forBet promocja

Temat dwadozera.pl - I liga

Prezydent uspokaja kibiców

2014-08-09 01:18:05 Piotr Grzymowicz, R-GOL, R-GOL.info, Piotr Gajewski

Fot. em

Fot. em

- Nie ma mowy o takim rozwiązaniu, by zamiast Stomilu spółka Libra wspierała AZS. Takiego tematu nie było i, na razie, nie ma - zapewnia w rozmowie z dwadozera.pl prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Gdy w poniedziałek gruchnęła wieść o zajęciu się przez prokuraturę byłym prezesem Stomilu, a dzień wcześniej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiedział, że sponsor Stomilu będzie wspierać siatkarzy AZS, kibice futbolu na Warmii i Mazurach zamarli, a spekulacjom nie było końca. Postanowiliśmy sprawadzić. I sprawdziliśmy. Sprawdziliśmy, czy odejście sponsora strategicznego z klubu z Olsztyna jest rzeczywiście realne.

O napiętych relacjach na linii Stomil - sponsor strategiczny (spółka Libra Project 2, która buduje Galerię Warmińską) mówiło się od dawna. Fatalnie było już wiosną, a gdy doszło do zmiany władz klubu, z niewiadomych przczyn, inwestor budujący Galerię zakręcił Stomilowi kurek z gotówką. Podobno właśnie za "grzechy" poprzedników.

Najgorsze, czego obawiają się kibice futbolu w Olsztynie (i nie tylko), czyli odejście Libry, zaczęło nabierać realnych kształtów na początku tygodnia. Najpierw prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ogłosił, że Libra będzie wspierać siatkarzy AZS, i to niebagatelną kwotą, a później piłkarski światek na Warmii i Mazurach obiegła wiadomość o zajęciu się przez prokuraturę rządami byłego prezesa Jacka Czałpińskiego. Komunikat wydawał się jasny: "Libra powoli się pakuje".

Okazuje się jednak, że sprawa aż tak źle nie wygląda, a Libra, przynajmniej na razie, wycofania się z klubu nie planuje.

- Nie ma mowy o takim rozwiązaniu, by zamiast Stomilu spółka Libra wspierała AZS. Takiego tematu nie było i, na razie, nie ma - zapewnia w rozmowie z dwadozera.pl prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Co więcej, zamrożone środki sponsor przelał już na konto klubu i kolejne wpłaty mają być dokonywane regularnie.

Grzymowicz podkreśla też, że w stu procentach za poczyniania Libry odpowiadać nie może (- To niezależny, prywatny podmiot - mówi), ale jednocześnie jest przekonany, że przestrzeganie zasad współpracy przez nowy zarząd klubu zaowocuje dalszą współpracą na linii Stomil - Libra Project 2.

- Na dziś sytuacja jest bardzo normalna - uważa Grzymowicz. - Niedawno odbyło się spotkanie, na którym jasno określono oczekiwania Libry. Sponsor oczekuje progresu sportowego oraz odpowiedniego zachowania kibiców. Jeżeli wszytko będzie na odpowiednim poziomie, to na pewno będzie w porządku. Jeżeli jednak klub nie wywiąże się z zapisów umowy i nadal nie będzie przeznaczać wystarczających środkow na młodzież, donator może zareagować różnie. Dotychczas transparentności i rozliczeń, dotyczących wydanych pieniędzy nie było. A to przecież nie do pomyślenia, by dawać i nie wiedzieć, na co idą pieniądze.

Jednym ze sposobów na transparentność już w niedalekiej przyszłości może być utworzenie spółki akcyjnej, na bazie której kluby mogą się intensywniej rozwijać.

- Miasto z pewnością zostanie wówczas jednym z inwestorów spółki - nie ma wątpliwości Grzymowicz.

Takie stawianie sprawy cieszy Roberta Kiłdanowicza, prezesa Stomilu, który, mimo niespokojnego początku pracy, stara się zachowywać pełen spokój.

- Utworzenie spółki sprawi, że w końcu ten klub będzie mógł starać się o inwestorów, a nie sponsorów - tłumaczy Kiłdanowicz. I dodaje: - To zasadnicza różnica. Wierzę też, że obecny sponsor strategiczny doceni nowe porządki, które staramy się wprowadzać.

Największą ze zbliżających się prób dla nowego zarządu ma być wynik audytu kontrolnego w klubie. Jak twierdzi Piotr Grzymowicz, nie chodzi o rezultat audytu, ale jego kompletność i czystość.

- A my właśnie po to ten audyt zleciliśmy. Chcemy wiedzieć, od czego zaczęliśmy - klaruje Kiłdanowicz.

Zarówno przedstawiciele ratusza, jak i sponsora strategicznego mają być w sobotę na meczu Stomil - GKS Tychy.

PG

 

Komentarze

 1. oks 2014-08-10 15:48:56 (dtk***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #46878 0:0 zgłoś

  Pan Prezydent taaaki miły, walczy o transparentność - No tak ciężko normalnie dodać 2+2 i stwierdzić ,że 70 % budżetu idzie na płace piłkarzy . To jednak musi być wyższa matematyka.

 2. olimpijczyk 2014-08-09 21:35:31 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #46825 0:0 zgłoś

  Ten serwis schodzi na psy. Zamiast isc na rauty pomeczowe podajcie wynik najwazniejszej druzyny w regionie. Inaczej w pizdu z takim towarzystwem qzanemnej adoracji. Jak jechac noca po jakiejs drwecy, to chocby i polnoc byla

 3. mars 2014-08-09 20:06:43 (dtl***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #46820 0:0 zgłoś

  22 z tychami to ma byc utrzymanie?u siebie stracone dwa punkty ,uzyskane ogolem dwa,stracone cztery ,czyli gra stomilu na minusie pod wzgledem punktowym.

 4. Przem 2014-08-09 13:38:08 (***.***.***.***.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #46792 0:0 zgłoś

  Jaki dobry pan prezydent, jaki kochany tylko zagłosujcie na pana dobroczyńce.

Dodaj swój komentarz

          
##### #  # ##### 
#  # #  #  #  
#  # #  #  #  
#  # #  #  #  
#  # #  #  #  
#####  ####  #