forBet promocja

Liga gra! - III liga

Podsumowanie III ligi (cz. 3): Rominta Gołdap

2014-12-03 00:24:00 Rominta Gołdap

Podsumowanie III ligi (cz. 3): Rominta Gołdap

III liga zakończyła zmagania, a to oznacza czas podsumowań. W drugim odcinku opisujemy postawę MKS Korsze.

Miejsce 15

Rominta Gołdap - 15 punktów

Drużyna z Gołdapi to tegoroczny beniaminek, który bezskutecznie przez trzy sezony bił się o III ligę, aż w końcu udało się i poprzednie czwartoligowe rozgrywki wygrali w cuglach. Przed rozgrywkami do i tak mocnej kadry drużyny (m.in. Mościński, Bajko,Kisiel) dołączyło dwóch Rosjan oraz czterech niezłych zawodników : Wierzbowski, Popławskij, Żero oraz Pomian i to właśnie z tym ostatnim wiązano spore nadzieję , jeżeli chodzi o grę ofensywną, chociaż przed rozgrywkami nic nie wskazywało na to że właśnie skuteczność będzie największą bolączką beniaminka( w poprzednim sezonie zdobyli 75 bramek).

Gole a raczej ich brak

Na początku rozgrywek Rominta niby punktowała( 5 punktów w 5 meczach) ten co miał strzelać(Pomian) niby strzelał (pięć spotkań 3 bramki), jednak oczekiwania były dużo większe. I tak po ośmiu kolejkach na koncie było 6 oczek i zarząd klubu postanowił powierzyć drużynę Mirosławowi Millerowi. Ten w 10 meczach uciułał 9 oczek w efekcie czego Rominta przerwę pomiędzy rundami przezimuje w strefie spadkowej, czego raczej nikt się nie spodziewał. A wracając do Pomiana to jego licznik zatrzymał się na… 3 bramkach. Jeszcze mniej bo zaledwie 2 bramki zdobył były zawodnik m.in. Jagielloni Białystok, Resovii Rzeszów czy Stali Stalowa Wola Michał Mościński.

Ciekawostki

Rominta to drużyna, która obok Wasilkowa zdobyła najmniej bramek bo zaledwie 11 w 18 spotkaniach. Połowę z tych spotkań zagrała na zero z ...przodu . Na listę strzelców wpisało się zaledwie 5 zawodników (obok Puszczy jest to najmniejsza ilość graczy) z czego Damian Sobolewski z 4 bramkami jest najskuteczniejszym strzelcem drużyny.

Co na wiosnę ?

Priorytetem będzie zapewne ściągnięcie napastnika, który zapewni ok 10 bramek. Kto to taki może być? Zapewne ktoś z Wigier Suwałki (np. Piotrek Karłowicz czy Tomasz Tuttas) bo najczęściej po zawodników tej drużyny sięgają działacze z Gołdapi. Kluczowe będą cztery pierwsze spotkania z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Potencjał na papierze jest .

Nasza ocena jesienni

Wydaje się nam, że zawodnicy sprawili kibicom jak i działaczom mały zawód.

Dawid Paszkowski (Rominat Gołdap)

Na pewno liczyliśmy na lepsą pierwszą rundę i niestety jesteśmy trochę zawiedzeni. Wpływ na to miały liczne kontuzje, ciągłe roszady w zespole oraz brak stabilnej wyjściowej jedenastki. W naszej drużynie jest potencjał, który pokazaliśmy w niektórych spotkaniach. Np. z Huraganem Morąg czy przegranym pechowo meczu z Olimpią Elbląg (Rominta nie wykorzystała rzutu karnego - przyp.). Zdarzały się nam też porażki z zespołami z dolnej części tabeli, więc dlatego znajdujemy się tu gdzie znajdujemy. Myslę, że zimą wmocni nas paru zawodników. W przerwie popracujemy nad organizacją naszej gry i odbijemy się od dna, bo nie poto awansowaliśmy, żeby po roku żegnać się z III ligą.

 

Boateng

Komentarze

 1. RomintaFan 2014-12-11 19:53:54 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #49617 0:0 zgłoś

  ROMINTA GOŁDAP a co ci te logo nie odpowiada? Rominta chyba innego niema :p Ale fakt jakość w jakiej jest tu mieszczone poraża ;)

 2. ROMINTA GOŁDAP 2014-12-11 13:51:41 (gmw***.internetdsl.tpnet.pl) #49614 0:0 zgłoś

  Lepszego loga ROMINTY nie było ?

 3. As 2014-12-04 07:30:03 (***.***.***.***) #49564 0:0 zgłoś

  Ani Karłowicz ani tym bardziej Tuttas nie przejdzie do Rominty po co to pisac takie bzdury.......

 4. RomintaFan 2014-12-03 18:17:07 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #49562 0:0 zgłoś

  Dobry snajper jest potrzebny Romincie ogólnie musi poprawić sie skuteczność ale też i pomoc przydało by sie wzmocnić bo ktoś temu snajperowi musi zagrać a ci co mamy źli nie są. Moim skromnym zdaniem bardziej do wzmocnienia nadaje sie pomoc bo do strzelania mamy Kisiela , Mościńskiego i Pomiana oni są naprawdę mocni , na skrzydłach też jest fajnie Dyniszuk i Sobolewski więc raczej ofensywny pomocnik na środku taki za napastnikami który dobrze dogra jednemu lub drugiemu i wtedy częściej krzykniemy - GOOOOL!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #  # 
#  # #   #  # 
#  # ##### #  # 
# ## # #   # ## # 
## ## #   ## ## 
#  # ###### #  #