forBet promocja

News - Sparingi - Transfery - I liga

Stomil zaczął od badań. Wciąż wiele znaków zapytania...

2014-06-26 19:07:02 Stomil Olsztyn, Tomasz Sedlewski, Tomasz Wełnicki

Nowi gracze na treningu Stomilu. Fot. Emil Marecki

Nowi gracze na treningu Stomilu. Fot. Emil Marecki

Po letnich urlopach zajęcia wznowili dziś piłkarze Stomilu Olsztyn. Na razie niewiele wiadomo jednak na temat przyszłego kształtu kadry i składu sztabu szkoleniowego.

Tradycyjnie przygotowania do nowego sezonu zaczęły się od badań. Na zbiórce stawili się niemal wszyscy gracze z kadry, która kończyła sezon. Zabrakło m.in. Tomasza Bzdęgi, Dawida Kucharskiego i Marcina Warcholaka, którym kończą się umowy. Cała trójka odejdzie ze Stomilu. Warcholak, który był testowany przez szczecińską Pogoń, dość nieoczekiwanie zakotwiczył w Arce Gdynia. Na spotkaniu stawili się za to Grzegorz Lech i Piotr Darmochwał, którzy jednak mają oferty z innych klubów i prawdopodobnie również odejdą. Tym bardziej, że do 30 czerwca w klubie będzie trwać paraliż decyzyjny. Nie wiadomo, jeszcze na sto procent, kto będzie klubem rządzić, ani kto poprowadzi zespół.

Co słychać w Stomilu? Będzie nowy zarząd, będą nowe porządki

Co ciekawe, treningi ze Stomilem rozpoczęło również kilka nowych tworzy. Pojawienie się w Olsztynie Japończyka Naoyi Shibamury już awizowaliśmy, a dziś okazało się, że w zajęciach olsztyńskiego I-ligowca będą uczestniczyć także Tomasz Wełnicki i Tomasz Sedlewski. Ten pierwszy to wychowanek Warmii Olsztyn, który był ostatnio graczem Górnika Zabrze. Wcześniej 24-letni obrońca grał w lidze austriackiej i terminował w niemieckim FC Nurnberg oraz juniorach VfL Bochum. Z kolei Sedlewski jest w naszym regionie świetnie znany. Były gracz Jezioraka Iława zaliczył udaną wiosną, strzelając pięć bramek w barwach II-ligowej Olimpii Elbląg.

Po odwołaniu sparingu z Legionovią 28 czerwca, pierwsza planowana gra kontrolna to mecz z Jagiellonią Białystok (2 lipca).

PG, rys

Komentarze

 1. kris 2014-06-26 23:28:57 (public-gprs***.centertel.pl) #45585 0:0 zgłoś

  "Więcej na temat przyszłości jeszcze dzis"- czekam i nic się nie ukazuje..

 2. eee 2014-06-26 21:39:52 (eno***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #45578 0:0 zgłoś

  Pogonić to stare towarzystwo, bo za rok cudöw z licencjami nie będzie

 3. Leon 2014-06-26 19:50:07 (***.***.***.***) #45573 0:0 zgłoś

  Panie redaktorze niech Pan napisze w końcu o walnym,jakie wały szykują...działaj Pan.. brak przyjec do stowarzyszenia już są sygnałem...

Dodaj swój komentarz

           
   # ###### #  # 
   # #   ##  # 
   # ##### # # # 
   # #   # # # 
#  # #   #  ## 
 #### ###### #  #