forBet promocja

News - Juniorzy

Akademia Młodych Orłów - oficjalne podpisanie umowy

2014-08-26 15:02:24 WMZPN, Akademia Młodego Orła

Tomasz Miętkiewicz (prezes WMZPN) oraz Piotr Grzymowicz (prezydent Olsztyna) podpisali umowę o rozpoczęciu działalności Akademii Młodego Orła. Fot. wmzpn.pl

Tomasz Miętkiewicz (prezes WMZPN) oraz Piotr Grzymowicz (prezydent Olsztyna) podpisali umowę o rozpoczęciu działalności Akademii Młodego Orła. Fot. wmzpn.pl

W olsztyńskim ratuszu doszło do podpisania umowy o rozpoczęciu działalności w Olsztynie Akademii Młodych Orłów. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów będzie trenowało 96 dziewcząt i chłopców w wieku 6-11 lat. Nabór już we wrześniu podczas Dni Talentu.

Projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej pod nazwą Akademia Młodych Orłów przewiduje stworzenie ośrodka piłkarskiego w każdym z 16 miast wojewódzkich w całej Polsce i bezpłatne szkolenie dzieci i młodzieży w całym kraju w oparciu o jednolity program szkoleniowy.

W Olsztynie zajęcia prowadzone będą od września 2014 r. do 30 czerwca 2020 r. przez wykwalifikowanych trenerów i asystentów na orliku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie przy ul. Jagiellończyka 32 oraz w okresie zimowym w sali sportowej przy Gimnazjum nr 5 w Olsztynie przy ul. Konopnickiej 11. Zajęcia odbywać będą się  od poniedziałku do piątku w godzinach 17-20. Sześcioletni cykl szkoleniowy obejmie 96 osób.

Dzieci i młodzież będą trenowały w trzech kategoriach wiekowych: skrzat (6-7 lat), żak młodszy/żak (8-9 lat), orlik młodszy/orlik (10-11 lat).

Zajęcia poprzedzone będą organizacją we wrześniu Dni Talentu, mających na celu przeprowadzenie rekrutacji dzieci i młodzieży do Akademii Młodych Orłów. O przyjęciu do Akademii decydowały będą wyniki testów sprawnościowych.

Funkcjonowanie Akademii Młodych Orłów będzie finansowane przez Polski Związek Piłki Nożnej i miasto Olsztyn. Dla dzieci udział w Akademii będzie zupełnie bezpłatny.

Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 22 września.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ####  #### 
 # # #  # #  # 
 ##  #  # #   
 ##  #  # # ### 
 # # #  # #  # 
#  # ####  ####