forBet promocja

News - III liga

Prezes Olimpii Elbląg o składzie, finansach, młodzieżowcach

2014-07-04 16:37:15 Olimpia Elbląg

Prezes Olimpii Elbląg o składzie, finansach, młodzieżowcach

Od momentu spadku z drugiej ligi w Olimpii Elbląg trwają przygotowania do nowego sezonu. Jednak nadal trudno powiedzieć, w jakiej lidze będą występować gracze trenera Adama Borosa. Faktem jest, że wielu zdecydowało się poszukać silniejszych klubów.

Zarząd klubu ZKS Olimpia Elbląg uzyskał absolutorium za poprzedni rok. Szczegóły zwiazane z budżetem opisał prezes na spotkaniu w siedzibie klubu. - Budżet jest stabilny. Jesteśmy przygotowani na grę w drugiej lidze. Kilku sponsorów się wycofało po degradacji, jednak to pokazuje kto jest naszym prawdziwym przyjacielem - wyjaśnia.

Zespół przygotowuje sie do wystepów w III lidze. Odbyły sie już badania wydolnościowe, a dzisiaj będą medyczne. W klubie zostaje trener Adam Boros, którego umowa będzie obowiązywać do końca sezonu, gdzie celem będzie awans na wyższy szczebel.

Jakich zawodników będzie miał szkoleniowiec? Zespół został wzmocniony grupą z Jezioraka Iława. Większość stanowią młodzi gracze, którzy mogą rywalizować w zespołach juniorskich. Mowa tu o Remigiuszu Pawłowskim, Borysie Piórkowskim, Marcinie Witkowskim i Przemysławie Kruszyńskim. Podobnym zawodnikiem jest Mateusz Pilch obrońca z Bałtyku Gdynia oraz Paweł Kowalczyk z rezerw Arki Gdynia. To są transfery perspektywiczne, klub chce czerpać korzyści z ich talentów.

Wzmocnieniami trzeba nazwać sprowadzenie bramkarza Kacpra Tułowieckiego, Kamila Kuczkowskiego czy Łukasza Pietronia. Tułowiecki wystepował w Bałtyku Gdynia, gdzie prezentował się dobrze. Natomiast drugi z tych zawodników znany jest kibicom z Elblaga. W Gryfie Wejherowo strzelił 7 bramek jednak w Bytovii Bytów już nie był tak ważnym graczem. Kuczkowski to wychowanek Olimpii Elbląg. Zostaje również Oleg Ichim. Na dodatek Anton Kołosow prawdopodobnie znów będzie grał w Olimpii Elblag. To sugerowały słowa prezesa. Ukrainiec na Białorusi szukał klubu. Z klubem rozstało się kilku graczy. Tomasz Lewandowski przeszedł do Pogoni Siedlce, Tomasz Sedlewski jest na testach w Stomilu Olsztyn, Hieronim Zoch sprawdzany jest w Wigrach Suwałki. 

Oprócz tych transferów bedą jeszcze testy różnych zawodników. 

Centralna Liga Juniorów z Olimpią Elbląg. - Chcemy sie utrzymać w CLJ, to jest młodzieżowa Ekstraklasa - mówi prezes.

Komentarze

 1. Yeti 2014-07-06 08:19:49 (***-***.dsl-dynamic***.newtel.je) #45953 0:0 zgłoś

  Olimpia spadnie do4 ligi klub bez kibicow I honoru

 2. Paweł 2014-07-05 02:31:43 (ool-***df***.dyn.optonline.net) #45933 0:0 zgłoś

  Jakie transfery? Te grajki się nie nadają. W ogóle Olimpia chce coś zwojować opierając się na szóstej lidze? Powodzenia życzę

 3. Skarbowy 2014-07-04 20:23:54 (***-***-***-***.tktelekom.pl) #45925 0:0 zgłoś

  To ile Paluszewski z Mazurem dostali pod stołem za transfery? Konta zablokowane przez skarbowy i zus a tu kolejna wajha!!!

Dodaj swój komentarz

        
 #### # #### 
#  # # #  # 
#   # #   
# ### # #   
#  # # #  # 
 #### # ####