forBet promocja

Temat dwadozera.pl - III liga

Podsumowanie III ligi (cz. 4) - Olimpia Olsztynek

2014-12-05 01:06:54 Olimpia Olsztynek, Paweł Alancewicz, Mateusz Różowicz, Mirosław Romanowski

Olimpia Olsztynek, fot. Emil Marecki

Olimpia Olsztynek, fot. Emil Marecki

Czas na kolejny zespół w naszym podsumowaniu III ligowej jesieni. Zapraszamy do zapoznania się z oceną drugiego z beniaminków - Olimpii Olsztynek

Olimpia Olsztynek to obok Rominty Gołdap beniaminek tegorocznych rozgrywek, lecz awans wywalczyła rzutem na taśmę. Klub powrócił na III ligowe salony po ponad 20-stu latach, a żeby przygoda z nimi nie trwała tylko rok, do drużyny dołączył m.in doświadczony Paweł Alancewicz, który miał kierować poczynaniami pozostałych podopiecznych Mirosława Romanowskiego i był przysłowiowy "strzał w dziesiątkę". 

Dwie różne połowy rundy

Przed sezonem wiele osób upatrywało w Olimpii jednego z głównych kandydatów do spadku i rzeczywiście początek w wykonaniu drużyny z „krainy Kubusia” był słaby. Dopiero od czwartej kolejki beniaminek zaczął pokazywać pazurki, czego efektem były punkty gromadzone na jego koncie. W tym czasie w ośmiu spotkaniach zanotował 5 zwycięstw, 2 remisy oraz bardzo pechową porażkę z liderem z Zambrowa, tracąc dwie bramki w doliczonym czasie gry. Kluczem do sukcesu była gra dwójki zawodników: Pawła Alancewicza oraz Mateusza Różowicza.  Oczywiście nie można umniejszać roli innych zawodnikom, jednak każda rozgrywana akcja musiała przejść przez wymieniony duet. Po dobrej serii zwycięstw przyszło kilka porażek i w siedmiu kolejnych spotkaniach zawodnicy Mirosława Romanowskiego ugrali zaledwie 4 oczka, a także zanotowali kompromitujące 0:10 z Olimpią Elbląg! To właśnie ta nieudana końcówka rundy lekko zamazuje dobrą jesień w wykonaniu Olimpii.

Ciekawostki

Olimpia Olsztynek nie dość, że na półmetku rozgrywek jest najwyżej sklasyfikowana spośród wszystkich beniaminków, to jeszcze potrafiła to udowodnić w bezpośrednich spotkaniach, w których na swoja korzyść rozstrzygnęła wszystkie trzy potyczki. Olimpia obok Drwęcy jest też najbardziej „nieswoją” drużyna, gdyż gra w niej najmniejsza ilość wychowanków. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Różowicz z 6 bramkami.

Co na wiosnę ?

Jeżeli trener zdoła utrzymać aktualną kadrę, to zespół powinien bez problemów utrzymać się, jednak wiele wskazuje na to, że Alan już się odbudował i będzie szukał sobie lepszego klubu, a uzupełnić dziurę po nim może być bardzo ciężko.

Nasza ocena jesienni

Mały minus za dużą ilość przyjezdnych, duży plus za zaskakująco dużą zdobycz punktowa na półmetku.

Boateng

Komentarze

 1. @ASD 2014-12-13 20:35:41 (acdb***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #49626 0:0 zgłoś

  Nie denerwuj się, poniżej jest napisane, że poszedł do tłumaczenia i jeszcze nie wrócił. Myślę, że trochę czasu upłynie bo wysłali go do tłumaczenia na piechotę to dlatego tak długo schodzi.

 2. asd 2014-12-13 20:20:39 (***.***.***.***) #49625 0:0 zgłoś

  Gdzie dalszy ciąg podsumowań?

 3. rEDAKTOR nACZELNY 2014-12-11 10:11:05 (agir***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #49610 0:0 zgłoś

  Następny artykuł ze względu na wielonarodowościowy skład ma być w języku esperanto więc poszedł do tłumaczenia i jeszcze nie wrócił, stąd też poślizg w publikacji kolejnego artykułu.

 4. ktos 2014-12-09 00:19:02 (staticline-***-***-***-***.toya.net.pl) #49588 0:0 zgłoś

  Gdzie kolejna ekipa nie macie pomyslu? Zenada...

 5. RomintaFan 2014-12-05 22:04:53 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #49579 0:0 zgłoś

  Muszę przyznać że jestem miło zaskoczony zespołem z Olsztynka , choć wiedziałem że jest to zespół również solidny tak jak Rominta.

Dodaj swój komentarz

        
##### # #  # 
#  # # #  # 
#  # # ####  
##### # # #  
#   # #  # 
#   # #  #