Zadecydowała skuteczność. Stomil - Chojniczanka 3:0

2014-10-26 15:52:31 -

Dwie czerwone kartki, mnóstwo sytuacji z obu stron i... gole tylko dla gospodarzy. Do tego sporo chaosu, otwartej gry i wyjątkowo nerwowa praca sędziego. Tak w skrócie można opisać niedzielne spotkanie w Olsztynie, w którym Stomil ograł 3:0 Chojniczankę.

Ten mecz mógł się skończyć naprawdę bardzo różnym wynikiem - 6:3, 7:4, 5:2... A może nawet bliżej remisu? W niedzielne popołudnie Stomil był na pewno zdecydowanie bardziej skuteczny. Skuteczny do bólu.

Do gola na 1:0 gra była wyrównana i żywa. Dużo akcji z obu stron, podbramkowe okazje, ale... bez celnych strzałów. Jednak akcja z 18 min. zmieniła obraz meczu. Łukasz Jamróz wypuścił aktywnego od samego początku gry Pawła Łukasika, a "Pawlik" z ostrego kąta wpakował piłkę między nogami interweniującego bramkarza.

Kolejnych 10 minut i nadal dość wyrównana, ciekawa i mocno ofensywna gra z obu stron. W końcu akcja Stomilu - Łukasz Jegliński rozgrywa z głębi pola, jak zawsze, ale w pewnym momencie wypuszcza sobie lekko piłkę i... uderza z 25 metrów. Piłka szybuje, leci łukiem i... gol! Stadiony świata! 2:0 dla Stomilu!

Fenomenalne trafienie "Igły" dało gospodarzom niesamowity luz. Olsztynianie zdecydowanie kontrolowali grę, choć akcji naprawdę nie brakowało z obu stron.

Po przerwie gra dość mocno się zmieniła. Tempo nadal było niezłe, ale na boisku zaczął rządzić chaos. W dużej mierze za sprawą arbitra. Sędzia Dominik Sulikowski kartkował na lewo i prawo, aż w końcu z boiska wyleciał Bartłomiej Niedziela z Chojniczanki. "Stomilowcy" natomiast zebrali aż pięć "żółtek" i jedną "czerwień" na uhonorowanie wyjątkowo nieporadnej pracy arbitra.

Jeszcze przed wyrównaniem sił, a dosłownie sześć minut po czerwonej kartce dla drużyny z Chojnic, Stomil dobił rywala. Znowu ładnie ruszył z piłką Łukasik, minął dwóch rywali i... padł w polu karnym. Do piłki dopadł najszybciej sprytny Piotr Darmochwał i zmieścił piłkę obok bramkarza.

Przez kolejnych 30 minut mecz mógł się podobać. Był żywy i - nadal - pełen akcji. Szczególnie kontry olsztynian były w końcówce bardzo groźne i jednocześnie nieporadne. Na bramkę, jakimś cudem, nie udało się zamienić już żadnego z ataków...

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 3:0 Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 3:0 Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 3:0 Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 3:0 Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 3:0

POWIEDZIELI PO MECZU.

• Mariusz Pawlak, trener Chojniczanki

- Ta porażka boli, bo Stomil nas dzisiaj wypunktował, a nie był to w naszym wykonaniu najgorszy mecz. Może to zemsta za to, że wiosną ogrywając Stomil spuściliśmy go z ligi?

• Łukasz Jegliński, pomocnik Stomilu

- Mieliśmy mecz pod kontrolą, choć było w nim za dużo nerwowości. A mój gol? Udało się.

• Mirosław Jabłoński, trener Stomilu

- W pierwszej połowie wykorzystaliśmy błędy przeciwnika i po przerwie byliśmy w sytuacji komfortowej. Niestety, znowu przybyło nam urazów. „Igła” musiał przedwcześnie opuścić boisko, a kontuzja Szymonowicza wygląda raczej na poważną.

• Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 3:0 (2:0)

1:0 - Łukasik (18), 2:0 - Jegliński (29), 3:0 - Darmochwał (59)

Żółte kartki: Paweł Głowacki, Berezowskyj, Wełna, Piotr Głowacki (Stomil), Feciuch, Mikołajczak (Chojniczanka)

Czerwone kartki: Niedziela (Chojniczanka, 51 - za faul), Mroczkowski (Stomil, 71 - za faul)

Sędziował: Sulikowski (Gdańsk)

Widzów: 2 500

Stomil: Skiba – Paweł Głowacki, Berezowskyj, Czarnecki, Wełna – Darmochwał, Jegliński, Szymonowicz, (46 Mroczkowski), Piotr Głowacki – Jamróz, Łukasik

Chojniczanka: Dumieński – Chyła (46 Siemaszko), Kieruzel, Radler (46 Iwanicki), Pietruszka, Gancarczyk (74 Lisowski), Feciuch, Markowski, Zawistowski, Niedziela, Mikołajczak