forBet promocja

Liga gra! - III liga

Podsumowanie III ligi (cz. 2): MKS Korsze

2014-12-01 00:22:56 MKS Korsze, podsumowanie

Fot. Emil Marecki

Fot. Emil Marecki

III liga zakończyła zmagania, a to oznacza czas podsumowań. W drugim odcinku opisujemy postawę MKS Korsze.

16. miejsce - MKS Korsze - 13 punktów

MKS Korsze to największe rozczarowanie rozgrywek. Od rozpoczęcia gry w III lidze (sezon 2010/2011) zespół ten corocznie piął się w ligowej tabeli, by w poprzednim sezonie zająć doskonałe 2. miejsce ze stratą zaledwie trzech oczek do Sokoła Ostróda. Drużyna oparta wyłącznie na swoich wychowankach wskazała innym kierunek, w którym należy iść. Jednak tuż przed rozgrywkami czuło się, że coś zaczyna się sypać. Pierwszym symptomem tego było odejście najlepszego strzelca Michała Millera, a na dwa dni przed inauguracją rozgrywek z funkcji trenera zrezygnował jego ojciec Mirosław Miller. To nie wszystko. W trakcie rozgrywek z różnych powodów w barwach MKS nie zobaczyliśmy Pawła Miłoszewskiego, Piotra Sawickiego, Daniela Fedczaka, Adriana Bebłowskiego, Jacka Bukowskiego, Michała Czyrskiego. Te ubytki, jak się okazało, były bardzo widoczne.

Zmiany trenerów

W pierwszych dwóch meczach za drużynę odpowiadało trzech najstarszych zawodników. Trzecie spotkanie to debiut na ławce trenerskiej Mariusza Jałoszewskiego z Reszla, zakończony remisem z Huraganem. Po dwóch następnych Jałoszewsk jednaki rezygnuje i drużynę przejmuje Bogdan Żukowski wraz z Piotrem Trafarskim. Obaj zostają już do końca rundy. W tym czasie drużyna potrafiła ograć Łomżę 7:0, ale również ulec Olimpii Zambrów aż 0:9. Korsze potrafiły urwać punkty takim drużynom jak Biała Piska, Płomień czy Sokół, jednak z drużynami z dołu tabeli przegrywały wszystko. Wyniki te pokazały jak nierówną formę prezentowała ta drużyna jesienią.

Ciekawostki

Wspomniane wyżej dwa wyniki zostaną zapewne zapisane w historii klubu. Niechlubne 0:9  to najwyższa porażka w ostatnich 15 latach tego klubu, a 7:0 to najwyższe zwycięstwo na poziomie III ligi (w poprzednim sezonie takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie MKS-u z Granicą Kętrzyn). Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki MKS-u z drużynami z miejsc 11-18, to okaże się, że zdobyła ona... jeden punkcik, przy stosunku bramkowym 2:14. Ale to nie koniec. W spotkaniach, w których grają zawodnicy z Korsz pada najwięcej bramek - dotychczas w 19 spotkaniach padło ich aż 68, co daje średnią ponad 3,5 na mecz! Najlepszym strzelcem jest Piotr Trafarski z siedmiona bramkami.

Co na wiosnę?

Jak mówią sami piłkarze, bardzo wiele zależy od... wyborów samorządowych. Obecny burmistrz Ryszard Ostrowski bardzo mocno wspierał klub. Ponadto w klubie muszą zadać sobie pytanie, czy chcą jeszcze III ligi w Korszach. Jeżeli tak, to naszym zdaniem bez wzmocnień w postaci dwóch-trzech solidnych zawodników, a także doświadczonego trenera czeka tę drużynę spadek.

Nasza ocena jesienni

Nikt się nie spodziewał tak małej liczby punktów. Także portal dwadozera.pl. jest zaskoczony. Bardzo duże rozczarowanie!

Menez

Komentarze

 1. Trenera ? 2014-12-02 17:14:47 (***.***.***.***.threembb.co.uk) #49559 0:0 zgłoś

  Korsze maja Trenera ? Jego nie mozna nazwać trenerem. On powinien mieć na imię "pomyłka".

 2. pixi 2014-12-01 22:24:32 (n***-***-***.opera-mini.net) #49554 0:0 zgłoś

  Tylko Borussia ma za trenera Kloppa, a Korsze Bogusia...

 3. mars 2014-12-01 20:12:05 (abzj***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #49552 0:0 zgłoś

  W lidze niemieckiej borussia dortmund byla w poprzednim sezonie druga ,podobnie jak korsze ,a teraz obie druzyny ktore dzieli przepasc finansowa ,nie daja sobie rady ,kto lepiej z tego wyjdzie borussia czy korsze przekonamy sie w maju.

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # ###### 
#  # #  # #   
###### #  # ##### 
#  # #  # #   
#  # #  # #   
#  # #### #