Liga gra! - Puchar Polski

WPP: Concordia i Czarni grają dalej

2011-03-21 23:23:27 Wojewódzki Puchar Polski, Concordia Elbląg, Czarni Olecko, Barkas Tolkmicko, Wilczek Wilczkowo

Niezawodny Kamil Szarnecki - grający trener Czarnych Olecko. Fot. Zbigniew Malinowski.

Wczoraj Kamil Szarnecki zapewnił Czarnym Olecko awans do 1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski, strzelając jedynego gola w meczu z Wilczkiem Wilkowo. W sobotę Concordia Elbląg po dogrywce wyeliminowała Barkasa Tolkmicko.

W weekend odbyły się tylko dwa mecze 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski.

W niedzielę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kętrzynie Wilczek Wilkowo uległ 0:1 Czarnym Olecko. Gola na wagę awansu zdobył Kamil Szarnecki. Grający trener III—ligowca wykorzystał dośrodkowanie Daniela Bogdanowicza.

Czarni zdobyli prowadzenie w pierwszej połowie, w której mieli zdecydowaną przewagę. Po zmianie stron kilka groźnych sytuacji stworzyli piłkarze Wilczka, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez rezerwowego Wojciecha Kozłowskiego.

Dzień wcześniej Concordia Elbląg w wyjazdowym spotkaniu pokonała 3:1 Barkasa Tolkmicko.

Po regulaminowym czasie gry był remis. Gospodarze, którzy grają o dwie klasy rozgrywkowe niżej, objęli prowadzenie w 60. min. za sprawą Tomasza Sielezina. Kilka minut później wyrównał Tobiasz Gryka. Decydujące bramki padły w dogrywce. W 115. min. na listę strzelców wpisał się Tomasz Sambor, a po chwili Daniel Ciesielski skutecznie wykonał rzut karny.

Pozostałe spotkania zostały przełożone z powodu nie nadających się do gry boisk gospodarzy. 1/8 WPP zostanie dokończona 13 kwietnia.

luc

• Wilczek Wilczkowo - Czarni Olecko 0:1 (0:1)

0:1 - Szarnecki (20)

• Barkas Tolkmicko - Concordia Elbląg 1:3 (1:1, 1:1)

1:0 - Sielezin (60), 1:1 - T. Gryka (67), 1:2 - Sambor (115), 1:3 - Ciesielski (118 - karny)