forBet promocja

Krótko - III liga - Sparingi

Sokół pokonał Spartę

2015-01-24 15:24:37 Sokół Ostróda, Sparta Brodnica

Sokół wygrał 3:0 ze Spartą Brodnica. Fot. Raf

Sokół wygrał 3:0 ze Spartą Brodnica. Fot. Raf

Piłkarze ostródzkiego Sokoła pewnie wygrali z ósmą drużyną III ligi kujawsko-pomorsko - wielkopolskiej, Spartą Brodnica.

Przed drugim meczem kontrolnym wiadomo było, że w zespole trenera Wojciecha Tarnowskiego nie zagrają Wojtek Figurski i Maciej Kozioł. Pierwszy z nich rozwiązał umowę z Sokołem i jest bliski podpisania kontraktu z Motorem Lubawa. Kozioł z kolei na wiosnę w Lubawie zagra na pewno, jednak przeniósł się do czwartoligowca na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Bez Figurskiego i Kozioła, ale z testowanym zawodnikiem Polonii Pasłęk - Jakubem Błażewiczem, ostródzianie rozpoczęli mecz dość ospale. Pierwsza odsłona gry nie była ciekawym piłkarskim widowiskiem, jednak można to zrzucić na karb niesprzyjającej pogody. Oba zespoły stworzyły co prawda kilka ciekawych akcji, jednak brakowało dobrego, ostatniego podania, bądź skuteczności. Lepsze wrażenie stwarzali jednak goście.

Drugie 45 minut to zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, którzy raz po raz zagrażali bramce Sparty. Przyniosło to efekt w 54. minucie, gdy prostopadłe podanie Maćka Szostka na gola mocnym strzałem w długi róg zamienił Piotr Piceluk. Minęło kilkadziesiąt sekund i było już 2:0. Na lewej flance rywala minął Michał Jankowski i posłał piłkę w stronę Krzysztofa Filipka, a ten z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie Sokoła. Wynik ustalił w 62. minucie Jakub Błażewicz, a drugą dobrą asystą popisał się Szostek.

 

 • Sokół Ostróda - Sparta Brodnica 3:0 (0:0)

1:0 - Piceluk (54), 2:0 - Filipek (55), 3:0 - Błażewicz (62)

Sokół: I połowa: Hrynowiecki, Sędrowski, Burchart, Kowalski, Gwiazda, Podhorodecki, Łysiak, Płoszczuk, Słowicki, Smyt, Błażewicz. II połowa: Sikora, Sędrowski (80' Koszewski), P. Śnieżawski, Gołębiewski, Bobek, Szostek, Filipek, Gwiazda, Błażewicz (75' Jakubowski), Piceluk, Jankowski

 

 

Raf

Komentarze

 1. raf 2015-01-24 20:18:17 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #50045 0:0 zgłoś

  Już o nich wspominałem, to nasi młodzi piłkarze z juniorów;) w pierwszym meczu grał jeszcze Goździejewski.

 2. sok 2015-01-24 16:47:21 (public-gprs***.centertel.pl) #50042 0:0 zgłoś

  Koszewski ,Jakubowski - nowe nazwiska, może coś więcej o nich?

Dodaj swój komentarz

           
#####  #### ##### 
#  # #  # #  # 
##### #  # #  # 
#  # #  # ##### 
#  # #  # #  # 
#####  #### #  #