

5. Nie będę ukrywał ,celem jest włączenie się do walki o awans. Od samego początku staramy się realizować nakreślony plan ,koncentruje my się na kolejnych rywalach i chcemy wygrywać każdy mecz . Jesteśmy świadomi ,że walka będzie ciężka ,ale mamy bardzo dobrą drużynę ,którą na wiele stać. Wiadomo jak to w sporcie muszą być zwycięzcy i przegrani, mam nadzieje ,że po zakończeniu rywalizacji będziemy w tej pierwszej grupie .

 • Dawid Paszkowski (Rominta Gołdap)

1. Faworytem są na pewno obie Olimpie

2. Myślę ze Korsze i Działdowo. Wierze ze nam uda się pozostać w gronie trzecioligowców.

3. Szczerze to nie wiem kto odszedł i dołączył w danym klubie. Na pewno żaden Messi nie gra w naszym regionie:)

4. Okres przygotowawczy zaczęliśmy bardzo wcześnie a jak przebiegał, co wniósł to wszystko zweryfikuje liga. Uważam ze to co było zaplanowane, zostało zrealizowane.

5. Myślę ze na pewno o utrzymanie i to jest priorytetem na te rundę.

 • Krystian Słowicki (Sokół Ostróda)

1. Ligę wygra Olimpia Elbląg, moim zdaniem grają lepszą piłkę niż Zambrów. Jednak za dwa tygodnie w Ostródzie w meczu z elblążanami zrobimy wszystko, żeby trzy punkty zostały u nas !

2. Z III ligą pożegnają się Puszcza Hajnówka i MKS Korsze. Mam nadzieję, że Rominta Gołdap będzie drużyną, która uniknie spadku.

3. Trudno jest mi wybrać najciekawszy transfer, gdyż kilku moich kolegów z czasów gry w Wigrach, trafiło do naszej ligi. Myślę, że Płomień Ełk będzie dużo silniejszą drużyną niż jesienią, po ściągnięciu do siebie Drągowskiego i Pomiana.

4. Okres przygotowawczy w Ostródzie nie należał do najlżejszych, dlatego jestem przekonany, że jesteśmy dobrze przygotowani do ligi.

5. Niestety strata punktowa do lidera wydaje się być zbyt duża, żeby to odrobić, jednak miejsce na podium jest w naszym zasięgu. Dużo zależy od najbliższego meczu w Nowym Mieście Lubawskim, jestem dobrej myśli i wierzę w to, że jesteśmy w stanie wywieźć stamtąd komplet punktów.

 • Program 20. kolejki: 
 • ŁKS 1926 Łomża - Concordia Elbląg  (sobota, 14)
 • KS Wasilków - Puszcza Hajnówka (sobota, 14)
 • Płomień Ełk - Olimpia Olsztynek (sobota, 15)
 • Start Działdowo - Znicz Biała Piska  (sobota, 15)
 • Olimpia Elbląg - Warmia Grajewo  (sobota, 15)
 • Huragan Morąg - MKS Korsze (sobota, 15)
 • Dąb Dąbrowa Białostocka - Rominta Gołdap (niedziela, 14)
 • Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda  (niedziela, 15)
 • Jagiellonia II Białystok - Olimpia Zambrów odwołany z powodu epidemii grypy w drużynie gości

Boateng

Komentarze

 1. mks 2015-03-14 17:39:29 (public-gprs***.centertel.pl) #50690 0:0 zgłoś

  Płomień Ełk-Olimpia Olsztynek 2:2

 2. dd 2015-03-14 16:24:57 (cpc***-live***-***-***-cust***.know.cable.virginm.net) #50689 0:0 zgłoś

  MKS prowadzi z Huraganem po 65 minutach 3:1. Bramki dla mks-u Kowalewski, Paweł Sawicki (k) i Trafarski!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #  # 
## ## #    # # 
# ## # #####  ##  
#  # #    ##  
#  # #    # # 
#  # ###### #  #