forBet promocja

News - Inne

Kursokonferencja w Olecku

2014-12-08 11:42:17 Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, Olecko, Czarni Olecko

Na kursokonferencję przybyli trenerzy z całego województwa. Fot. Paweł Piekutowski

Na kursokonferencję przybyli trenerzy z całego województwa. Fot. Paweł Piekutowski

Podczas tego weekendu w Olecku odbyła się dwudniowa Kursokonferencja Metodyczno - Szkoleniowa Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej przeznaczona dla trenerów z naszego regionu. Wykłady prowadzili m.in. szkoleniowcy Stomilu Mirosław Jabłoński oraz Adam Łopatko.

W pierwszym dniu w oleckim hotelu Colosseum przeprowadzono trzy wykłady. Najpierw Szef Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, Piotr Maranda mówił o kształceniu i licencjonowaniu trenerów w PZPN po deregulacji zawodu trenera oraz o kształtowaniu wytrzymałości. Następnie Mirosław Jabłoński - trener Stomilu - zaprezentował mikrocykl treningowy w okresie startowym. Przedstawiane były poszczególne ćwiczenia na dany dzień tygodnia. Po przerwie w hali Lega doszło do zajęć praktycznych. Piotr Maranda zaprezentował kilka ćwiczeń, które kształtują tzw. wytrzymałość specjalną juniorów młodszych. Później swoje ćwiczenia przedstawił ponownie Mirosław Jabłoński z Adamem Łopatką. W ćwiczeniach pomagali zawodnicy Czarnych Olecko (liga okręgowa). Na zakończenie dnia wykład dotyczący zmian w przepisach gry w piłkę nożną przedstawił I-ligowy sędzia, Marcin Szczerbowicz.

Niedzielę rozpoczął wykład Andrzeja Dawidziuka (koordynator szkolenia bramkarzy i trenerów bramkarzy w PZPN) poświęconym obecnym "trendom" bramkarskim, a w późniejszym czasie na sztucznej murawie oleckiego MOSiR-u zaprezentował kilka ćwiczeń z udziałem bramkarzy. W ten dzień swoją prezentację też miał doktor Piotr Wiśnik, który omawiał czynniki optymalnego przygotowania sprawnościowego.

Całą konferencję zakończyło wydawanie certyfikatów przez WMZPN.


Paju

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # ##### 
#  # # # #  # 
######  #  #  # 
#  #  #  ##### 
#  #  #  #   
#  #  #  #