forBet promocja

News - Inne

Constract Lubawa rozpoczął przygotowania do sezonu

2014-07-25 17:59:20 Constract Lubawa, halówka, Damian Jarzembowski, Dawid Grubalski

Piłkarze Constractu przed meczem z AZS Politechniką Gdańską. Fot. Marian Żuchowski

Piłkarze Constractu przed meczem z AZS Politechniką Gdańską. Fot. Marian Żuchowski

Planowany start pierwszoligowych rozgrywek futsalowych przewidziany jest na przełom września i października. Młody i ambitny zespół z Lubawy już tydzień temu wznowił treningi.

Przed sezonem do drużyny dołączyło kilku zawodników, występujących do tej pory w lokalnych rozgrywkach. W czasie okresu przygotowawczego trenerzy określą przydatność zawodników dla zespołu i zdolność przystosowania ich do futsalowych wymagań. Gra w hali pomimo tego, że jest pochodną trawiastej odmiany piłki nożnej, różni się diametralnie zarówno pod względem taktyki, przygotowania technicznego jak i motorycznego zawodników. Szczególnie trudnym zadaniem jest przekwalifikowanie zawodników występujących na trawie do futsalowej rzeczywistości.

Warte odnotowania jest, że zespół nie posiada zawodników spoza miasta i gminy Lubawa. Celem tego działania jest popularyzacja miasta poprzez grę lokalnej grupy ludzi. Okazuje się, że jest to trafny wybór ponieważ dzięki temu hala wypełniana jest po brzegi.

Bardzo ważną, o ile nie priorytetową, częścią projektu futsalowego jest szkolenie młodzieży. Ma to służyć temu by za kilka lat zespół mógł grać w seniorskiej piłce wyłącznie wychowankami.

- Osobiście bardzo cieszy mnie wzrost popularności futsalu w Lubawie - opowiada Damian Jarzembowski, jeden z trenerów Constractu. - Dzieci bardzo pozytywnie odnoszą się do treningów i z ogromnym zapałem w nich uczestniczą. Wpływa to na renomę i dobry wizerunek klubu. Mówiąc bardziej konkretnie: przez rok funkcjonowania nie próżnowaliśmy a stworzyliśmy podwaliny szkolenia i plan systemu w jakim chcielibyśmy funkcjonować - dodaje. - Start tego systemu planujemy na początek września (wejdziemy z treningami piłki nożnej do kilku szkół z Gminy Lubawa by tam wyłapywać talenty piłkarskie i szkolić.) W chwili obecnej w klubie na treningi zapisanych mamy ponad 100 dzieci. Najstarszy rocznik to chłopcy z rocznika 2002, najmłodsi mają 6 lat a więc rocznik 2008. Rocznik 2002/2003 zdecydowaliśmy się wystawić do rozgrywek na trawie tylko po to, by umożliwić dzieciom jeszcze większy rozwój, nie ograniczając ich tylko do treningu na hali - kończy Jarzembowski.

Start w rozgrywkach I ligi futsalu, a także szkolenie kilku grup młodzieżowych i ciągły rozwój sportowy, wiążą się oczywiście z dużymi kosztami. Na dzień dzisiejszy można być spokojnym o płynność finansową klub. Zarząd klubu dokłada wszelkich starań, aby dopiąć budżet.

- Główny cel jest jasno postawiony, chcemy funkcjonować tak by po sezonie nie być pod kreską  - mówi Dawid Grubalski, trener oraz członek zarządu drużyny z Lubawy. - Zarząd oraz grupa ludzi, działająca wokół klubu, ciężko pracuje nad tym by stworzyć trzy solidne filary na których klub miałby twardo i stabilnie stanąć - opowiada. - Jeden już mamy - mowa o sponsorze tytularnym, jednak trwają poszukiwania drugiego sponsora na jego miarę. Kolejnym filarem jaki budujemy jest sieć firm której zapewniamy reklamę na sprzęcie sportowym czy banerach. Firmy te w zamian wspierają nas finansowo wedle swojego  uznania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni - wylicza Grubalski. - Ostatnim, trzecim filarem mają się stać pieniądze pozyskiwane z wszelakiego rodzaju projektów dla dzieci i młodzieży oraz z wsparcia ze strony włodarzy terenu na którym działamy - dodaje.

W drużynie z Lubawy nie próżnują również marketingowcy. Zobaczcie sami, jaki film promocyjny stworzyli. Niejeden stadion w regionie może pozazdrościć frekwencji temu pierwszoligowemu halówkowiczowi!

 

Dawid Klejna, Raf

Komentarze

 1. dadacxzde 2014-07-26 14:11:01 (***.***.***.***) #46452 0:0 zgłoś

  Szurek nie szurek , ale to kibic i pasja się ciągnie od małego . Tak jak to napisał opiekun , nie wiesz co się dzieje w klubie to zamilcz , bo pogłoski i plotki zawsze będą krążyć i krążą.

 2. dadacxzde 2014-07-26 14:10:59 (***.***.***.***) #46451 0:0 zgłoś

  Szurek nie szurek , ale to kibic i pasja się ciągnie od małego . Tak jak to napisał opiekun , nie wiesz co się dzieje w klubie to zamilcz , bo pogłoski i plotki zawsze będą krążyć i krążą.

 3. opiekun 2014-07-26 14:03:50 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46449 0:0 zgłoś

  JAK NIE WIESZ CO SIĘ DZIEJĘ W KLUBIE TO ZAMILCZ W DUPIE BYŁEŚ I GÓWNO WIDZIAŁEŚ

 4. kghm 2014-07-26 08:04:37 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46441 0:0 zgłoś

  tylko kasę szurki wyczyszczą z Constractu i a la futsal siądzie na pysk. Ludzi więcej niż na motorku bo trybuny mają konkretny dach to po pierwsze a po drugie to co te dzieci na trybunach mają robić w zimowe sobotnie wieczory?

 5. ciekawski 2014-07-25 22:58:37 (public***.cdma.centertel.pl) #46433 0:0 zgłoś

  jak zaczeliscie od futsalu to mam nadzieje ze to dokonczycie, a nie jak bylo rok temu ze "nasi" w plazowke rep. Polski zaczeli wymiatac to tyklo piewrszy new a pozniej lipa z newsow....

 6. dadacxzde 2014-07-25 20:46:59 (***.***.***.***) #46431 0:0 zgłoś

  Kibiców więcej niż na motorku IV ligowym i to cieszy kibiców jak i zarówno piłkarzy i sztab szkoleniowy , a nie wspomnę co do ludzi którzy wkładają w chłopaków pieniądze . Powodzenia w nowym sezonie i oby było podium.

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #  # 
#  # #    # # 
#  # #####  ##  
#  # #    ##  
#  # #    # # 
 #### ###### #  #