forBet promocja

Krótko - B klasa

Olimpia III kontra sędziowie - część druga

2014-06-24 21:02:43 Olimpia III Elbląg, B-klasa, sędzia piłkarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Niedzielne popołudnie, rozgrywki B-klasy... Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie pewne zajście w meczu Olimpii III Elbląg - Granica Zagaje. Na piętnaście minut (Granica prowadziła 2:0) przed końcem sędzia zakończył spotkanie. Dlaczego?

Kapitanowi elbląskiej jedenastki najwyżej puściły nerwy. Wszystko zaczęło się od uznania gola dla Granicy, który - według Olimpii - został zdobyty nieprawidłowo (gracz Granicy miał być na pozycji spalonej). Po rozpoczęciu gry przez gospodarzy arbiter odgwizdał faul z korzyścią dla gości i zaczęło się... Po otrzymaniu żółtej kartki piłkarz Olimpii III rzucił opaską kapitańską w sędziego i zaczął używać obraźliwych słów w stronę arbitra tego spotkania za co otrzymał czerwoną kartkę. Według relacji świadków kapitan elbląskiego klubu dodatkowo chciał użyć siły wobec sędziego. Ostatecznie arbiter zakończył mecz i orzekł walkower dla Granicy.

To nie pierwszy tego typu przypadek jeśli chodzi o zawodników Olimpii III. Dwa tygodnie temu podczas meczu z Zalewem Batorowo jeden z graczy Olimpii III podbiegł do sedziego i po wymianie zdań zaczęła się szamotanina. Arbiter zakończył mecz w 72 minucie.

Pytanie tutaj do WMZPN-u: czy nie lepiej w meczach B-klasy (i nie tylko) dawać sędziów liniowych (tak jak to się dzieje w niektórych częściach kraju)? Czy lepiej dalej pozwalać "poczuwać się" niektórym zawodnikom, którzy nie sędziowali, a znają się na wszystkim?

 

Paju, Cichy

Komentarze

 1. obiektywny 2014-06-29 09:09:04 (***.elblag.vectranet.pl) #45696 0:0 zgłoś

  byłem na meczu Olimpi III - Batorowo ----było trzech młodych sędziów dawali radę, generalnie starsi panowie z Olimpii poprostu brakuje kondycji nie nadążają za akcją i potem krzyczą na sędziego ,bo on kiedyś grał wie lepiej w mózgach wydaje im się że są nadal w tej samej formie co 30 lat temu ale fizycznie dramat --- Ci panowie powinni odpuscic bo na ta żenadę każa patrzec młodziezy nawet swoim wnukom .

 2. KIBIC 2014-06-27 09:32:21 (hex***.internetdsl.tpnet.pl) #45597 0:0 zgłoś

  I jeszcze jedno.Wiem,że te przepisy idą z góry ,czyli PZPN . No ale Związek jest przecież strukturą PZPN-u

 3. KIBIC 2014-06-27 09:25:10 (hex***.internetdsl.tpnet.pl) #45596 0:0 zgłoś

  Racja ,związek doi kluby i te większe i te małe równo. Faktycznie jak tak dalej pójdzie będą padać jeden po drugim. Już jak widzę padł stary i zasłużony klub w Małdytach. Wymyślanie coraz nowych opłat (których kiedyś nie było) a to wpisowe ,a to licencyjne , a to branie pieniędzy z góry za żółte kartki. Z tym to prawdziwa granda. Ciekawe czy jakiemu klubowi zwrócono kasę za nadpłatę za żółte kartki. Sprawa jest prosta , mała sugestia na zebraniu sędziowskim o brutalizacji gry, czy też braku kultury i jedziemy z karteczkami. Proponuję przerobione już hasło tym razem dla sędziów: "kto da więcej jak ja"...

 4. Maciek 2014-06-26 20:03:00 (public***.cdma.centertel.pl) #45574 0:0 zgłoś

  Człowieku chyba nie wiesz w jakich czasach żyjesz. Gdyba tak było jak mówisz praktycznie wszystkie kluby z mniejszych miejscowości by nie mogły istnieć. Nie ma klubów z wiosek = nie ma talentów. Nie każdego stać , żeby na treningi dojeżdżać. "Największe talenty są na trzepaku"

 5. miks 2014-06-25 12:45:41 (ip-***-***-***-***.multi.internet.cyfrowypolsat.pl) #45479 0:0 zgłoś

  jak nie stać biedaków na sędziów to nie powinni tacy sie zgłaszać do rozgrywek. najlepiej to jak by wam płacono za to że gracie. całe życie kluby są pokrzywdzone. nie stać was na granie to na orlik i tam sami sobie pogracie i posędziujecie . tyle!!!

 6. Maciek 2014-06-25 10:07:31 (public***.cdma.centertel.pl) #45474 0:0 zgłoś

  Kto zapłaci za liniowych? Związek i tak doi kluby maksymalnie jak się da. Jak tak dalej będzie to A i B klasa przestaną istnieć.

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### ##### 
#  # #   #  # 
#  # ##### ##### 
#  # #   #  # 
 # # #   #  # 
 ##  ###### #####