News - Puchar Polski

Wpadka I-ligowca. PP: Okocimski - Stomil 2:1

2014-08-13 20:05:12 Stomil Olsztyn, Okocimski Brzesko

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Stomil Olsztyn przegrał z II-ligowym Okocimskim Brzesko 1:2 w meczu 1/16 Pucharu Polski.

Na plus, ale też niewielki, to starcie zaliczy chyba tylko skrzydłowy Roman Maczułenko, który meczem z Okocimskim debiutował w barwach Stomilu. Ukraiński pomocnik zdobył dla Stomilu honorową bramkę w 86 min., wykańczając dośrodkowanie Tomasza Wełny. Na kolejne bramki czasu zabrakło, a że kilkanaście minut wcześniej goście wyszli na prowadzenie, a zaraz potem podwyższyli na 2:0. Oba gole padły za sprawą Wojciecha Wojcieszyńskiego.

Prowadzić gospodarze mogli jednak już po pierwszej połowei, kiedy atakowali częściej i groźniej. Blisko gola byli m.in. Arkadiusz Garzeł i wspomniany Wojcieszyński.

Po stronie Stomilu aktywny był m.in. będący ostatnio mocno pod formą Piotr Darmochwał, ale z jego aktywności wynikało niewiele.

Oprócz Maczułenki w starciu z Okocimskim zadebiutował ukraiński stoper Witalij Berezowskyj.

• Okocimski KS Brzesko - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)

1:0, 2:0 - Wojcieszyński (73, 79), 2:1 - Maczułenko (86)

Stomil: Mieczkowski - Bucholc, Berezowskyj, Wełnicki, Wełna - Darmochwał, Jegliński Mroczkowski (84 Śledź), Meschia (71 Paweł Głowacki), Piotr Głowacki - Żwir (46 Maczułenko)