forBet promocja

News

Prezydent przyjął prezesów Stomilu

2014-07-15 21:57:19 Stomil Olsztyn, Robert Kiłdanowicz, Łukasz Budnik, Piotr Grzymowicz

Piotr Grzymowicz oraz Łukasz Budnik i Robert Kiłdanowicz. Fot. Emil Marecki

Piotr Grzymowicz oraz Łukasz Budnik i Robert Kiłdanowicz. Fot. Emil Marecki

Dziś późnym popołudniem w olsztyńskim ratuszu doszło do spotkania prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz Roberta Kiłdanowicza i Łukasza Budnika, prezesa i wiceprezesa I-ligowego Stomilu Olsztyn.

Prezesi Stomilu chęć spotkania z prezydentem zaanonsowali już podczas walnego zebrania, gdy wybierano ich do nowego zarządu. Ostatecznie do Kiłdanowicz i Budnik zostali zaproszeni do ratusza dopiero teraz.

- Na temat akceptacji zarządu nie rozmawialiśmy - stwierdził po spotkaniu z władzami Stomilu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Naturalne jest to, że skoro członkowie stowarzyszenia wybrali zarząd, to przyjąłem zarząd jako pełnoprawny zarząd. Rozmawialiśmy o sprawach merytorycznych dotyczących funkcjonowania klubu. Cieszę się, że panowie jednoznacznie mówili o mieście, że doceniają rolę miasta jaką wypełniało zarówno w zakresie współpracy jak i pomocy finansowej z budżetu gminy oraz budżetu spółek. Rozmawialiśmy na temat szkolenia młodzieży. Rozmawialiśmy na temat infrastruktury, bo wiadomo, że potrzebne są trawiaste boiska treningowe. W tym zakresie umówiliśmy się na kolejne spotkanie, żeby wspólnie znaleźć rozwiązanie. W ciągu dwóch tygodni wyjaśni się, gdzie może powstać stadion. Zleciliśmy pewne analizy, które nam wyjaśnią. Są dwie opcje: przy Piłsudskiego lub przy Sybiraków. Mamy zabezpieczone pewne sumy w budżecie na przetargi projektowe.

Zadowolony po spotkaniu był również Kiłdanowicz.

- Jest ulga po spotkaniu, bo prezydent znalazł dla nas czas - podkreślał prezes Stomilu. - To spotkanie przerodziło się w roboczą formę przekazu informacji. Z jednej strony podziękowania za to, co miasto i pan prezydent robi dla klubu. Obiektywnie patrząc na sprawę, to miasto jest głównym sponsorem klubu. Sponsorowanie przez Galerię Warmińska to też jest przecież efekt działania miasta. Chcieliśmy jako nowo wybrany zarząd podzielić się naszymi planami na kolejne lata działalności klubu, podziękować za wsparcie, które otrzymujemy, jak i również podzielić się naszymi drobnymi bolączkami. Chodzi nam głównie o boiska treningowe. Kwestia stadionu też jest także bardzo ważne, ale musimy mieć, gdzie trenować, żeby móc potem występować. Pan prezydent był świetnie przygotowany. Poznaliśmy plany co do budowy stadionu.

Podczas spotkania nie poruszono oficjalnie kwestii dalszej współpracy Stomilu ze spółką Libra Project 2, która buduje w Olsztynie Galerię Warmińską. Nie ucięto również, pojawiających się od kilku tygodni, spekulacji na temat możliwości wycofania się Libry ze sponsorowania klubu. Władze Stomilu potwierdziły natomiast, że w ciągu kilku najbliższych dni w klubie rozpocznie się audyt wewnętrzny.

PG, rys

źródło: własne / stomil.olsztyn.pl

Komentarze

 1. pan 2014-07-17 08:39:22 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #46232 0:0 zgłoś

  Jak tak moze byc ze olsztyn ma najgorsze stadiony boiska kto wymysla stadion na warmii jak nie uporzadkowane sa sprawy terenow z koleja olsztyn ma dwa kluby i jak ma istniec szkola pilkarska to na warmi remont bszy i stadion na dwa tys ludzi i nie burzyc przy pilsudskuego tylko przebudowac stadion zrobic dodatkowo boisko trawiaste i z boku ze sztuczna nawuerzchnia one sie zmieszcza tak jak robia w innych miasrach po kolei burzyc trybuny pod trybunami budowac galerie handliwe hotel pkt uslugowe stadion na pieftnascie tysiecy nie wymyslac co innego nie sluchac oszolomow.

 2. LOL-ek 2014-07-17 05:11:55 (ool-***df***.dyn.optonline.net) #46230 0:0 zgłoś

  Widać, że ten prezydent to bardzo elegancki facet. Nie ma co. Wyższa póła.

 3. Dax 2014-07-16 17:06:58 (age***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #46222 0:0 zgłoś

  Identyczna bajera ze stadionem jak w Elblągu.Projekty 3 lata,architekt 2lata.Patrzec zmiana władzy i kolejne kilka lat.Razem marzenia będą trwały 10 lat aż wszyscy odejdą ze sponsorem włącznie.

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # ###### 
#  # #  # #   
#  # #  # ##### 
# # # #  # #   
#  # #  # #   
 ### # #### #