forBet promocja

Krótko - V liga

Niedzielne wyniki "okręgówki": Bramka z rożnego oraz dwa pogromy

2014-08-25 20:37:03 Jan Sidorowicz, Śniardwy Orzysz, Adam Marcinkiewicz, Olimpia II Elbląg, Łyna Sępopol, Start Nidzica, Grunwald Gierzwałd, Wel Lidzbark

Jan Sidorowicz w meczu Śniardwy Orzysz - Łyna Sępopol strzelił gola na 1:0 bezpośrednio z rzutu rożnego. Fot. Paweł Piekutowski

Jan Sidorowicz w meczu Śniardwy Orzysz - Łyna Sępopol strzelił gola na 1:0 bezpośrednio z rzutu rożnego. Fot. Paweł Piekutowski

W niedzielę rozegrano trzy mecze w piątej lidze. Jeden mecz odbył się w pierwszej grupie, a dwie w drugiej. Śniardwy pokonały przed własną publicznością Łynę Sępopol 3:0, a jedną z bramek zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego Jan Sidorowicz (z którym krótki wywiad poniżej).

Po tym meczu podopieczni Pawła Konopki pozostali liderem gr. I. Na dodatek zespół z Orzysza nie stracił jescze gola w tym sezonie. W grupie drugiej istne pogromy - Start wygrał z Grunwaldem 5:0, a rezerwy Olimpii Elbląg rozgromiły aż 7:0 Wel Lidzbark. Co ciekawe rezerwy Olimpii wykazały się wysoką skutecznością, bo osiem razy strzelali na bramkę rywali, a siedem razy piłka lądowała w siatce.

 • Śniardwy Orzysz - Łyna Sępopol 3:0 (1:0)

1:0 - Sidorowicz (16), 2:0 - Marcinkiewicz (61), 3:0 - Marcinkiewicz (88)


- W meczu z Łyną strzelił Pan bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Czy wcześniej w karierze udał się Panu podobny wyczyn?
- Kilka takich bramek w swojej przygodzie z piłką strzeliłem. Nawet w poprzednim meczu z Wilczkiem Wilkowo była bardzo podobna sytuacja, ale wtedy jeden z obrońców Wilczka dotknął głową piłki i uznano jako gol samobójczy. Przy takich bramkach jest dużo przypadkowości i jeszcze więcej szczęścia.

- Jak Pan ocenia spotkanie?
- Moim zdaniem, w tym spotkaniu zagraliśmy perfekcyjnie w obronie, mniej skuteczniej w ataku, ale i tak było to jedno z lepszych spotkań od kiedy gram w Śniardwach. Zagraliśmy bardzo mądrze taktycznie od pierwszej do ostatniej minuty.

- Śniardwy idą jak burza. Cztery mecze (na dodatek bez straconej bramki) i dwanaście punktów. Czyżby Śniardwy chciały powalczyć o awans w tym sezonie?
- Przed rozpoczęciem sezonu Zarząd nie stawiał nam takiego celu jakim jest awans. W poprzednim sezonie Śniardwy też zaczęły od czterech zwycięstw a i tak nie udało się awansować. Jest dopiero początek sezonu i w tym momencie nikt w drużynie nie myśli o awansie lecz o zagraniu kolejnego meczu lepiej od poprzedniego.

 • Start Nidzica - Grunwald Gierzwałd 5:0

Olszewski (dwie), Michalski, Szczypiński, Szabelski

 • Olimpia II Elbląg - Wel Lidzbark 7:0 (4:0)

Paju

Komentarze

 1. gugu 2014-08-26 22:28:30 (pool-***-host-***.karwos.net) #47280 0:0 zgłoś

  Tak ma być! :)

Dodaj swój komentarz

           
   # ###### #### 
   # #   #   
   # #####  #### 
   # #      # 
#  # #   #  # 
 #### ###### ####