forBet promocja

News - Inne

Constract Lubawa rozpoczął przygotowania do sezonu

2014-07-25 17:59:20 Constract Lubawa, halówka, Damian Jarzembowski, Dawid Grubalski

Piłkarze Constractu przed meczem z AZS Politechniką Gdańską. Fot. Marian Żuchowski

Piłkarze Constractu przed meczem z AZS Politechniką Gdańską. Fot. Marian Żuchowski

Planowany start pierwszoligowych rozgrywek futsalowych przewidziany jest na przełom września i października. Młody i ambitny zespół z Lubawy już tydzień temu wznowił treningi.

Przed sezonem do drużyny dołączyło kilku zawodników, występujących do tej pory w lokalnych rozgrywkach. W czasie okresu przygotowawczego trenerzy określą przydatność zawodników dla zespołu i zdolność przystosowania ich do futsalowych wymagań. Gra w hali pomimo tego, że jest pochodną trawiastej odmiany piłki nożnej, różni się diametralnie zarówno pod względem taktyki, przygotowania technicznego jak i motorycznego zawodników. Szczególnie trudnym zadaniem jest przekwalifikowanie zawodników występujących na trawie do futsalowej rzeczywistości.

Warte odnotowania jest, że zespół nie posiada zawodników spoza miasta i gminy Lubawa. Celem tego działania jest popularyzacja miasta poprzez grę lokalnej grupy ludzi. Okazuje się, że jest to trafny wybór ponieważ dzięki temu hala wypełniana jest po brzegi.

Bardzo ważną, o ile nie priorytetową, częścią projektu futsalowego jest szkolenie młodzieży. Ma to służyć temu by za kilka lat zespół mógł grać w seniorskiej piłce wyłącznie wychowankami.

- Osobiście bardzo cieszy mnie wzrost popularności futsalu w Lubawie - opowiada Damian Jarzembowski, jeden z trenerów Constractu. - Dzieci bardzo pozytywnie odnoszą się do treningów i z ogromnym zapałem w nich uczestniczą. Wpływa to na renomę i dobry wizerunek klubu. Mówiąc bardziej konkretnie: przez rok funkcjonowania nie próżnowaliśmy a stworzyliśmy podwaliny szkolenia i plan systemu w jakim chcielibyśmy funkcjonować - dodaje. - Start tego systemu planujemy na początek września (wejdziemy z treningami piłki nożnej do kilku szkół z Gminy Lubawa by tam wyłapywać talenty piłkarskie i szkolić.) W chwili obecnej w klubie na treningi zapisanych mamy ponad 100 dzieci. Najstarszy rocznik to chłopcy z rocznika 2002, najmłodsi mają 6 lat a więc rocznik 2008. Rocznik 2002/2003 zdecydowaliśmy się wystawić do rozgrywek na trawie tylko po to, by umożliwić dzieciom jeszcze większy rozwój, nie ograniczając ich tylko do treningu na hali - kończy Jarzembowski.

Start w rozgrywkach I ligi futsalu, a także szkolenie kilku grup młodzieżowych i ciągły rozwój sportowy, wiążą się oczywiście z dużymi kosztami. Na dzień dzisiejszy można być spokojnym o płynność finansową klub. Zarząd klubu dokłada wszelkich starań, aby dopiąć budżet.

- Główny cel jest jasno postawiony, chcemy funkcjonować tak by po sezonie nie być pod kreską  - mówi Dawid Grubalski, trener oraz członek zarządu drużyny z Lubawy. - Zarząd oraz grupa ludzi, działająca wokół klubu, ciężko pracuje nad tym by stworzyć trzy solidne filary na których klub miałby twardo i stabilnie stanąć - opowiada. - Jeden już mamy - mowa o sponsorze tytularnym, jednak trwają poszukiwania drugiego sponsora na jego miarę. Kolejnym filarem jaki budujemy jest sieć firm której zapewniamy reklamę na sprzęcie sportowym czy banerach. Firmy te w zamian wspierają nas finansowo wedle swojego  uznania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni - wylicza Grubalski. - Ostatnim, trzecim filarem mają się stać pieniądze pozyskiwane z wszelakiego rodzaju projektów dla dzieci i młodzieży oraz z wsparcia ze strony włodarzy terenu na którym działamy - dodaje.

W drużynie z Lubawy nie próżnują również marketingowcy. Zobaczcie sami, jaki film promocyjny stworzyli. Niejeden stadion w regionie może pozazdrościć frekwencji temu pierwszoligowemu halówkowiczowi!

 

Dawid Klejna, Raf

Komentarze

 1. dadacxzde 2014-07-26 14:11:01 (***.***.***.***) #46452 0:0 zgłoś

  Szurek nie szurek , ale to kibic i pasja się ciągnie od małego . Tak jak to napisał opiekun , nie wiesz co się dzieje w klubie to zamilcz , bo pogłoski i plotki zawsze będą krążyć i krążą.

 2. dadacxzde 2014-07-26 14:10:59 (***.***.***.***) #46451 0:0 zgłoś

  Szurek nie szurek , ale to kibic i pasja się ciągnie od małego . Tak jak to napisał opiekun , nie wiesz co się dzieje w klubie to zamilcz , bo pogłoski i plotki zawsze będą krążyć i krążą.

 3. opiekun 2014-07-26 14:03:50 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46449 0:0 zgłoś

  JAK NIE WIESZ CO SIĘ DZIEJĘ W KLUBIE TO ZAMILCZ W DUPIE BYŁEŚ I GÓWNO WIDZIAŁEŚ

 4. kghm 2014-07-26 08:04:37 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #46441 0:0 zgłoś

  tylko kasę szurki wyczyszczą z Constractu i a la futsal siądzie na pysk. Ludzi więcej niż na motorku bo trybuny mają konkretny dach to po pierwsze a po drugie to co te dzieci na trybunach mają robić w zimowe sobotnie wieczory?

 5. ciekawski 2014-07-25 22:58:37 (public***.cdma.centertel.pl) #46433 0:0 zgłoś

  jak zaczeliscie od futsalu to mam nadzieje ze to dokonczycie, a nie jak bylo rok temu ze "nasi" w plazowke rep. Polski zaczeli wymiatac to tyklo piewrszy new a pozniej lipa z newsow....

 6. dadacxzde 2014-07-25 20:46:59 (***.***.***.***) #46431 0:0 zgłoś

  Kibiców więcej niż na motorku IV ligowym i to cieszy kibiców jak i zarówno piłkarzy i sztab szkoleniowy , a nie wspomnę co do ludzi którzy wkładają w chłopaków pieniądze . Powodzenia w nowym sezonie i oby było podium.

Dodaj swój komentarz

          
#  # #### ##### 
## ## #  #  #  
# ## # #  #  #  
#  # #  #  #  
#  # #  #  #  
#  # ####  #  
          
 

Zostań fanem!

Więcej z kategorii

Paweł Dawidowicz z koszmarną kontuzją

Paweł Dawidowicz z koszmarną kontuzją

Paweł Dawidowicz, wychowanek Sokoła Ostróda, doznał bardzo poważnej kontuzji. Piłkarz Hellasu Werona...

Stomil Olsztyn bez prezesa. Kto teraz?

Stomil Olsztyn bez prezesa. Kto teraz?

Łukasz Puciłowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Stomilu Olsztyn. I-ligowiec na ten moment...

Jeziorak Iława ma nowego prezesa

Jeziorak Iława ma nowego prezesa

Długo nie trwał wakat na stanowisku prezesa Jezioraka Iława. Andrzeja Sobiecha zastąpił Tomasz Radziwilski.

forBet promocja

Najpopularniejsze w ostatnim tygodniu

Jeziorak Iława ma nowego prezesa

Jeziorak Iława ma nowego prezesa

Długo nie trwał wakat na stanowisku prezesa Jezioraka Iława. Andrzeja Sobiecha zastąpił Tomasz Radziwilski.

Mamry wygrały w Białymstoku

Mamry wygrały w Białymstoku

W zaległym spotkaniu III ligi Mamry Giżycko zgarnęły komplet punktów w starciu z Jagiellonią II...

Plan sparingów Mrągowii Mrągowo

Plan sparingów Mrągowii Mrągowo

Czwarta drużyna forBET IV ligi po rundzie jesiennej - Mrągowia Mrągowo - ma zaplanowane sparingi w...