News - III liga - Puchar Polski

Sokół uzupełnił stawkę ćwierćfinalistów WPP

2015-03-07 18:06:47 Wojewódzki Puchar Polski, Sokół Ostróda, Start Działdowo

Czy Sokół powtórzy sukces sprzed roku, kiedy to wygrał WPP? Fot. Artur Szczepański

Do trzech razy sztuka. W trzecim terminie udało się w końcu rozegrać ostatni mecz 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Sokół Ostróda uzupełnił stawkę ćwierćfinalistów wygrywając 2:0 ze Startem Działdowo.

O pierwszej połowie meczu w Ostródzie można powiedzieć, że się odbyła. Obie drużyny, które po raz pierwszy w tym roku miały do czynienia z nieźle przygotowanym boiskiem trawiastym, nie mogły przystosować się do gry o stawkę. Mało było składnych akcji, dłuższych wymian podań, a jedyne groźne okazje zespoły stwarzały po indywidualnych błędach przeciwników w obronie.

W drugiej części gry widowisko nabrało rumieńców. Nieco śmielej atakowali gospodarze, co przyniosło efekt w 53. minucie. Bramkę "stadiony świata" zdobył wtedy Krzysztof Filipek, który uderzając piłkę głową z ponad 16 metrów przelobował Mateusza Leśniewskiego. Warto zauważyć, że był to już dziewiąty gol Filipka w trzecim meczu tej edycji Wojewódzkiego Pucharu Polski. W 65. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Błażewicz. Debiutujący w zespole z Ostródy były zawodnik Polonii Pasłęk z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce w podbramkowym zamieszaniu.

Na nieco ponad kwadrans przed zakończeniem spotkania groźnie wyglądającego urazu nabawił się kapitan Startu Działdowo, Marcin Ogrodowczyk. Popularny "Diabeł" upadł, nieatakowany przez żadnego z rywali, w środkowej strefie boiska trzymając się za nogę. Murawę opuścił na noszach i został odwieziony do szpitala. Pierwsze diagnozy mówią, że Ogrodowczyk naderwał ścięgno Achillesa i przez kilka najbliższych tygodni Start będzie musiał radzić sobie bez niego.

W doliczonym czasie gry działdowianie mieli najlepszą szansę na kontaktowego gola, lecz w pojedynku jeden na jeden z Hubertem Wieczorkiem więcej zimnej krwi zachował Kamil Hrynowiecki.

Ostródzianie wygrywając ze Startem dołączyli do grona ośmiu ćwierćfinalistów Wojewódzkiego Pucharu Polski. W 1/4 finału Sokół zagra z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

By zobaczyć galerię zdjęć z meczu, kliknij TUTAJ.

Pary 1/4 finału (29 kwietnia):

• Błękitni Orneta - Huragan Morąg
  • Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda
  • Olimpia Olsztynek - MKS Korsze
  • Granica Kętrzyn - Znicz Biała Piska

• Sokół Ostróda - Start Działdowo 2:0 (0:0)

1:0 - Filipek (53), 2:0 - Błażewicz (65)

Sokół: Hrynowiecki - Sędrowski, Burchart, Kowalski, Szostek (46 Błażewicz), Jankowski, Słowicki, Gwiazda, Filipek (75 Piceluk), Smyt (61 Podhorodecki), Płoszczuk (75 Łysiak)

Start: Leśniewski - Ogrodowczyk, Łochnicki, Rogoziński, Piórek, Zasadzki, Kędzierski, Chądzyński, Kłosowski, Kwaśniewski, Wieczorek a także Stolarski, Jasik, M. Zdyb