Krótko - III liga - IV liga

Sokół wygrał z Warmią

2014-08-02 13:29:59 Sokół Ostróda, Warmia Olsztyn, sparing, testy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot: Emil Marecki

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek, Sokół Ostróda pokonał 5:0 beniaminka IV ligi, Warmię Olsztyn.

Sokół Ostróda pewnie ograł beniaminka IV ligi, Warmię Olsztyn. Zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Tarnowskiego mogło być jeszcze wyższe, jednak, zwłaszcza w drugiej połowie, mistrzowi III ligi zabrakło skuteczności.

Pierwszy gol padł już w 2. minucie, gdy Piotr Piceluk wykorzystał daleki wyrzut z autu Dawida Kowalskiego. W 23. minucie po prostopadłym podaniu Pawła Podhorodeckiego sam na sam z bramkarzem stanął Kamil Smyt i sprytnym strzałem podwyższył stan meczu. Przed przerwą trzeciego gola zdobył Krzysztof Filipek, który w 42. minucie dostał piłkę od Piceluka i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Warmii.

W drugiej odsłonie gry tempo meczu nieco siadło, a kibice na kolejnego gola czekać musieli do 76. minuty. Dobre dogranie Przemysława Płoszczuka wykorzystał Tomek Nawotka i płaskim strzałem zdobył czwartego gola dla Sokoła. Dwie minuty później wynik meczu ustalił Wojciech Figurski.

- Nie mam jeszcze wyklarowanego składu na mecz z Korszami - mówił po meczu trener Sokoła, Wojciech Tarnowski. - Zagraliśmy dzisiaj dwiema jedenastkami, w dwóch ustawieniach taktycznych. Cieszę się, że mamy rywalizację na każdej pozycji, dzięki temu będziemy mogli dobierać obsadę personalną i założenia taktyczne pod każdego przeciwnika. W składzie będzie spora rotacja - dodał. - Czynimy starania, by wszyscy piłkarze, którzy zaprezentowali się dziś na boisku, byli naszymi zawodnikami od początku rundy jesiennej, chcemy mieć szeroką kadrę, by uniknąć sytuacji z końcówki poprzedniego sezonu, gdy musieliśmy kombinować, jak zestawić skład, gdy przychodziło zmęczenie długim sezonem, kontuzje i kartki - zakończył Tarnowski.

W drużynie z Ostródy zabrakło Krystiana Słowickiego, który przechodzi rekonwalescencję po zabiegu.

Sokół Ostróda:

I połowa: Sikora, Kowalski, Sędrowski, Gwiazda, Podhorodecki, Łysiak, Szostek, Wypniewski, Smyt, Filipek, Piceluk

II połowa: Hrynowiecki, Żukiewicz, P. Śnieżawski, Burchart, Gołębiewski, Bobek, Kozioł, Jankowski, Nawotka, Płoszczuk, Figurski

Sokół Ostróda - Warmia Olsztyn 5:0 (3:0)

1:0 - Piceluk (2), 2:0 - Smyt (23), 3:0 - Filipek (42), 4:0 - Nawotka (76), 5:0 - Figurski (78)