forBet promocja

Temat dwadozera.pl - III liga

Podsumowanie III ligi (cz. 5) - Concordia Elbląg

2014-12-15 00:05:44 Concordia Elbląg

Podsumowanie III ligi (cz. 5) - Concordia Elbląg

Czas na kolejny zespół w naszym podsumowaniu III ligowej jesieni. Zapraszamy do zapoznania się z oceną pierwszego ze spadkowiczów - Concordia Elbląg.

Miejsce 9


Concordia Elbląg - 23 punkty


Conca, bo tak bardzo często nazywana jest Concordia Elbląg, to tegoroczny spadkowicz z II ligi. Jest to obecnie jeden z młodszych klubów, jakie występują w III lidze. Drużyna założona została w maju 1987 roku przez pasjonatów piłki nożnej: Mirosława Pelca, Janusza Załuckiego, Andrzej Pelca i Wojciech Szymańskiego, ale nie tylko data założenia wyróżnia ten klub na tle trzecioligowców. Drużyna z Elbląga jest najprawdopodobniej najmniej polską ekipą, jaka w ogóle występuje we wszystkich rozgrywkach, jakie są w naszym kraju! Występują w niej zawodnicy z Japonii, Brazylii, Kamerunu, Korei Południowej oraz Australii. Troszkę przypomina nam to byłą drużynę Antoniego Ptaka, Piotrcovię Piotrków Trybunalski, który nadzwyczaj chętnie ściągał obcokrajowców, aby na nich zarobić i chyba podobnie jest z Concordią.


Japońska szkoła


Ta, „elbląska wieża Babel” miała również trenera obcokrajowca, a był nim Kei Hoshikawa. Był, bo w dwóch rozegranych awansem spotkania za sterami drużyny zasiadł Zenon Małek zastępując Japończyka. Powodem zmiany były niezadowalające wyniki, ponieważ przed sezonem mierzono w pierwszą piątkę. Na wyjazdach Concordii szło ” jako tako”(oj, udziela mi się ten japoński klimat ), jednak na własnym stadionie nie było już tak kolorowo, gdzie z wygranej gospodarze mogli cieszyć się zaledwie dwukrotnie. Trzeba jednak przyznać, że popularne „słonie” chciały grać w piłkę i każda akcja budowana była od tyłu z częstym wykorzystaniem bramkarza, Przemysława Matłoki.


Ciekawostki


W drużynie tej wystąpiło dziewięciu obcokrajowców czterech Japończyków, dwóch Brazylijczyków oraz po jednym graczu z Kamerunu, Korei Południowej, Australii. Na listę strzelców wpisało się sześciu zawodników, a wśród nich  z jednym trafieniem jedyny Polak, Krzysztof Niburski. Najlepszymi strzelcami są Jean-Claude Essomba, Hikaru Kawasakiya z 6 bramkami na koncie.


Co na wiosnę ?


Akurat w przypadku tej drużyny ciężko coś przewidzieć, ponieważ nie wiadomo, czy droga, którą obrali działacze będzie dalej kontynuowana, czy może postawią na zdolną młodzież, którą w Elblągu niewątpliwie mają.


Nasza ocena jesienni


Oczekiwania były dużo większe, a mogło być jeszcze gorzej, gdyby nie dwa rozegrane awansem spotkania z wiosny, w których zdobyli cztery punkty. Spore rozczarowanie.

 

Boateng

Komentarze

 1. KKS 2014-12-15 21:38:12 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #49635 0:0 zgłoś

  Chodzi mi o to, że dojdzie kilku z Mazureczka xd do pierwszego składu + jeden klub w mieście większa kasa od prezydenta i można ściągać lepszych zawodników z II i I ligi :)) jak ten mazur nie ma żadnej tradycji, czym wy nazywacie tradycją ? on ma tylko i wyłącznie historię nic więcej :P P.S. Tez nie lubię mazura ale trzeba się z tym pogodzić, nic nie zrobisz :)

 2. ksp 2014-12-15 20:47:11 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #49634 0:0 zgłoś

  Jaką solidną ekipę chcesz ujrzeć skoro mają dołączyć kopaczy z upadajacej tradycji?

 3. KKS 2014-12-15 16:50:24 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #49633 0:0 zgłoś

  a w Ełku pojednanie :)) tworzy się solidna drużyna :))

 4. Kibic 2014-12-15 16:32:19 (***.business.static.vectranet.pl) #49632 0:0 zgłoś

  Jaki Elbląg? Toż to kopacze z Batorowa, w Elblągu tylko ZKS

Dodaj swój komentarz

          
#####  ##  #### 
 #  # # #  # 
 #  #  # #   
 #  ###### # ### 
 #  #  # #  # 
 #  #  # ####