forBet promocja

News - I liga

Były prezes Stomilu Olsztyn wydał oświadczenie

2014-08-07 17:14:06 Stomil Olsztyn, Galeria Warmińska, Jacek Czałpiński

Jacek Czałpiński. Fot. Emil Marecki

Jacek Czałpiński. Fot. Emil Marecki

Jacek Czałpiński przesłał do nas swoje oświadczenie, w którym odnosi się do faktu, że do prokuratury wpłynęło zawiadomienie na stary zarząd Stomilu.

Treść oryginalna:

"W związku z pojawieniem się informacji prasowych związanych z moją osobą a zarazem godzących w Nasz Klub chciałbym przedstawić kilka faktów związanych z tą sytuacją.

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Pani Ewa Bagińska podjęła w/w kroki jako osoba fizyczna nie będąc w żaden sposób ukonstytuowana przez komisję rewizyjną i nie działając tym samym w imieniu klubu.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie Prezesa Zarządu to informuję iż to Walne Zgromadzenie czyli najważniejszy organ władzy podjął taką decyzję w czerwcu ubiegłego roku a Pani Ewa Bagińska jako Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej wspólnie z pozostałymi członkami komisji, zgodnie z wolą Walnego Zgromadzenia zawarła ze mną kontrakt.

Czy nie zastanawia Państwa czemu Pani Bagińska nie miała wątpliwości rok temu podpisując ze mną taki kontrakt?Przecież naturalną rzeczą osoby która ma jakieś wątpliwości byłoby nie podpisanie przez Panią Bagińską takiego kontraktu, czego nie uczyniła. Nadmieniam też, że kontrakt ów przeszedł procedurę oceny prawnej przed jego zawarciem.

Muszę odnieść się jeszcze ogólnie do elementów, które zdaniem Pani Bagińskiej były działaniami na szkodę klubu i jakoby doprowadziło to klub do złej sytuacji finansowej.

Są to niestety indywidualne dywagacje tej Pani i tu odsyłam wszystkich zainteresowanych do sprawozdania finansowego za rok 2013 które zostało zaakceptowane przez Walne Zgromadzenie klubu oraz co najważniejsze do efektów procesu licencyjnego który przeszedł Klub w miesiącu maju br. Jeśli choć trochę prawdy byłoby w słowach Pani Bagińskiej to klub nie powinien i nigdy nie otrzymał by licencji na grę w I lidze. Nadmieniam też iż całą dokumentację finansową prowadzi zewnętrzne biuro rachunkowe, które posiada odpowiednie uprawnienia.

Pani Bagińska była członkiem komisji rewizyjnej przez całą moją kadencję a nie widziałem jej na oczy przez dwa lata i jak widać Klub ogromnie się pomylił desygnując tą osobę do komisji rewizyjnej gdyż w swojej działalności Pani Bagińska doprowadza do niszczenie klubu poprzez odstraszenie obecnych i potencjalnych sponsorów oraz robienie zbędnego zamieszania przy klubie?

Bardzo cieszy mnie fakt, że nowy zarząd zlecił audyt zewnętrzny, który jednoznacznie i ostatecznie wyjaśni sprawę rzekomych nieprawidłowości w klubie. Życzę tym samy nowemu Zarządowi wytrwałości bo w takim klimacie ciężko jest podejmować jakiekolwiek decyzje.

Z poważaniem, Jacek Czałpiński."

Po poniedziałkowych informacjach wśród kibiców zapanował niepokój. Olsztyńscy fani zastanawiali się, czy w takim przypadku Galeria Warmińska chce się wycofać ze sponsorowania Stomilu Olsztyn.

W czwartek Galeria Warmińska została sponsorem Indykpolu Olsztyna. Na konferencji prasowej zdementowano informację, że Libra chciałby wycofać się ze sponsorowania Stomilu Olsztyn.

 

rys

Komentarze

 1. BezKlubu 2014-12-02 11:40:16 (***.olsztyn.vectranet.pl) #49558 0:0 zgłoś

  Zachęcam do zapoznania się z przeszłością Pani Bagińskiej. Mistrzyni malwersacji finansowych, manipulacji ludźmi oraz nieodpowiedzialnej matki.

 2. Szanujący 2014-08-08 16:57:40 (***.business.static.vectranet.pl) #46754 0:0 zgłoś

  Przede wszystkim osoba szanująca adresatów nie sadzi tak dramatycznych byków i przede wszystkim czyta tekst przed wysłaniem/publikacją. Pan Czałpiński nie dość, że zdradza kompromitujące braki w wykształceniu na poziomie szkoły podstawowej, to jeszcze nie szanuje adresatów, ponieważ niektóre błędy są ewidentnie z kategorii wykrywalnych jedynie po przeczytaniu (a nie np. sprawdzeniu modułem sprawdzania pisowni w Wordzie). Uważam, że żenadą jest zatrudnianie takich ludzi na stanowiskach menedżerskich. Po przeczytaniu tego oświadczenia zrozumiałem, skąd to wszystko, i dlaczego były prezes nie zrozumiał. Ogólnie polskie badziewie na poziomie tego, co się wyrabia w Legii. W Olsztynie naprawdę jest kilku ludzi gotowych do tej pracy, nie trzeba szukać jakiś słabeuszy z Biskupca. Nie ten rozmiar kapelusza.

 3. kibic 2014-08-08 08:29:28 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #46737 0:0 zgłoś

  Bełkot na poziomie J.Czałpińskiego.... Tak właśnie wyglądał ten klub za jego prezesowania, jak on sam bełkocze. Język, którego używa wskazuje na braki w wykształceniu. "Ta pani to, to pani tamto..." I jeszcze - to zarząd przygotował sprawozdanie finansowe - zarząd, czyli Czałpiński.... To zarząd przyjmował w poczet członków - zarząd, czyli Czałpiński... Tak więc to zarząd dopuścił do udziału w zebraniu członków, których wcześniej uznał za przychylnych sobie (dla przypomnienie obecnemu zarządowi, który winien był już dawno tę sprawę załatwić - 17 osób nie zostało uznanych przez Czałpińskiego za godnych, by zostać członkiem stowarzyszenia) - zarząd czyli Czałpiński... Siła argumentów panie czałpiński, a nie jakiś bełkot cwaniaczka, który teraz próbuje się wybielić, atakując osobę mającą cywilną odwagę, by ujawnić mechanizmy, które Pan wprowadził w tym klubie. A jeśli chodzi o audyt - audytor wykona tylko tę pracę na jaką przyjął zlecenie. Może warto, by obecny zarząd upublicznił treść zadania, które ma wykonać audytor. Osobiście mógłbym się do tego odnieść - tylko merytorycznie, bo sądzę, że wiem na co ja zwracałbym uwagę, robiąc taki audyt... A Pani Ewie Bagińskiej, należy się duży szacunek- choćby za odwagę... Brawo. Po raz kolejny Kobieta pokazała facetom, że do takiej działalności trzeba mieć JAJA. Czy obecny zarząd je ma ? Póki co, wątpię. Czałpiński na pewno ich nie miał....

 4. Jednamila 2014-08-08 04:10:27 (***-***-***-***.tktelekom.pl) #46732 0:0 zgłoś

  To oświadczenie to jeden bełkot, a słowotwórstwo na poziomie podstawówki lub zaocznej zawodówki. Pomijając już polszczyznę, to ten "prezes" udowadnia, że NIC nie rozumie (nawet sam sobie zadaje pytania!) z zapisów statutowych i powszechnie obowiązujących norm i zasad prawnych. Jeśli nadal tacy "geniusze" będą kierować Klubem, to marne jego perspektywy...

 5. prezes 2014-08-07 19:48:50 (cmj***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #46718 0:0 zgłoś

  To że walne zatwierdziło sprawozdania finansowe i udzieliło absolutorium to jedno ale jeżeli stało się tak na skutek ukrywania danych lub ich fałszowania to nie jest ono wiążące i można prezesa pociągnąć do odpowiedzialności. Jaki zakres obowiązków wynikał z kontraktu, bo jeżeli pokrywały się one z zakresem wynikającym ze statutu, to z mocy prawa taka umowa jest nie ważna .

 6. StomilOKS 2014-08-07 19:18:00 (***-***-***-***.dynamic.chello.pl) #46717 0:0 zgłoś

  Beł beł beł beł bełkot.

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### ###### 
 # # #   #   
 ##  ##### ##### 
 ##  #   #   
 # # #   #   
#  # ###### #