News - III liga - Sparingi - I liga

Wakacyjna forma Stomilu. Sparing z Korszami na remis

2014-07-23 22:42:56 Stomil Olsztyn, MKS Korsze, Piotr Trafarski

Coraz bardziej niepokojąco wygląda dyspozycja piłkarzy I-ligowego Stomilu. Dziś, na obozie w Bartoszycach, olsztynianie w bardzo kiepskim stylu zremisowali z III-ligowym MKS Korsze 1:1.

Stomil strzelił gola już w 5 min., a zdobywcą bramki był 16-letni Rafał Śledź, który sprytnie znalazł się w polu karnym.

Jeszcze przed przerwą dobre okazje mieli Paweł Głowacki (z rzutu wolnego) i ponownie Śledź, który tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem.

Po przerwie na boisku pokazał się m.in. testowany Ukrainiec Roman Maczułenko, który już na początku drugiej połowy próbował zaskoczyć bramkarza MKS.

Najbliżej drugiego gola Stomilu był jednak w minucie 77, gdy Arkadiusz Koprucki trafił z główki w poprzeczkę.

Pod koniec meczu do głosu mocniej zaczęli dochodzić III-ligowcy, którzy w przekroju całego spotkania wypadli bardzo obiecująco. Już wcześniej obronę Stomilu nękał doświadczony Piotr Trafarski, a ostatecznie gola na 1:1 w 84 min. zdobył 16-letni Szymon Rentkowski.

W samej końcówce dobrą okazję miał jeszcze Arkadiusz Mroczkowski, ale fatalnie przestrzelił.

POWIEDZIELI PO MECZU

Mirosław Jabłoński, trener Stomilu

- To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Wkradło się trochę zmęczenia, ale to nie może nas usprawiedliwiać. Mieliśmy problemy z akcjami ofensywnymi. Graliśmy z solidnym przeciwnikiem, dobrze zorganizowanym. Bronili się na swojej połowie, a my mamy problem z grą w ataku pozycyjnym. Są wnioski do wyciągnięcia po tym meczu. Nasza gra jest zdecydowanie do poprawy. Po dwóch dobrych spotkaniach przytrafił się nam słaby występ.

Krzysztof Piwiszkis,  MKS Korsze

- Dzisiejsze spotkanie kosztowało nas sporo sił. Graliśmy w końcu z zespołem pierwszoligowym, który za kilkanascie dni rozpoczyna rozgrywki ligowe. Przed meczem mieliśmy lekkie obawy o to jak wypadniemy na tle Stomilu, gdyż my mamy za sobą dopiero trzy jednostki treningowe. Jednak nie było źle i wydaje mi się, że, pomimo tego iż był to mecz sparingowy, udowodniliśmy, że drugie miejsce w poprzednim sezonie nie było dziełem przypadku. Duże słowa uznania dla moich kolegów za mecz, a w szczególności Piotrka Trafarskiego, który na tle pierwszoligowców wyglądał doskonale. Największą bolączką Stomilu, nie tylko w tym meczu, ale w ostatnim czasie, jest brak klasowego napastnika. I aż dziw bierze, że mając pod nosem takiego doświadczonego napastnika, nikt z klubu z Olsztyna nie kontaktował się z "Puńkiem", który bez wątpienia mocno poprawił by grę do przodu tej drużyny.

• Stomil Olsztyn - MKS Korsze 1:1 (1:0)

1:0 -Śledź (5), 1:1 - Rentkowski (84)

Stomil: Skiba (30 Przyborowski, 60 Mieczkowski) - Bucholc, Czarnecki (46 Koprucki), Wełnicki, Piotr Głowacki (46 Shibamura) - Darmochwał (46 Kato), SZymonowicz (46 Mroczkowski), Paweł Głowacki, Trzeciakiewicz (46 Rajić), Jegliński (46 Maczułenko) - Śledź (46 Łukasik)

MKS Korsze: Milkiewicz(46 Zięba) - Sawicki Piotr, Sawicki Paweł, Branicki , Solecki  (70 Obidowski ) - Cyliński (82 Bociej), Piwiszkis (76 Rentkowski), Roksela, Kozłowski (84 Mariusz Gąsiorowski), Trafarski (88 jędrzejewski), Miller (12 Czyrski (55 Gąsiorowski Adam)