News - Inne - Puchar Polski

Zawbud Iława w 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu

2015-01-10 21:06:56 Zawbud Iława

Zawbud Iława przed meczem z AZS UW

To, co nie udało się przed rokiem, udało się tym razem. Zawbud Iława po doskonałym meczu pokonał AZS Uniwersytet Warszawski 6:4 (1:3)

Mecz ten pokazał, jak wielkie jest zapotrzebowanie na piłkę w Iławie - na hali zjawiło się bardzo dużo kibiców, którzy wspierali swoich zawodników dopingiem. Od samego początku goście ruszyli do ataku i w pierwszej minucie gry dwukrotnie mogli objąć prowadzenie. Najlepszą sytuację mieli w 3 minucie, kiedy to ręką w polu karnym zagrał Sebastian Zajączkowski. Na całe szczęście, świetną interwencją popisał się Kamil Jędrzejewski. Niewykorzystana sytuacja warszawian zemściła się na nich w 8 minucie, kiedy to szybką trójkową akcję Zajączkowski - Kuciński - Sobociński zakończył ten ostatni i Zawbud prowadził 1:0. Chwilę później podobną akcję przeprowadzili Grzegorz Domżalski i Piotr Kacperek, jednak strzał obrońcy GKS-u Wikielec w ostatniej chwili zablokował przeciwnik. Kłopoty gospodarzy zaczęły się w 12 minucie, kiedy to po ich stronie sędziowie zapisali już 5 fauli i każdy kolejny groził przedłużonym rzutem karnym. W 15 minucie błąd jednego z obrońców Zawbudu wykorzystał Michał Olczak, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. Minutę później Adrian Korzeniewski popełnił szósty faul i AZS UW miał okazję na wyjście na prowadzenie. Tak się jednak nie stało, bo kolejną fantastyczną interwencją popisał się Kamil Jędrzejewski. Niestety, przy strzałąch Grzegorza Och i Mateusza Olczaka był bezradny i do przerwy na tablicy widniał wynik 1:3

Podopieczni Wojciecha Tarnowskiego na drugą połowę wyszli niezwykle zmobilizowani i od początku osiągnęli wyraźną przewagę. W 26 minucie piłkę głową zgrał Grzegorz Kulpaka, a nieporozumienie bramkarza i obrońcy wykorzystał Grzegorz Domżalski, który czubkiem buta umieścił piłkę w siatce. Minutę później Kulpaka oddał mocny strzał z rzutu wolnego i ponownie był remis. Zespół z Iławy ani myślał zadowolić się tym rezultatem i chwilę później Łukasz Kuśnierz w pięknym stylu obsłużył Pawła Galika, który mocnym strzałem w długi róg dał swojej ekipie prowadzenie. Na 10 minut przed końcem Zawbud wyprowadził zabójczą kontrę, po której Arkadiusz Kuciński na raty pokonał golkipera gości - to zmusiło gości do wycofania bramkarza i grania w przewadze w polu. Od tego momentu gospodarze bronili się i czekali na kontry. Doczekali się dwóch świetnych sytuacji, ale Grzegorz Domżalski i Piotr Kacperek nie trafili do pustej bramki. Do trzech razy sztuka, jak mawia przysłowie - kolejna akcja zakończyła się szóstą bramką. Grzegorz Kulpaka wygrał pojedynek główkowy i wystawił piłkę Remigiuszowi Sobocińskiemu, który nie mógł zrobić nic innego, niż zdobyć gola. Gości było stać tylko na jedną odpowiedź i mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Zawbudu.

• Zawbud Iława - AZS Uniwersytet Warszawski 6:4 (1:3)

1:0 - Sobociński (8), 1:1 - Olczak (15), 1:2 - Och (16), 1:3 - Olczak (20), 2:3 - Domżalski (26), 3:3 - Kulpaka (27), 4:3 - Galik (28), 5:3 - Kuciński (30), 6:3 - Sobociński (39), 6:4 - Starosz (40)

Zawbud: Jędrzejewski, Osmański, Kowalski, Kacperek, Galik, Zajączkowski, Kuciński, Sobociński, Kulpaka, Korzeniewski, Kuśnierz, Domżalski

Kolejny mecz Zawbud rozegra 14 lutego w Iławie ze zwycięzcą meczu Elhurt Helios Białystok - AZS Uniwersytet Śląski Katowice