forBet promocja

Liga gra! - Inne

Remis Constractu Lubawa w Białymstoku

2014-10-12 12:08:17 Conctract Lubawa, Elhurt Elmet Helios Białystok

Constract Lubawa. Fot. Paweł Jakubowski

Constract Lubawa. Fot. Paweł Jakubowski

W spotkaniu 3 kolejki I ligi futsalu drużyna Constractu Lubawa zremisowała 1:1 wyjazdowe spotkanie z drużyną Elhurt Elmet Helios Białystok.

Po długiej podróży na wschód zawodnicy Constractu Lubawa o godzinie 18:00 rozpoczęli zawody w hali przy ulicy Armii Krajowej w Białymstoku. Spotkanie rozpoczęło się spokojne lecz z każdą minutą nabierało tempa. Momentami gra się zaostrzała czego wynikiem były cztery szybko popełnione faule drużyny gości. Spotkanie w pierwszej połowie nie porywało tempem gry ani sytuacjami podbramkowymi. Kilka strzałów z dystansu drużyny z Białegostoku pewnie obronił Michaliszyn. Constract miał problemy z budowaniem akcji, niedokładności i chyba zbyt asekuracyjna gra bez ponoszenia ryzyka, pozwalały gospodarzom trzymać rywala na dystans. Dużych emocji kibice doczekali się dopiero w końcówce pierwszej połowy, obie drużyny miały na swoim koncie po pięć przewinień i każde kolejne wiązało się z wykonywaniem przedłużonego rzutu karnego.

Na minutę przed końcem Dawid Dąbrowski zostaje podcięty na skrzydle lecz gwizdek sędziego milczał. Nieco zdezorientowani goście nie zdążyli ustawić się w obronie, co bardzo szybko wykorzystali gospodarze długim podaniem przeszli pod bramkę gości i po płaskim strzale wyszli na prowadzenie. Lubawianie szybko wznowili grę oddając strzał z równo z syreną kończącą pierwszą połowę, piłka uderzyła jeszcze w rękę zawodnika gospodarzy jednak sędzia dalej pozostał nie wzruszony.

W drugiej połowie można było oglądać inną drużynę z Lubawy. Zawodnicy zaczęli grać odważniej szybciej wychodzili na pozycję, cały czas doskonale broniąc. Akcje pod bramką zawodników z Białegostoku stawały się coraz groźniejsze. Dawid Grubalski szybko i często wymieniał czwórki zawodników co deprymowało gospodarzy, którzy po zdobyciu prowadzenia zadowolili się wynikiem i czekali na swoich rywali na własnej połowie. Agresywna i zdecydowana gra Lubawian przyniosła jednak skutek i w 8 minucie drugiej połowy po składnej akcji Lewandowskiego i Szulca, ten drugi spokojnym płaskim strzałem wyrównał wynik spotkania.

Od tego momentu Constract miał zdecydowaną przewagę, spotkanie było dość nerwowe głownie za sprawą sędziów, którzy najwyraźniej nie mieli najlepszego dnia. Kolejne akcje zwiastowały wyjście na prowadzenie jednak po raz kolejny brakowało skuteczności i szczęścia. Świetnych okazji nie wykorzystali Modrzewski, Szulc, Sass, a po fenomenalnym strzale z półobrotu Miłosz Jarzembowski omal nie wyrwał mocowania bramki trafiając w poprzeczkę.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i po raz kolejny pozostał duży niedosyt, gdyż Lubawianie szczególnie w drugiej połowie przeważali, stwarzali okazje i prezentowali dużo mądrzejszy i poukładany futsal. Trenerom i piłkarzom z pewnością żal straconych punktów, które były w ich zasięgu. Druga połowa pokazała, że asekuracyjna gra bez ponoszenia ryzyka jest nieuzasadniona, gdyż piłkarze z LUBAWY posiadają umiejętności pozwalające prowadzić grę, świetnie asekurować się w obronie i budować szybkie akcje. Jeśli z takim nastawieniem drużyna z Lubawy podejdzie do kolejnego spotkania z AZS UW Warszawa z pewnością sprawi wiele radości kibicom w hali przy ulicy Św. Barbary w Lubawie.

Dawid Klejna, redaktor Conctract Lubawa

Komentarze

 1. w 2014-10-13 23:50:43 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #48631 0:0 zgłoś

  wogole to proponuje taki mecz zawbud napewno sie zgodzi...a constract?

 2. w 2014-10-13 23:49:24 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #48630 0:0 zgłoś

  i teraz tez pewnie na 3 mecze 2 by wygral bo tam graja PILKARZE

 3. w 2014-10-13 23:47:54 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #48629 0:0 zgłoś

  przez dwa sezony w ilawskiej halowce zawbud lał ich na potege bez treningow hehe

 4. w 2014-10-13 23:45:54 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #48628 0:0 zgłoś

  kazdy moze grac w tej pierwszej lidze tylko trzeba miec kase...a oni [wlasciciele] ja maja... caly ten constract to odrzuty z Motoru byli za slabi to dorwali buca i gola go z kasy i tyle

 5. frugo 2014-10-13 18:14:24 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #48625 0:0 zgłoś

  ja bym proponował kopacze z lubawy lepiej to brzmi zresztą bardziej pasuje wyzyskiwacze właściciela constractu

 6. kibic 2014-10-13 12:19:05 (***.***.***.***) #48622 0:0 zgłoś

  Skoro już autor chce koniecznie w końcowych zdaniach swojego artykułu zaznaczyć iż są to zawodnicy z LUBAWY, myślę że dobrym posunięciem było by mimo wszystko słowo "piłkarze" wziąć w cudzysłów, naprawdę nie używajmy tego słowa zbyt pochopnie, bo szczerze mówiąc koło piłkarzy to oni pewnie nigdy nawet nie stali :)

Dodaj swój komentarz

          
##### #### ##### 
 #  #  # #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # ##### 
 #  #  # #  # 
 #  #### #  #